Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2013, 13:28   #1
un0um3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2013
Model: Focus Mk I
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Question Skaczące obroty przy zmianie biegu 1.8 TDCi

Witam,
Zanim napiszę o problemie, uprzedzę że szukałem już na forum rozwiązania tego problemu i udało mi się to zaledwie połowicznie dlatego że wszystkie tematy jakie znalazłem dotyczyły silników benzynowych, które miały z goła inne objawy

Ale do rzeczy:
Problem polega na tym, że podczas zmiany biegu za każdym razem obroty wzrastają o ok. 200 rpm niezależnie od tego czy zmieniam bieg przy 2000 obr. czy 4000 obr. Efektem tego jest każdorazowe wycie silnika przy zmianie przełożenia (nie jakieś tragicznie głośne, ale słyszalne). Co ważne nie mam żadnych problemów z falującymi obrotami (o tym było w innych tematach które czytałem). Dowiedziałem się również że często przyczyną takich "kwiatków" jest silniczek krokowy i różne historie z nim związane, jednak wszystko to dotyczyło silników benzynowych stąd moje pytanie jak to wygląda w dieslu ? Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc będę bardzo wdzięczny bo jest to bardzo irytujące podczas jazdy, szczególnie w mieście.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 27-02-2014 o 08:11
un0um3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 21:20   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Skaczące obroty przy zmianie biegu 1.8 TDCi

Przenoszę do działu Diesel.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 21:23   #3
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Skaczące obroty przy zmianie biegu 1.8 TDCi

To jak ? Nie spadają, tylko rosną po wciśnięciu sprzęgła ?
Może dywanik pod pedałem gazu ?
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 02:21   #4
KruczeK
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2011
Model: Focus
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 119
Domyślnie Odp: Skaczące obroty przy zmianie biegu 1.8 TDCi

Nic nie jest zepsute w twoim samochodzie.
Wzrost obrotów po wciśnięciu sprzęgła i puszczeniu pedału przyspieszenia jest skutkiem zbijania ciśnienia paliwa z zasobnika ciśnienia paliwa oraz ciśnienia powietrza z układu dolotowego, w którym nie ma zaworu upustowego i gdzieś to powietrze musi się podziać.
A w układzie paliwowym po prostu sterownik upuszcza ciśnienie z szyny rail, bo nie jest możliwe nagłe wyłączenie wtryskiwaczy i puszczenie 1000 bar przez przelew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj zmienić styl jazdy, puszczając gaz dosłownie pół sekundy wcześniej niż teraz i efekt ten się zmniejszy, a może nawet zniknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KruczeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 06:46   #5
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Skaczące obroty przy zmianie biegu 1.8 TDCi

Sprawdź czujnik przy pedale sprzęgła. Odepnij z niego wtyczkę i zobacz czy będzie dobrze. Ale zrób to na pracującym silniku.
Jeżeli ten czujnik jest uszkodzony , to właśnie będzie taki efekt jak opisujesz.
Miałem to uszkodzone u siebie w Masterze i wiem jakie to wnerwiające.

Jeżeli po odpięciu okaże się , że jest tak jak być powinno , to spróbuj lekko wyciągnąć ten szary element wychodzący z czujnika. Ma takie charakterystyczne " pyknięcia " przy wyciąganiu. Ale naprawdę delikatnie i powoli. Wyciągnij go o kilka pyknięć i wsadź na swoje miejsce.
Ten szary element sam dopasuje się długością do pedału w momencie jak puścisz sprzęgło.
Żeby wyjąć czujnik musisz lekko nacisnąć pedał sprzęgła , a następnie go wyjąć.
Tak samo musisz zrobić przy wkładaniu czujnika.
Możesz to oczywiście zrobić bez wyjmowania tego czujnika , ale nie wiem jak jest tam z miejscem na taką operację...

Koszt nowego czujnika to 30-40 zł.

Tu masz zdjęcie poglądowe jak to wygląda :

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 26-02-2013 o 06:57
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 17:27   #6
un0um3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2013
Model: Focus Mk I
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Skaczące obroty przy zmianie biegu 1.8 TDCi

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jak ? Nie spadają, tylko rosną po wciśnięciu sprzęgła ?
Może dywanik pod pedałem gazu ?
Spadają, ale dopiero po chwili. Zanim spadną to wzrastają o ok. 200 rpm. Wygląda to tak jakbym za późno puszczał gaz, ale puszczam go normalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał KruczeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj zmienić styl jazdy, puszczając gaz dosłownie pół sekundy wcześniej niż teraz i efekt ten się zmniejszy, a może nawet zniknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To fakt, też zauważyłem że można tak to ograniczyć ale nie eliminuje to problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w poprzednim focusie tego nie miałem dlatego tak mnie to irytuje ;/

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź czujnik przy pedale sprzęgła. Odepnij z niego wtyczkę i zobacz czy będzie dobrze. Ale zrób to na pracującym silniku.
Jeżeli ten czujnik jest uszkodzony , to właśnie będzie taki efekt jak opisujesz.
Miałem to uszkodzone u siebie w Masterze i wiem jakie to wnerwiające.

