Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2014, 13:09   #1201
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Spiller napisałeś w teście " do opisu siedzeń używa określenia „wielokonturowe” i cokolwiek by to nie oznaczało, to po przejechaniu kilkuset kilometrów mogę stwierdzić, że faktycznie wysiadając z auta nie czujemy zmęczenia podróżą. Opcjonalnie można doposażyć je w funkcję masażu oraz wentylacji, co dodatkowo pozwoli odprężyć się na dłuższych trasach."

Czy to oznacza że w egzemplarzu którym jeździłeś nie było regulacji boczków ? Proszę o odpowiedź "tak" lub "nie"

Rozumiem również, że test jest niejako sponsorowany przez Forda więc za wiele złego nie można w nim napisać to i tak posunąłeś się do uszczypliwości na temat wykończenia wnętrza.

Bump:
Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Ale to są opcje masażu

Bump: Kruger ale to są opcje Masażu a nie rozsawania poduszek
Bo przecież pokazane są wszystkie możliwe poduszki masujące w siedzeniu. Po co dajesz tę fotkę aby pokazać że są fotele z masowaniem boczków. No tak tu jest możliwa regulacja wsuwania i wysuwania również i boczków podczas masowania.


Ostatnio edytowane przez ulmar ; 22-10-2014 o 13:35
ulmar jest offline  
Stary 22-10-2014, 13:35   #1202
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

To jest wycinek z wyświetlacza, przed słowem "masaż" są "ustawienia". Między innymi boczków.
kruger jest offline  
Stary 22-10-2014, 13:44   #1203
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Ależ TY kręcisz. To są ustawienia intensywności masażu.

No dobra pokazujesz mi jakąś superluksusową wersję fotela zdjęcie gdzie nadal widać tylko regulację intensywności masażu konkretnych poduszek fotela a ja Ci pokażę Mondeo MK4 i napiszę że takie są materiały z jakich jest wykonane wnetrze tego modelu. Zgodzisz się ze mną ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ile takich Mondeo widziałeś ?

Ostatnio edytowane przez ulmar ; 22-10-2014 o 13:56
ulmar jest offline  
Stary 22-10-2014, 14:10   #1204
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

To napisz ulmar dlaczego na tej Twojej animacji masażu Forda nie ma pokazanych tych boczków, tylko te w siedzisku i oparciu?

Poza tym siedziałeś kiedyś na fotelu masującym? Bo ja się jeszcze nigdy nie spotkałem z masażem boku tułowia, a trochę ich widziałem.
boncio jest offline  
Stary 22-10-2014, 14:14   #1205
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Siedziałem w kliku MK4 i jednym MK5 w żadnym nie było opcji masażu. W MK5 opcje masażu są aktywne tylko gdy silnik działa.
ulmar jest offline  
Stary 22-10-2014, 15:01   #1206
Spiller
ford::average
 
Avatar Spiller
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 185
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał ulmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to oznacza że w egzemplarzu którym jeździłeś nie było regulacji boczków ? Proszę o odpowiedź "tak" lub "nie"

Rozumiem również, że test jest niejako sponsorowany przez Forda więc za wiele złego nie można w nim napisać to i tak posunąłeś się do uszczypliwości na temat wykończenia wnętrza.
Nie, w tych modelach, którymi jeździłem nie było tej funkcji. Widziałem te fotele na prezentacji statycznej

To nie jest test, a raport z jazd i nie wiem o jaki sponsoring Ci chodzi. Ford zaprasza nas na prezentację, to jedziemy. Nikt nikogo potem nie zmusza do pisania czegokolwiek, przynajmniej w naszej redakcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spiller jest offline  
Stary 22-10-2014, 15:18   #1207
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Na pytanie czy jest ciaśniej w MK5 odpowiedź już znamy. Te kilka cm na szerokości zrobiło swoje.

A dałoby się napisać coś więcej na temat wrażeń z jazdy. Jeśli rzeczywiście MK5 prowadzi się lepiej niż MK4 no to jest przełom. Niestety nie posiadam MK4 z regulacją trybu zawieszenia. Być może to do tego modelu należałoby porównywać. Jeździłeś MK4 ?

