Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2014, 20:22   #3371
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam i pozdrawiam zmotoryzowanych.Mam wielki apel do tych co sie bawia w elektryke i dogrzewacze.
Otoz dzis moj D3WZ zrobil przedmuch i dalej nie wiem bo wsiadlem do auta i pojechalem.
Jutro z rana jak bedzie tak zimno jak dzis sprawdze ze szczegolami.
Odpialem jeszcze raz ta kostke co idzie od pieca,aby sprawdzic ze czujnik jest zmostkowany.Otoz mam tylko pin 6 podlaczony(5 brak) nawet nie idzie zaden kabelek do wnetrza auta ? To normalne,niektore modele tak maja ? wg.mnie cos jest nie tak.

Czujnik przy aku to chyba nie jest od dogrzewcza,gdyz zmostkowalem go kilka tygodni temu ,i nie robil przedmuchu,a dzis ok.5'C zrobil przedmuch(start).
Czujnik to :
1H0 959 625 zaraz sprawdze co to jest.


Ostatnio edytowane przez peters ; 05-10-2014 o 20:27
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 20:39   #3372
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.Otoz mam tylko pin 6 podlaczony(5 brak) nawet nie idzie zaden kabelek do wnetrza auta ? To normalne,niektore modele tak maja ? wg.mnie cos jest nie tak.
No i wszystko jest ok. Na 5 pinie jest diagnoza, ale w przypadku sterowników 252121 lub 251864 czyli D3WZ jest ona tylko przez zegar modułowy lub EDITH i nie ma potrzeby wyprowadzania przewodu do pojazdu.
Inaczej jest w przypadku D5WZ 252163 z SGA gdzie sterownik ma diagnozę VAG i jest możliwość połączenia się przez tester samochodu. Tam pin 5 jest podłączony do linii k pojazdu.

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik przy aku to chyba nie jest od dogrzewcza,gdyz zmostkowalem go kilka tygodni temu ,i nie robil przedmuchu,a dzis ok.5'C zrobil przedmuch(start).
Rozumiem, że rozmawiamy o T4, to czujnik temp zewnętrznej jest za zderzakiem po prawej stronie.
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 20:40   #3373
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Nie kolego,mam na mysli seata alhambre.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 20:41   #3374
zales22
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-10-2014
Skąd: Slupsk
Model: saab
Silnik: 2.2 TiD
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Stefano, wtyczka jest 8-smio pinowa, i jedna dodatkowa na wysterowanie pompy wody,

Bump: Stefano, wtyczka jest 8-smio pinowa, i jedna dodatkowa na wysterowanie pompy wody,
zales22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 20:48   #3375
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie kolego,mam na mysli seata alhambre.
No to tylko różnica polega na umiejscowieniu czujnika temp., który jest za aku.
Pozdrawiam

Bump:
Cytat:
Napisał zales22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano, wtyczka jest 8-smio pinowa, i jedna dodatkowa na wysterowanie pompy wody,

Bump: Stefano, wtyczka jest 8-smio pinowa, i jedna dodatkowa na wysterowanie pompy wody,
Może nie Stefano, ale odpowiedziałem Tobie w poście 3371.
Pozdrawiam
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 20:55   #3376
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Hmm,to nie wiem okolice aku sa mi znane gdyz juz kilka razy go wyjmowalem.
Jest z tylu ale moze cos wiecej,wychodzi gdzies z wiazki jak ten od klimy 1H0...
Czyli uscislijmy jeden pin od czujnika jest na mase czy na (+) i przez czujnik leci do pieca tak ?
Gdyz na piecu mam + i minus oraz sygnal z alternatora,brakuje sygnalu z czujnika podszybia.Ma byc (+) czy (-) ?
Wielki dzieki za szybka pomoc.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 21:00   #3377
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyz na piecu mam + i minus oraz sygnal z alternatora,brakuje sygnalu z czujnika podszybia.Ma byc (+) czy (-) ?
Wielki dzieki za szybka pomoc.
Ma być plus
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 21:02   #3378
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz D3WZ?
Aby ten piec odpalił, to na 8-mio pinowym gnieździe musi byc;
1. zasilanie +12 V stałe
2. zasilanie masa
3. pompka paliwa
4. pompka paliwa
5. diagnoza
6. czujnik temperat. zewnętrz. +12 V
7. D+ alternatora +12
8 wolny
Sprawdź w gnieździe, czyli tym co idzie z progu, czy jest stałe zasilania pin 1-2, czy pomiędzy pinem 3 i 4 jest w obwodzie pompka, czy są te napiecia po zmostkowaniu czujnika /6/ i zapaleniu silnika /7/.
Trzeba naturalnie dokładnie obejżec stan kabelków po obydwu stranach złacza.
Jesli to wszystko jest j/w to masz uszkodzony piec.
Czyli wszystko jasne.W D5 mam troche inaczej,a to ze jest kilka aut w domu to czlowiek na pamiec zna przez kilka tygodni,a potem zapomina.

Bump: To skoro tak walkujemy temat to gdzie koledzy najlpiej dolozyc dodatkowa pomke wody(gdyz moj rocznik 99 nie ma jej) Piec to D3WZ ?
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2014, 00:01   #3379
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czujnik temper. zewn. do dogrzewacza w twoim aucie jest na przeciwko kierownicy na ramieniu mocowania napędu wycieraczek. Dostaniesz się do niego po zdemontowaniu rynny na wodę pod mechanizmem wycieraczek, tak jak byś chciał wymienić np. filtr kabinowy. Zrób sobie i podepnij przełącznik trójpozycyjny, wtedy mógłbyś załączać piec kiedy chcesz. Moją instrukcję takiego podłączenia z fotkami znajdziesz tu na tym forum i na innych tez.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dlaczego chcesz instalować dodatkową pompkę wody? Gdzie ją zapniesz w obiegu pieca tam będzie dobrze, jedynie musisz zachować reżim, aby ta dodatkowa pompka płynu pompowała w tym samym kierunku co pompa mechaniczna silnika. Miejsca w SGA na pompkę jest dużo, my ją dokładamy na wyjściu ogrzanego płynu przy piecu w kierunku silnika.

W piecu D5xx pompka paliwa jest pomiędzy pinem nr 4, a masą, reszta to samo.

Jesli twój piec D3WZ zrobił rano dłuższy przedmuch to miejmy nadzieję , że wszystko z nim dobrze i bedzie grzał.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 06-10-2014 o 08:33
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2014, 00:17   #3380
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dzieki kolego Stefano,wlasnie o taka wypowiedz mi chodzilo.
Gdyz wyjmowalem ten filtr kabinowy ale nie zwrocilem na to uwagi.Tez nie mieli gdzie go zamontowac,ten przy aku to jest od klimy,i sprawa sie wyjasnila dzis.
Pomke chce zalozyc bo moze w przyszlosci zrobiłbym postojowe,ale pewnie skonczy sie to tylko na gadaniu...
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.