Jeżeli po odpięciu okaże się , że jest tak jak być powinno , to spróbuj lekko wyciągnąć ten szary element wychodzący z czujnika. Ma takie charakterystyczne " pyknięcia " przy wyciąganiu. Ale naprawdę delikatnie i powoli. Wyciągnij go o kilka pyknięć i wsadź na swoje miejsce.
Ten szary element sam dopasuje się długością do pedału w momencie jak puścisz sprzęgło.
Żeby wyjąć czujnik musisz lekko nacisnąć pedał sprzęgła , a następnie go wyjąć.
Tak samo musisz zrobić przy wkładaniu czujnika.
Możesz to oczywiście zrobić bez wyjmowania tego czujnika , ale nie wiem jak jest tam z miejscem na taką operację...

Koszt nowego czujnika to 30-40 zł.

Tu masz zdjęcie poglądowe jak to wygląda :

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam
Wojtek
Dzięki za info, mam nadzieje, że jutro będę miał czas się tym zająć
-------------------------------------------------------------------
EDIT:

Odpiąłem ten czujnik tak jak mówiłeś (tak to u mnie wygląda)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale nic się nie zmieniło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zwróciłem za to uwagę na to, że nawet jadąc z wbitym biegiem kiedy przyspieszam i puszczam tylko gaz to zanim obroty zaczną spadać i rozpocznie się hamowanie silnikiem to utrzymują się jeszcze przez jakąś sekundę... może to więc wina pedału gazu (za późno odbija??)

Ostatnio edytowane przez un0um3 ; 27-02-2013 o 09:36
un0um3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 06:18   #7
lechu_arka_bus
ford::average
 
Avatar lechu_arka_bus
 
Imię: leszek
Zarejestrowany: 22-04-2013
Skąd: LJA/WAW
Model: BMW / FF1
Silnik: 1.6i / 1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 61
Domyślnie Odp: Skaczące obroty przy zmianie biegu 1.8 TDCi

No i rozwiązałeś problem???
Mam to samo w Focusie 1.8TDCIGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lechu_arka_bus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 13:10   #8
bigplay
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-02-2013
Skąd: Jelcz
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Skaczące obroty przy zmianie biegu 1.8 TDCi

Czy pomogło komukolwiek rozwiazanie z wątku?

Ja mam troszke inny problem. Silnik 1.8 TDCI 100km 2004r.
Obroty skaczą 'jak piłka' w momencie kiedy jadąc wrzucę na luz i puszczę sprzęgło. Sytuacje poprawia ponowne wciśnięcie sprzęgła lub zatrzymanie się.
Nie wiem jak z tym walczyc. Pomóżcie prosze.
bigplay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 13:58   #9
Kajus18
ford::beginner
 
Avatar Kajus18
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Skaczące obroty przy zmianie biegu 1.8 TDCi

U mnie cuda się działy z samochodem do czasu jak nie znalazłem nieszczelności w dolocie, a dokładniej przy EGR. Skończyło się szarpanie, problemy z przyśpieszaniem, dziwna metaliczna praca silnika.
A i zmiana paliwa z BP na Orlen również pomogła mojej Foczce w bezproblemowej i przyjemnej jeździe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Następna będzie już benzyna
Wada 1.8TDCI? Brzydka praca na zimno
Kajus18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 10:05   #10
MisYogi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy mk1
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Skaczące obroty przy zmianie biegu 1.8 TDCi

Hej,
Wiem, że trochę odkopię temat ale mam nadzieję że komuś pomogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też miałem problem z 1.8tdci. Podczas zmiany biegów po wciśnięciu sprzęgła obroty wzrastały o 200-300rpm, a po wrzuceniu kolejnego biegu samochód przez chwilę sam przyśpieszał.

Problemem okazał się czujnik sprzęgła (niebieski umiejscowiony przy pedale sprzęgła), a raczej jego brak. Kupiłem używkę za 10zł z zamiarem wymiany, na miejscu znalazłem tylko wiszącą wtyczkę. Po podłączeniu czujnika wszystkie problemy zniknęły.

Aby wyjąć czujnik trzeba go obrócić z wyczuciem o 90 stopni i wysunąć, nie trzeba żadnych narzędzi. Ewentualnie płaski wkrętak do wyciągnięcia drutu zabezpieczającego wtyczkę.
MisYogi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.