Ale najważniejsze pytanie jest o wrażenia co do wspomagania. Jak wiadomo w MK4 nie było elektrycznego a w MK5 jest. Piszesz, że jest lepiej, to dla mnie zaskoczenie bo wiele osób rzucało psami na to rozwiązanie. Wspomaganie hydrauliczne w MK4 jest niemalże luksusowe. Samochód jadąc 170 km/h można prowadzić jedna ręką, jadąc 30 km/h również. Jak to tutaj wygląda ?

Co do głośności piszesz że jest ciszej. No tak ale akurat to w znacznej mierze zależy od opon i nawierzchni. Poza tym piszesz że jest ciszej przy dużych prędkościach w dieslu hmm.. W Titaniumie MK4 DIesel 140 KM na autostradzie to właściwie są słyszalne tylko opory toczenia opon. Znacznie większy problem to głośność na niskich biegach. Jak to się zmieniło ?

Jak Ci się podoba dziura pod konsolą ? Nie poruszyłeś tego tematu. Czy te małe przyciski nawiewów, klimy są wygodne ? Czy brak przycisków obsługi CD nie sprawia problemów ? Mniemam że zestaw obsługuje wogóle CDDA. Gałka zmainy biegów z MK4 to widać.

Ostatnio edytowane przez ulmar ; 22-10-2014 o 15:42
ulmar jest offline  
Stary 22-10-2014, 16:18   #1208
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Nie pamiętam bym za ostatnie 15 lat jechał jakimkolwiek samochodem, który nie byłoby można przy 30-170km/h prowadzić jedną ręką... Nie na tym polegają zalety hydraulicznego wspomagania.
Atlis jest offline  
Stary 22-10-2014, 16:22   #1209
Spiller
ford::average
 
Avatar Spiller
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 185
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Od pięciu lat jeżdżę Mk IV, więc można uznać, że mam jakieś mgliste pojęcie jak on jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mam aktywnego zawieszenia, ani nie jeździłem takim na prezentacji - interesowało mnie przede wszystkim zwyczajne rozwiązanie.
Całość jest zestrojona odrobinę sztywniej, przynajmniej takie odniosłem wrażenie.

Co do wspomagania, to pierwsza różnica przy wspomaganiu elektrycznym jest taka, że trzeba przyłożyć mniejszą siłę przy kręceniu kierownicą. Przynajmniej u mnie przy 235/45 R17 kręci się ciężej. Ale to, że jest lżej wcale nie znaczy, że układ stracił na precyzji, czy na słabszej informacji zwrotnej płynącej z kół. Nie jest to też wspomaganie, jakie można było kiedyś spotkać w japończykach, czyli przesadnie mocne. Przydałby się grubszy wieniec kierownicy, ale chyba nie można mieć wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Głośność w samochodzie jest zawsze względna i takie odczucia mogę opisać. Kiedy dostaniemy ten samochód do testu, to jak wszystkie inne zmierzymy decybelometrem. Wtedy nie będzie wątpliwości czy jest ciszej czy głośniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziura pod konsolą to rozwiązanie, które w żadnym samochodzie mi się nie podobało. Tu mieści się spokojnie duży smartfon i więcej bym tam chyba nie chciał wrzucać.

Nie wiem o jakich przyciskach piszesz, bo te białe gumki na radiu są właśnie od zmiany ścieżki. Poza tym na kierownicy masz klawisze do obsługi. Nad resztą klawiszy nie chce mi się więcej pastwić - wyglądają słabo, ale działają poprawnie i nie miałem problemu ze zmianą temperatury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spiller jest offline  
Stary 22-10-2014, 17:06   #1210
midisso2010
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

panowie, skończmy polemikę z ulmarem, bo nic nie wnosi. Wierzy czy nie w regulcje boczków, to jego sprawa. Jak mu zależy to pójdzie na prezentacje i sprawdzi. Nie będziemy mu nic udowadniać, skoro już udowodnione. Proszę o nieodpisywanie ulmarowi w kwestii tych foteli.
 
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.