Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2014, 17:44   #71
conan
ford::amateur
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 20-01-2014
Model: S max,Mondeo MK3
Silnik: 2.0B; 2.0TDCI
Rocznik: 2008,2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Witam,
może pytanie jest prozaiczne ale gdzie znajduje sie moduł BT chciałbym sprawdzić jaki posiadam,i jeszcze jedno dlaczego po sparowaniu telefonu z Nx na ekranie małym i na NX pojawiają mi sie nie kiedy kilka zakładek tzn ostatnie połączenie wybierz ponownie książka
a nie kiedy wybierane numery ostatnie połączenia itd.


Ostatnio edytowane przez conan ; 04-06-2014 o 18:57
conan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 07:22   #72
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Re: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

wykręcasz schowek pasażera, jest przykręcony pod poduszką pasażera/nas schowkiem
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 12:11   #73
krzyolsze
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Siedlce
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Witam
We wrześniu zmieniłem Forda Mondeo MK3 na MK4 Titanium X z końca 2008 roku. Samochód wyposażony jest w nawigację Blaupunkt NX, posiada moduł BT/VT 8M5T-19G488-AK. Navigacja posiada aktualny soft 5.3, płyta z mapami jest z 2012 r. Oczywiście w tej konfiguracji nie mam wejscia USB. Telefon działa bez uwag, łączy się i z SONY Xperia i LG. działa książka adresowa i pozostałe informacje o rozmowach odbytych, jak również bez uwag działa porozumiewanie się z nawigacją w języku angielskim. W tej konfiguracji nie mam opcji BT audio. Wprowadziłem wpis w konfiguracji w CCC ELMconfigiem zaznaczając opcje BT audio zgodnie z cennymi uwagami kolegów z forum. Niestety striming BT audio nie ruszył. Postanowiłem rozszerzyć mozliwości zestawu audio o złącze USB. Kupiłem moduł 8M5t-19C112-CK i zainstalowałem w miejsce poprzedniego. Zrobiłem stosowną zmianę w CCC pojazdu zaznaczając "BT/VC High + BT Audio + USB + Navigation",[ testowalem też z zakładką bez Navigation i (For navigation only)]. Niestety USB jest nieaktywne. Oczywiście po zamontowaniu modułu z USB w zakladce nawigacji Aux pojawiły się dodatkowe pola USB i iPAD, ale nieaktywne. Wykonałem ponowną instalację softu 5.3 w nawigacji zakładając że nawigacja wykryje i uaktywni zmienione funkcje modułu BT, wyłączałem zasilanie zestawu audio poprzez wyjęcie bezpiecznika. Wszystkie te działania nie przyniosły spodziewanego efektu. Zaznaczę, że w aux w Conversie wyświetlane są opcje USB i iPAD podobnie jak w nawigacji nieaktywne. Dalej nie wyświetla się opcja BT audio. Na zmienionym module łączę się z tel. komórkowym, wszystkie opcje telefonu działają jak w module bez USB. Porozumiewanie się głosowe działa z wykorzystaniem obydwu modułów bez uwag.
Sporo przeczytałem informacji pisanych przez kompetętnych kolegów na forum dotyczących zagadnienia doistalowania modułu BT/VT, jakoś nie mogę sobie pomóc przy rozwiązaniu tego problemu. Jeśli ktoś z kolegów ma pomysł jak uaktywnić brakujace funkcje proszę o poradę.
krzyolsze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 16:49   #74
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Spróbuj zaktualizować oprogramowanie modułu.
Tu masz link do instrukcji i plików aktualizacyjnych (link z instrukcji nie działa):

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 17:20   #75
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Cytat:
Napisał krzyolsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przyniosły spodziewanego efektu. Zaznaczę, że w aux w Conversie wyświetlane są opcje USB i iPAD podobnie jak w nawigacji nieaktywne.
No ale... wsadziłeś pen drive?
Bo u mnie też są nieaktywne dopóki nie włożysz pendrive z usb.
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 20:06   #76
krzyolsze
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Siedlce
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Dzięki za reakcję na mego posta.
W trakcie sprawdzania podłączenia modułu wkładałem dwa różne pendrive i układ nie zareagował.
Ale dzięki maciek8791 za informację, że zakładka USB uaktywnia się po po włożeniu pendrive, o czym nie doczytałem wcześniej. Sprawdzę poprawność podłączenia gniazda, bo nie mam oryginalnego kabla i podłączenie zrobiłem w sposób zastępczy i może brak jest kontaktu na połączeniach.
Oczywiście zamierzam zaktualizować oprogramowanie modułu, ale muszę zacząć od zaktywowania gniazda USB. Dzięki pgrob za linki do oprogramowania.
krzyolsze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 20:11   #77
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie

Nie pamiętam jaki mam system plików, ale chyba ntfs nie działa
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 23:57   #78
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Cytat:
Napisał krzyolsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za reakcję na mego posta.
W trakcie sprawdzania podłączenia modułu wkładałem dwa różne pendrive i układ nie zareagował.
Sprawdzę poprawność podłączenia gniazda, bo nie mam oryginalnego kabla i podłączenie zrobiłem w sposób zastępczy i może brak jest kontaktu na połączeniach.
.
Miałem dokładnie taką samą sytuację jak ty. Połączenia usb mam zrobione kabelkami które kupiłem w saturnie - wszystko bangla i nie sądze żebyś tu miał problem. To co powinieneś wiedzieć to jest to, że moduł np. u mnie bardzo długo zaczytywał pen driva po włożeniu. Więc czekaj cierpliwie, nie wyjmuj pendriva za szybko.
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2014, 22:54   #79
krzyolsze
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-08-2012
Skąd: Siedlce
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Dziękuję kolegom za wszystkie porady, ustawienia doprowadziłem do końca i wszystkie źródła dźwięku działają zgodnie z oczekiwaniem. Miałem brak kontaktu na przewodzie od USB, dlatego złącze USB było nieaktywne. Po uruchomieniu USB i wgraniu najnowszego softu do modułu BT/VC nie działało BT audio. Zmieniłem ustawienia ELMconfigiem w CCC na stronie 5 z "BT/VC High+BTaudio+USB+Navigation" na zakładkę "BT/VC High+BTaudio+USB(For navigation only)" i BTaudio zadziałało. Co ważne przy tym ustawieniu w module SRM nie wyrzuca błędu braku anteny, który pojawiał się przy poprzednim ustawieniu.
Mogę teraz słuchać muzyki, z różnych nośników co znacząco podnosi komfort podróżowania.
Pozdrawiam
krzyolsze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 14:45   #80
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Czesc.
Panowie,czy wam tez przyjmuje pendriva max.16G?
Pzdr.

PS.
Do Siego Roku.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.