Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2014, 21:12   #4031
golowy
ford::beginner
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 06-12-2014
Skąd: OLSZTYN
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

nie mam modułu bluetooth, na menu serwisowym jest NO, zresztą nawet ręką go nie wymacałem, widziałem centralkę na zwykły tel.
Dzisiaj wgrałem na nowo oprogramowanie, zobaczymy jak to będzie.

golowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 16:33   #4032
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Czy istnieje USB BOX pod nawigację DENSO?
Bo póki co na każdych boxach widnieje tekst typu, że kompatybilne ze wszystkimi radiami poza denso :/
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 17:29   #4033
golowy
ford::beginner
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 06-12-2014
Skąd: OLSZTYN
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

I Dalej CD i FM się zawiesza. Wgranie oprogramowania nic nie dało, pochodziło 2 dni i znowu, wyświetlają się kafelki jak przy włączonym FM tyle że zamiast stacji są nr od 1 do 6. Musiałem znowu resetować przez odłączenie aku. Skoro dzieje się to jak są temp. Ujemne obstawiam że to jakiś zimny lut lub coś w tym stylu.
Oddam go do znajomego elektronika zobaczymy czy coś poradzi. Navi działa ok, więć napęd w bagażniku jest sprawny. Ale cd w radiu się nie rozkręca a nawet nie da się wyjąć płyty, zero reakcji. W przyszłym tyg zdam relację czy problem udało się rozwiązać bo na internecie znalazłem kilka takich przypadków a nikt nic nie napisał jak sobie z tym poradził.
Jeżeli jakieś sugestie to chętnie wysłucham bo nawet nie wiem do kogo mam się z tym zgłosić w Olsztynie :/
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg denso.jpg (90.6 KB, 60 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez golowy ; 10-12-2014 o 18:13
golowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2014, 23:06   #4034
golowy
ford::beginner
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 06-12-2014
Skąd: OLSZTYN
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Znalazłem ciekawy opis naszych denso:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

można się dużo dowiedzieć. Znalazłem coś na temat tej usterki:

Radio / CD modules sometimes fail on the CAN BUS chips inside. This will give you a screen with 6 rectangular boxes, numbered 1-6. Repair is often uneconomical therefore a replacement unit will need to be sourced.

Więc spróbuję zanieść je do elektronika, niech sprawdzi zimne luty i kondesatory. echhh.. będę zdawał relacje i czy mi się udało. Jak ktoś coś ciekawego wyczyta z tego artykułu proszę o podpowiedź.

Tutaj jeszcze wypowiedź jakiegoś speca od denso:
Its a communications error between the radio unit and the remainder of the system or a power issue to the radio.

If the NAV is working ok, Look in the Ford Wiki for diagnostics for the Touchscreen Nav. Under General Info, press MSG CHECK to give you CAN information. The radio is referred to as the ACU. All the buttons to the right of it including the ACU button should be orange.

If they are, then there is a power problem. If they are all white, its a communications and or power problem. podał bym linka ale chyba nie można...
golowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 23:52   #4035
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

A napewno masz dociśniętą wtyczkę (tą duża)?
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 21:59   #4036
golowy
ford::beginner
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 06-12-2014
Skąd: OLSZTYN
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Wtyczka sprawdzona, wszystko już dawno przejrzałem. Na razie radio chodzi ok od 4 dni. Albo ma na to wpływ temp na zewnątrz lub... Skok napięcia spowodowany tym że nie włączam grzania fotela. Tzn bo zapominałem czasami go wyłączyć i np z rana po włączeniu stacyjki od razu działa a wiem że bardzo dużo prądu ciągnie grzanie. Taki mój domysł. Choć jak rozmawiałem przez telefon z elektronikiem do którego będę niósł radio zasugerował że to najczęściej w tego typu radiach wina sypiącego się cd (nie czytnika) tylko sterownika, błąd komunikacji miedzy nimi i dlatego się zawiesza i nawet płyty nie można wyciągnąć. Postaram się je zanieść w tym tyg zobaczymy czy uda mu się znaleźć usterkę. jak się zawiesi to poprzez menu serwisowe można sprawdzić czy to wina połączenia (w linku kilka postów wyżej jest to opisane jak to zrobić) ale brak opisu z czym konkretnie, w każdym razie jest jakiś trop wtedy.
golowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2014, 18:13   #4037
tomek922
ford::amateur
 
Avatar tomek922
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 18-12-2014
Skąd: Luboń
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Mam dokładnie to samo co kolega "GOLOWY" - nie ma ktoś może jakiegoś magika w Poznaniu ? Od tego typu spraw ? Byłeś wg u tego elektryka? Jakieś wieści co mogło być z Denso.
Pozdrawiam
tomek922 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 15:14   #4038
golowy
ford::beginner
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 06-12-2014
Skąd: OLSZTYN
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Dziś dopiero zaniosłem radio do elektronika, u mnie w Olsztynie tylko jeden się tego podjął, Zaniosłem mu sam moduł tzn odkręciłem wzmacniacz i cd (6 śrubek do odkręcenia) i jutro mam dzwonić po 14 czy coś znalazł. Zauważyłem że radio po odpięciu tej dużej wtyczki zachowuje się tak samo czyli pojawia się 6 kostek. No i im zimniej na zewnątrz tym częściej to się dzieje. Odezwę się jutro czy coś udało się ustalić
golowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 23:58   #4039
golowy
ford::beginner
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 06-12-2014
Skąd: OLSZTYN
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Odebrałem radio od elektronika, robił je co prawda w ciemno powiedział że poprawił 2 zimne luty na styku od kostki, ale nie ma pewności że to akurat to bo nie ma tego radia sprawdzić. Zauważyłem że jeżdżąc bez tego modułu audio na panelu ten sam widok. po sprawdzeniu w błędach gdy mi się znowu zawiesiło , pokazało brak jakiegokolwiek połączenia czyli brak zasilania do radia. (na rys ACU powinny być pomarańczowe) więc jeżeli to nie zimne luty to najprawdopodobniej uszkodzony jest sterownik czyli procesor. Dam znać za kilka dni czy coś to dało
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20141223_002.jpg (92.4 KB, 70 wyświetleń)
golowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 15:05   #4040
golowy
ford::beginner
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 06-12-2014
Skąd: OLSZTYN
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

No i Dupa.... Nic to nie dało, a nawet zaczęło się robić coraz częściej. Nie mając nic do stracenia zaryzykowałem "wygrzanie" lutów na wszystkich procesorach zarówno od wzmacniacza i cd za pomocą lutownicy gazowej. Bardzo trudna, ryzykowna operacja ale już mnie to zaczyna mocno wkurzać. Delikatnie rozgrzewałem luty za wszystkich mikroelementach. Mało kto się chce tego podjąć bo każdy mówi że ok 1 na 20 taki "operacji" kończy się totalną martwicą sprzętu. Mój na szczęście zadziałał zobaczymy czy cokolwiek to dało bo już skończyły mi się już pomysły. jak nie pomoże to chyba zostało szukanie używki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?
golowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.