Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2015, 14:38   #11
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: brak możliwości uruchomienia silnika 1.8 PB

Podłączasz do żarówki dwa kabelki i końce tych kabelków do zacisków pompy paliwa, po czym włączasz zapłon. Jeżeli żarówka się zaświeci, to znaczy, że na zaciskach pojawia się napięcie, a powód jej niedziałania jest w pompie, a nie w zasilaniu.

darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 22:30   #12
pawel84
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-06-2012
Skąd: DOA
Model: MONDEO
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: brak możliwości uruchomienia silnika 1.8 PB

Witam, niestety przez otwór pod kanapą nie da się wyciągnąć pompy, trzeba zdemontować zbiornik albo powiększyć otwór w karoserii.
pawel84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 16:59   #13
szati
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-09-2014
Skąd: Toruń
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 B
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: brak możliwości uruchomienia silnika 1.8 PB

I stało się. Brak kompresji na cylindrach i do tego pompa paliwa padła. Czy to możliwe aby tak nagle i bez żadnych objawów. Na 1 i 3 cylindrze ciśnienie ok 3.5 bara a 2 i 4 nic. Po wlaniu oleju i kolejnej próbie ciśnienie wzrosło. Więc czeka mnie mały remoncik. Chyba że mój mechanik się myli. Macie może namiary na silniki oprócz allegro i olx?
Pozdrawiam.
szati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 17:46   #14
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: brak możliwości uruchomienia silnika 1.8 PB

Zanim zabierzesz się za zdjęcie głowicy, sprawdż jeszcze dokładnie ustawienie rozrządu, i ponowne sprawdzenie cisnienia w cylindrach. Bo takie wartości jak podałeś, nigdy nie biorą sie od razu, jak pisałeś że silnik pracował jak zapalił.
Z takim cisnieniem nie ma prawa pracować.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 18:23   #15
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: brak możliwości uruchomienia silnika 1.8 PB

Podejrzewam raczej błąd przy pomiarze ciśnienia, zwłaszcza przy 2 i 4 cylindrze. Szkoda, że szati nie napisał, jakie było ciśnienie po wlaniu oleju.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 18:55   #16
szati
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-09-2014
Skąd: Toruń
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 B
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: brak możliwości uruchomienia silnika 1.8 PB

Mianowicie napiszę raz jeszcze. Wróciłem wieczorem i wjechałem do garażu, nie zauważyłem nic nie pokojacego. Następnego dnia chciałem uruchomić silnik i nic, następnie druga próby uruchomienia - zapalił ale zaraz zgasł i tak za trzecim razem. Następne próby bez skutku. Odgłos silnika taki głuchy. Sprawdziłem bezpieczniki i OK. Nie bylo słychać pompy. Dziś mechanicy w warsztacie podłączyli kompa i nie było zbędnych błędów związanych z silnikiem. Sprawdzili ciśnienie sprężania i na 1 i 3 cylindrze ok 3,5 bara - na 2 i 4 cylindrze NIC. Wlali do cylindrów troszkę oleju i ciśnienie wzrosło aż skali zabrakło. Pompa paliwa nie żyje! To jest pewne. Dziwne jest że nie było wczesniej żadnych objawów typu szarpanie czy brak mocy. Wstępne diagnozy są ze do wymiany są pierścienie tłoków. Czy to nie jest dziwne.
Pozdrawiam.

Rozrząd jest ustawiony prawidłowo. Znaki się zgadzają.

Ostatnio edytowane przez szati ; 05-01-2015 o 19:02
szati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 19:06   #17
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: brak możliwości uruchomienia silnika 1.8 PB

Oczywiście, że wzrost ciśnienia po wlaniu oleju wskazuje na zużycie pierścieni tłokowych, ale bardzo dziwi mnie tak wielka różnica, skok z 0 do końca skali na ciśnieniomierzu, a myślę, że skala kończy się przynajmniej na 15 barach.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 19:40   #18
pawel84
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-06-2012
Skąd: DOA
Model: MONDEO
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: brak możliwości uruchomienia silnika 1.8 PB

Coś mi się wydaje że mechanicy nie popisali się z mierzeniem ciśnienia, po pierwsze uruchom pompę bo to ona jest winna. Powinno wystarczyć wyciągnięcie jej ze zbiornika i poprawienie złączy, silnik raczej nie mógł tak z dnia na dzień się skończyć, chyba że miałeś jakieś objawy wcześniej tj. brak mocy i żłopanie oleju. Co do skali na mierniku to chyba kończy się grubo po 20 barach bo norma w naszych silnikach to coś koło 16-17 barów ale mogę się mylić w razie czego niech ktoś mnie poprawi. Jeszcze małe pytanie szati ci mechanicy to jacyś Twoi znajomi czy po prostu podjechałeś do pierwszego lepszego warsztatu ?
pawel84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 20:03   #19
szati
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-09-2014
Skąd: Toruń
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 B
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: brak możliwości uruchomienia silnika 1.8 PB

Mechanicy to znajomi. Stan oleju trzymał sie od co najmniej 3000 km taki sam. Nie brał olej i żadnych objawów nie było. Coraz bardziej przekonuję sie że sprawdzić / wymienić pompę i wtedy można powiedzieć coś więcej.
Co o tym sądzicie???
szati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 20:17   #20
pawel84
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-06-2012
Skąd: DOA
Model: MONDEO
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: brak możliwości uruchomienia silnika 1.8 PB

Po wyciągnięciu pompy sprawdź ją na krótko, jak działa to do poprawienia tak jak wcześniej pisałem są złącza. Gdyby pompa była do wymiany to NIE POLECAM zamiennika firmy MEAT DORIA- nówka sztuka dawała ciśnienie 1,3 bara a powinno być 3,8.
pawel84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.