Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2010, 07:29   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

To jest pytanie do osoby, która ma do sprzedania taki wał... Wątpię aby chciała sprzedawać wał na odcinki jak kiełbasę...
Zamiast szykować sobie następne problemy, poszukaj na allegrowych szrotach odpowiedniego całego wału i załóż go w całości bez kombinowania. Jest nawet wtedy szansa, że nie będzie wibrował i obędzie się bez wyważania...

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 08:18   #12
skovi
ford::beginner
 
Avatar skovi
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 20-11-2011
Skąd: śląsk
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Odkopię trochę temat, ale chciałbym coś przekazać dla potomnych w temacie wibrującego długiego wału w Transicie.

Jakiś czas temu zawiozłem autko do mechanika na wymianę podpór wału (są dwie). Po wymianie ich auto zaczęło wibrować powyżej 50km/h. Po po powrocie do tegoż mechanika stwierdzili, że oni zrobili wszystko dobrze i wał jest nie wyważony albo krzywy i trzeba go oddać do specjalistycznej firmy. Zadzwoniłem i zapytałem - diagnoza: podobno się wyrabiają na wieloklinie i koszt naprawy 1000zł (lub nowy wał na allegro też 1000zł!). Stwierdziłem, że to pieprze i jak padnie znowu ta podpora to wymienię ten wał.
No i padły podpory po pół roku, ale tym razem zabrałem się za to sam. Ściągnąłem wał (odkręciłem 2 podpory i nakrętki zabezpieczające wielokliny i zszedł), wymieniłem same łożyska (po 17zł sztuka) i szczęście w nieszczęściu ale zmazały mi się znaki na wale (kreda :-)). Postanowiłem złożyć go na "czuja". Kiedyś kolega wojtekjanus powiedział mi takie coś: "pamiętaj, krzyżaki muszą na siebie patrzeć"! U mnie zauważyłem, że krzyżak od skrzynie nie "patrzy" (nie jest równo z innymi). USTAWIŁEM WSZYSTKIE KRZYŻAKI W JEDNEJ LINI I WIBRACJI ZERO!

Wnioski są dwa.
Nie oddawać auta paprochom (źle poskładany wał).
Słuchać Wojtka :-) Jeszcze raz dzięki! 1000zł w kieszeni :-)
skovi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 20:22   #13
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

A zasada jest JEDNA !!! Odcinek wału zaczyna się i kończy identycznie !!!
Ew. jak nie ma tzw. "ślepego" zęba na wielowypuście, pomyłka bywa tylko 180 stopni.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wał napędowy.jpg (36.7 KB, 27 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wał napędowy 2.jpg (92.1 KB, 26 wyświetleń)
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 04-11-2013 o 20:25
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2014, 12:33   #14
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Witam.
Aby nie zaśmiecać forum podepnę się pod temat gdyż mam ten sam problem.
Po wymianie podpory wału, a zostało to zrobione zgodnie z wytycznymi czyli zaznaczone położenie przed zdjęciem i założone według tego zaznaczenia ponownie, niestety jest odczuwalne bicie szczególnie przy 40km/h, oczywiście przy większej prędkości objawy delikatnie ustają. Pytanie brzmi czy inna (zamiennik) podpora wału może prowadzić do takich sytuacji i sporadycznie po wymianie podpory należy wyważyć wał? Jeżeli tak to proszę o namiary na warsztat zajmujący się wyważaniem w Warszawie, najlepiej taki w którym robią to na samochodzie.
Pozdrawiam
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2014, 12:43   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Cytat:
Napisał Aleks1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proszę o namiary na warsztat zajmujący się wyważaniem w Warszawie, najlepiej taki w którym robią to na samochodzie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bardzo dobra firma, wyważają na samochodzie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2014, 13:09   #16
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Dziękuję za szybką odpowiedz.
Panie Wojtku czy zmiana tej podpory na nową może skutkować takim objawami bo gościu mówił że to dość normalne czy może coś kręcił???
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2014, 13:22   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Wymiana podpory wiąże się z rozpięciem wału. Jeżeli jest to zrobione prawidłowo, to teoretycznie nie powinno nic się stać z wyważeniem. Ale mógł niestarannie złożyć wał, inaczej założyć na samochodzie lub mógł spaść ciężarek wyważający i nikt nie zauważył.
Trudno powiedzieć w czym rzecz.

Ale w Wał-Car są bardzo kumaci ludzie - tylko tym się zajmują.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2014, 13:49   #18
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Byłem przy całej operacji nie tylko jako obserwator i jestem pewien że ciężarki nie pospadały, wszystko własnoręcznie posprawdzałem ewentualnie poskręcałem, sugerowałem się wskazówkami z forum, bez bezsensownego rozbierania/rozkręcania całości. Po kilku konsultacjach telefonicznych, główny mechanior stwierdził że nowa podpora o innej średnicy/wielkości? może doprowadzić do różnicy w samym zamocowaniu podpory tzn wał jest teraz np bliżej mostu lub niżej, w stosunku do całości? Dodam że po przesunięciu podpory (wzdłuż samochodu-mocowanie podpory na to pozwala) wibracje zmalały i już w miarę dało się dojechać do domu. Nigdy nie miałem samochodu z tylnym napędem na wale? Dlatego nie wiem czy źle to żeśmy zrobili czy tak może być z tą podporą, ogólnie zastanawiałem się nad pokombinowaniem z tym wyważeniem bo bicie jest nie takie tragiczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a wspomniane przesunięcie podpory dało pozytywny efekt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2014, 18:20   #19
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

Ja miałem też problem z wibrującym wałem powyżej 50km ale winą była tulejowana podpora wsadzona z braku laku i widzi misie mechanika, bo podpór jest kilka rodzai.
Trzęsło budom jak wibratorem.
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2014, 20:00   #20
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wibrujący Wał Napędowy

set2000 podpora była dobierana po VIN-e pojazdu, na stole po złapaniu wymiarów obydwu podpór (nowa do starej) nie było różnicy, ale to było mierzone tak dla kontroli/upewnienia się że są takie same.
Bicie nie jest masakryczne ale tak jeździć nie będę na nie wyważonym.
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.