Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2014, 11:37   #461
raphael5
ford::amateur
 
Avatar raphael5
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Piekary Slaskie
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

von_Luka mam podobnie, bo bez ksenonów, ale też "poniemiecki". Założyłem LED'y i w pozycji AUTO śmiga idealnie. Nie muszę pamiętać o światłach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LED'y podłączyłem w tablicy bezpieczników a nie jak w instrukcji do akumulatora, żeby nie były non-stop pod napięciem. W poz. 0 przełącznika LED'y świecą.


Ostatnio edytowane przez raphael5 ; 17-11-2014 o 11:45
raphael5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 13:34   #462
von_Luka
ford::beginner
 
Avatar von_Luka
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-11-2014
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus Mk2 kombi
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał raphael5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
von_Luka mam podobnie, bo bez ksenonów, ale też "poniemiecki". Założyłem LED'y i w pozycji AUTO śmiga idealnie. Nie muszę pamiętać o światłach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LED'y podłączyłem w tablicy bezpieczników a nie jak w instrukcji do akumulatora, żeby nie były non-stop pod napięciem. W poz. 0 przełącznika LED'y świecą.
OK dzięki wielkie za odpowiedź - sam do podłączania się raczej nie wezmę niestety ;( nie bardzo mam ochotę cosik zjarać.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mick1973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma żadnego ale. Ledy podłączyć zgodnie ze sztuką i schematem przełącznik w pozycję auto i działa tak jak chcesz. Oczywiście w pozycji I i II przełącznika będą świecić światła odpowiednio pozycyjne i pozycje z mijania lub drogowymi. Zgasną tylko ledy. Pozdrawiam .
Super - dzięki za odpowiedź - no ale z tym przełącznikiem to chodziło mi o stacyjkę a nie pokrętło od świateł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aż tak źle ze mną nie jest żeby nie wiedzieć że jak ustawię pokrętło na pozycji świateł pozycyjnych to włączą się pozycje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
von_Luka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 12:40   #463
von_Luka
ford::beginner
 
Avatar von_Luka
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-11-2014
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus Mk2 kombi
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał raphael5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LED'y podłączyłem w tablicy bezpieczników a nie jak w instrukcji do akumulatora, żeby nie były non-stop pod napięciem. W poz. 0 przełącznika LED'y świecą.
Hmmm.. a idzie to podłączyć tak jak napisałeś samodzielnie bez specjalnego doświadczenia w temacie? Co ewentualnie bym potrzebował?

Panowie a jakie led'y macie/polecacie?

wynalazłem niby coś takiego dedykowanego do foki;
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i nie potrafię ocenić czy to jest coś warte no i się jeszcze zastanawiam czy jak te led'y "zachodzą" na halogen to czy to jest git?

i jeszcze doczytałem że to do fok od 2009 - między 2008 a 2009 coś się zmieniło w kształcie zderzaka z przodu?
von_Luka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 18:42   #464
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał von_Luka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i jeszcze doczytałem że to do fok od 2009 - między 2008 a 2009 coś się zmieniło w kształcie zderzaka z przodu?
Nie sądzę. Po prostu nie do końca poprawne datowanie, lifting był przecież w 2008.
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 23:03   #465
NeoArt13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: C max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam , jestem nowy na forum i gorąco pozdrawiam fanów forda .
Posiadam c-max z 2005 roku i postanowiłem go troszkę ulepszyć . Z tematem tempomatu na forum już się zapoznałem i prawie gotowe teraz czas na inne dodatki . Czy ktoś z szanownych kolegów przerabiał zmianę zwykłych lamp przednich na xenony wraz ze spryskiwaczami, oczywiście na bazie części oryginalnych oraz dołożenie czujników parkowania . Jeśli tak to proszę o fachową poradę . Dodam że temat świateł dziennych też już mam za sobą .
Pozdrawiam
NeoArt13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 20:03   #466
Kajus18
ford::beginner
 
Avatar Kajus18
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam

Mam w planach kupić przewodzik oporowy i zrobić sobie światła do jazdy dziennej.
Teraz pytanie:
Skąd wiadomo że mój gem obsługuje tą funkcje? Mam GEM BG (DAC), samochód posiada przełącznik AUTO i czujnik deszczu.

Pozdrawiam
__________________
Następna będzie już benzyna
Wada 1.8TDCI? Brzydka praca na zimno
Kajus18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 13:52   #467
Kajus18
ford::beginner
 
Avatar Kajus18
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

widzę że nikt nic nie wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. trzeba będzie zaryzykować i poświęcić te 50zł jutro w salonie.
__________________
Następna będzie już benzyna
Wada 1.8TDCI? Brzydka praca na zimno
Kajus18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 19:29   #468
amecz
ford::average
 
Avatar amecz
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Kurpiowszczyzna
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI po ci...e 110/143KM 267/302 Nm
Rocznik: 2010
Postów: 197
Domyślnie

Jeśli masz czujnik deszczu to nasz również czujnik zmierzchu bo występowały one razem w jednej obudowie poza tym przełącznik auto będzie ci rozpoznawać porę doby i przełączać światła z dziennych na nocne jeśli oczywiście dołożysz ten drucik
__________________
amecz@o2.pl
Jutro będzie lepiej
Było: FF I FL 2001 1.8 TDDI po ci...e 103 KM/258 Nm / By HEKO/

Ostatnio edytowane przez amecz ; 26-11-2014 o 19:35
amecz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 11:08   #469
sparkson
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 21-01-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam, widziałem że ktoś już zadał pytanie o typ skrzynki jaki mam i jak, ale niestety nie uzyskał odpowiedzi. Tak więc, jeśli posiadam GEM'a 7M5T-14A073-CD (FF 2008, światła zwykłe, AUTO, czujnik deszczu/zmierzchu) jest szansa na aktywację świateł dziennych za pomocą przekaźnika i podmiany bezpieczników? Czy jedynym rozwiązaniem jest jego wymiana, i jeśli tak to na jaki?

EDIT.

Ok. Już wiem że muszę wymienić, tylko na jaki?

Ostatnio edytowane przez sparkson ; 04-02-2015 o 11:34
sparkson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 12:57   #470
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Ja zmieniałem na DC dla potrzeb PTC, przy okazji założyłem dzienne. Miałem B*, ale nie mam AUTO. Tadeusz pisał #268 o GEMAch tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.