Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2014, 11:51   #1
endriuH58
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2011
Skąd: Biłgoraj
Model: s max
Silnik: 2000
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Szumy w tylnym zawieszeniu

Witam posiadam Ford smax 2011 z przebiegiem około 42 tyś, o pewnego czasu w moim pojeździe dochodzą szumy dobiegające według mnie z koła tylnego prawego. Podejrzewałem, że być może jest to łożysko piasty koła tylnego , udałem się do serwisu gdzie przedstawiłem swoje obawy. Serwis po sprawdzeniu niczego takiego nie potwierdził. Podając, że może to być objaw toczenia się opony i jej wyząbkowania. Wobec powyższego wyważyłem ponownie koła, położenie felg z oponami w pojeździe zmieniłem na osiach. Pomimo tego nadal słychać szum dochodzący z tyłu pojazdu który jest słyszalny i nieprzerwany, zmienny od prędkości. Próbowałem w trakcie jazdy manewrować kierownicą na boki celem ustalenia czy szumy się zwiększą lub zmaleją, ale ich odgłos jest jednostajny. Odkręcałem tylne koła lecz nie stwierdziłem większych oporów toczenia lub luzów na kołach. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić, czy piasta tylna może mieć wadę przy tak małym przebiegu. Jeżeli nic się nie zmieni zastanawiam się nad wymianą tylnej piasty. Proszę o poradę.

endriuH58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 12:30   #2
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: Szumy w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał endriuH58 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam posiadam Ford smax 2011 z przebiegiem około 42 tyś, o pewnego czasu w moim pojeździe dochodzą szumy dobiegające według mnie z koła tylnego prawego. Podejrzewałem, że być może jest to łożysko piasty koła tylnego , udałem się do serwisu gdzie przedstawiłem swoje obawy. Serwis po sprawdzeniu niczego takiego nie potwierdził. Podając, że może to być objaw toczenia się opony i jej wyząbkowania. Wobec powyższego wyważyłem ponownie koła, położenie felg z oponami w pojeździe zmieniłem na osiach. Pomimo tego nadal słychać szum dochodzący z tyłu pojazdu który jest słyszalny i nieprzerwany, zmienny od prędkości. Próbowałem w trakcie jazdy manewrować kierownicą na boki celem ustalenia czy szumy się zwiększą lub zmaleją, ale ich odgłos jest jednostajny. Odkręcałem tylne koła lecz nie stwierdziłem większych oporów toczenia lub luzów na kołach. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić, czy piasta tylna może mieć wadę przy tak małym przebiegu. Jeżeli nic się nie zmieni zastanawiam się nad wymianą tylnej piasty. Proszę o poradę.
A powiedz czy na tych samych oponach słyszysz to od początku czy dopiero po jakimś czasie zaczęło to szumieć ?
Druga sprawa, jak wygląda temat klocków, czy one nie trą ?

Pozdrawiam
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 17:53   #3
endriuH58
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2011
Skąd: Biłgoraj
Model: s max
Silnik: 2000
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Szumy w tylnym zawieszeniu

co do opon to szumy zaczęły się około 6 miesięcy temu a jeżdżę na nich już trzy lata. Natomiast co do klocków hamulcowych to minimalnie ocierają one o tarczę hamulcową, wydaje mi się jakby w jednym miejscu na obwodzie, ale nie jestem tego pewien.
endriuH58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 21:03   #4
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Szumy w tylnym zawieszeniu

Jeśli to opony to objaw powinien ucichnąć przy kręceniu kołami na podnośniku.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 22:27   #5
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: Szumy w tylnym zawieszeniu

By wykluczyć opony spróbuj zmienić przednie z tylnymi albo zanim cokolwiek zaczniesz robić załóż jeszcze koła zimowe i zobacz jak na nich będzie.
A podejście ASO - pewnie wyząbkowane opony bez dokładnego sprawdzenia - masakra.
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 23:02   #6
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,003
Domyślnie Odp: Szumy w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał pro-choice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
By wykluczyć opony spróbuj zmienić przednie z tylnymi
Cytat:
Napisał endriuH58 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
położenie felg z oponami w pojeździe zmieniłem na osiach.
...
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 23:10   #7
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: Szumy w tylnym zawieszeniu

Racja Speedo niewyłapałem. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Pewnie zbyt póżna pora - czas na sen.
Pozdrawiam serdecznie.
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.