Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2014, 18:19   #1
szafi88
ford::beginner
 
Imię: bartek
Zarejestrowany: 24-06-2014
Skąd: Chojnice
Model: C-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Turbospreżarka się zawiesza

Dzis wracajac do domu przy wyprzedzaniu ok 140km/h rozlaczylo mi sprezarke auto stracilo moc jakby sprezarka byla roz... po zgaszeniu auta sprezarka chodzila jak nowa... z czystej ciekawosci przyspieszylem do takiej samej predkosci jak predzej i znowu to samo... wyskoczyl blad silnika... Mam pytanie czy ktos mial doczynienia z takim problemem? Prosze o pomoc Dodam tylko ze byly wczoraj swiece wymieniane i z tego co wiem to przy wymianie swiec w dieslu trzeba sporo porozbierac moze to cos ma wplyw moze zawor egr zle polaczony


Ostatnio edytowane przez szafi88 ; 04-10-2014 o 18:24
szafi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2014, 21:02   #2
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Re: C-mac 2005 sprezarka sie zawiesza

Podłącz ELMa jak masz, jak nie masz zrób test zegarów, tam czasem kody błędów pokazuje.

Może zacina się sztanga i masz przeładowanie turbo.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 16:06   #3
szafi88
ford::beginner
 
Imię: bartek
Zarejestrowany: 24-06-2014
Skąd: Chojnice
Model: C-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Turbospreżarka się zawiesza

Bylem na komputerze dzis i pokazal nie prawidlowe cisnienie dolotowe czy jakos tak skasowalismy blad przejechalem sie i znowu 4tys obrotow i odcina i znowu wyskakuje blad ze za wysokie cisnienie w srode ruszam do mechanika na dokladna diagnoze moze to tylko jakis pierdol miejmy nadzieje... moze mial juz ktos taki problem
szafi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 17:58   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Re: Turbospreżarka się zawiesza

Albo zacina się zawór podciśnienia, albo kierownica spalin.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 18:47   #5
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Turbospreżarka się zawiesza

U mnie (tylko w 1,6) jak przycinał się zawór sterujący turbiną wychodziły podobne objawy - nie było tylko usterki silnika, ale błąd był zapisany
z przeładowania a kiedyś na autostradzie przy 160km zaczął słabnąć i odzyskiwać na chwilkę siłę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak zwolniłem do 110km po chwili wróciło do normy - po wymianie zaworu rakieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Chociaż jak na niskim piegu przeciągnę pod 4 tyś to czasami coś jeszcze zapisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ale kto tak kręci silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 20:27   #6
szafi88
ford::beginner
 
Imię: bartek
Zarejestrowany: 24-06-2014
Skąd: Chojnice
Model: C-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Turbospreżarka się zawiesza

no sie okaze ja rowniez bym obstawial na zawor ale cos mi sie wydaje ze przy wymianie swiec kilka dni temu ktos dal ciala bo z tego co wiem to trzeba egr odlaczyc i moze tu jest pies pogrzebany napisze co z tego wyjdzie bo w srode sie moj mechanik za to zabierze i bedzie wiadomo czy to jakas drobnostka czy cos powazniejszego
szafi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.