Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2014, 17:41   #1
meme
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie 1.8 TDCI Słabsze przyśpieszenie na 1 biegu - czy to normalne w dieslach?

Cześć,

to mój pierwszy diesel - Focus 1.8 TDCI, 2009r (udokumentowane 45 000 km przebiegu). Chciałbym się zapytać, czy to normalne, że w porównaniu z resztą biegów przyśpieszenie na 1-dynce jest słabsze? Włączają drugi, trzeci i wyżej bieg, samochód to istna strzała.

Auto mam kilka dni, nie zauważyłem żadnych niepokojących odgłosów, nie ma też błędów.

Dzięki.


Ostatnio edytowane przez meme ; 24-11-2014 o 17:43
meme jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 17:45   #2
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Słabsze przyśpieszenie na 1 biegu - czy to normalne w dieslach?

Nie wiem jak bardzo jest zamulony na 1 ale auto ma problemy z dynamiką, szarpie na niskich biegach gdy są problemy z egr. a dokładniej gdy ten zawór nie domyka się do 100%. Btw skąd masz pewność ze deklarowany przebieg jest prawdziwy ?

Bump: U mnie na pierwszym biegu gdy przeciągnę auto do max obrotów ( czyt. czerwone pole ) to osiągam Vmax 40 km/h
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 18:19   #3
ingenieur28
ford::average
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Deutschland - Stuttgart
Model: Ford Focus 2 Sport
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Słabsze przyśpieszenie na 1 biegu - czy to normalne w dieslach?

ja mam co prawda 2.0tdci i u mnie wyglada to tak ze w fazie nagrzewania przy ruszaniu z jedynki czasem ma mula a czasem idzie jak strzala. Zalozylem nawet nowy temat dotyczacy braku mocy jedynce (zachowanie niepowtarzalne) ale zadnych konkretnych odpowiedzi nie dostalem.
ingenieur28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 18:35   #4
piter!!!
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-01-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: mk2
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Słabsze przyśpieszenie na 1 biegu - czy to normalne w dieslach?

Ją miałem w swoim 2.0 problem z mocą na jedynce. Bez gazu nie szło ruszyć. Przyczyną był niedomykajacy się zawór egr. Skróciłem sprężynkę w egr o 3mm. Teraz nawet na zimnym ruszę bez gazu pod górkę bez problemów.

Wcześniej miałem 1.9 tdi i z wolnych obrotów zawsze ruszałem. A tu zonk. Prawie każde ruszenie bez gazu, szczególnie na zimnym to silnik zdechł. Ale po tej modyfikacji jest ok

Ostatnio edytowane przez piter!!! ; 24-11-2014 o 18:43
piter!!! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 18:52   #5
meme
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Słabsze przyśpieszenie na 1 biegu - czy to normalne w dieslach?

Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: U mnie na pierwszym biegu gdy przeciągnę auto do max obrotów ( czyt. czerwone pole ) to osiągam Vmax 40 km/h
U mnie na jedynce przy 3k obrotów mam lekko ponad 30 km/h. Powyżej 3k obrotów na jedynce nie wchodziłem. Jak wrzucę jedynkę i puszczę sprzęgło bez gazu to samochód bez problemu jedzie sam. Być może po prostu przesadzam i diesle tak po prostu mają ;]

Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak bardzo jest zamulony na 1 ale auto ma problemy z dynamiką, szarpie na niskich biegach
Czy mówiąc szarpie masz na myśli bardzo wrażliwy pedał gazu, wystarczy go lekko dotknąć i auto momentalnie reaguje? Generalnie jak się toczy na jedynce, czy dwójce i gazu nie dotykam to samo z siebie nie szarpie.

Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Btw skąd masz pewność ze deklarowany przebieg jest prawdziwy?
Pełna historia z ASO, auto od ASO Forda w leasing, gwarancja na pół roku.

Cytat:
Napisał piter!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gazu nie szło ruszyć. Przyczyną był niedomykajacy się zawór egr.
Czy wtedy wyskakuje jakiś błąd (np. check engine)/komunikat?

Ostatnio edytowane przez meme ; 24-11-2014 o 19:07
meme jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 06:33   #6
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Słabsze przyśpieszenie na 1 biegu - czy to normalne w dieslach?

Mówiąc szarpie mam na myśli np sytuację jak zwalniasz np z prędkości 50 do 20-30 bo jest przejazd kolejowy i wrzucisz 2 to u mnie kończyło się to kangurem musiałem redukować do jedynki. Po zaślepieniu egr takie problemy ustały

Widzisz tez kupiłem w aso auto po leasingu z przebiegiem 116 tyś km książka serwisowa jest przebieg oryginał bo sprawdzałem jednak mi auto trafiło się lekko wyeksploatowane. W moim odczuciu nie był to zbyt udany zakup.

Jak zawór egr sie lekko nie domyka to nie ma błędów a przynajmniej u mnie nie było

Generalnie ten diesel nie jest rakietą ma sporą turbo dziurę i turbawa załącza się dosyć późno. Jeśli się nie byle jest to 1900 obr w silniku tdci 1.6 turbo ciągnie od 1750. Po chip tuningu jest podobno lepiej.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 06:49   #7
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Słabsze przyśpieszenie na 1 biegu - czy to normalne w dieslach?

Cytat:
Napisał piter!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez gazu nie szło ruszyć. [...]Teraz nawet na zimnym ruszę bez gazu pod górkę bez problemów.

Prawie każde ruszenie bez gazu, szczególnie na zimnym to silnik zdechł.
To ja chyba tez czegoś nie wiem, bo to mój pierwszy diesel. Ale po co ruszać bez gazu? Na parkingu to rozumiem, ale tak przy każdej okazji?

Muszę się chyba swoim zainteresować, bo ewidentnie nie lubi jazdy poniżej 1500 rpm (nie szarpie, ale odczuwam, że mu ciężko-gorzej jest niż w benzynie vw 1.4 16V), a na małych rondkach, niestety, często nie daje się utrzymać takich obrotów na drugim biegu.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 07:10   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Słabsze przyśpieszenie na 1 biegu - czy to normalne w dieslach?

dizla ciężko zdusić i jak ktos nie lubi rwać asfaltu to nie widzę potrzeby przygazówek przy ruszaniu
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 09:24   #9
Kijus
ford::amateur
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Słabsze przyśpieszenie na 1 biegu - czy to normalne w dieslach?

[QUOTE=meme;2306191]Cześć,

Ja mam identyczne odczucie. Na 1 muli, na innych biegach fajnie przyśpiesza.
Kijus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 12:03   #10
ingenieur28
ford::average
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Deutschland - Stuttgart
Model: Ford Focus 2 Sport
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Słabsze przyśpieszenie na 1 biegu - czy to normalne w dieslach?

[QUOTE=Kijus;2306541]
Cytat:
Napisał meme Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Ja mam identyczne odczucie. Na 1 muli, na innych biegach fajnie przyśpiesza.
a na tej jedynce zawsze Ci/Wam muli czy od czasu do czasu? u mnie jak silnik zimny to zawsze ma kopa na jedynce, a na cieplym mysle okolo 50% startow wystepuje z mulem...
ingenieur28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.