Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2014, 14:45   #1
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D

Witam najmocniej wszystkich.
Nadszedł i u mnie czas na kupno nowszego mundka. Stary narazie zostaje bo dobrze się sprawuje.
Nie śpieszy mi się z kupnem ale w przeciągu miesiąca - dwóch - będę chciał coś zakupić.

Planowałem zakup salonowego ale są sprawy ważne i ważniejsze jakim jest zakup mieszkania więc mogę wydać na samochód łącznie z opłatami i podstawowymi wymianami eksploatacyjnymi ok 50 tyś ( do 60 tyś - jeżeli będzie bardzo pewne i zadbane )

Moje wymagania to obowiązkowo::
- kombi
- rocznik od 2010 ( po lifcie )
- kolor BIAŁY ( biała perła ) lub CZARNY ( lub inny ciekawy - rzucający się w oczy )
- AUTOMAT
- oraz : xenony , kolor navi , conwers , grzane fotele, światła do jazdy dziennej
-silnik - DIESEL
- reszta ?? Czym więcej tym lepiej , lubię bajery - każdy ma swój gust a ja mam taki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli ogólnie chciałbym bogatszą niż biedniejszą opcję.
Nie patrzę na wersje wyposażenia typu titanum itd bo się na tym nie znam i nie ważne czy będzie titanum czy wersja podstawowa z bogatym wyposażeniem zamówionym przez Józka !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakie roczniki znajdę w podanej cenie i wyposażeniu . Przeglądając oferty to widziałem 2011 +-

Oczywiście może być również samochód za 40 tysięcy , po prostu nie więcej niż mam w założeniach.

Mój znajomy sprowadza z Włoch auta porysowane i maluje , taki dobry znajomy. Czy mogę iść w tym kierunku czy po prostu szukać na allegro , otomoto , olx ??

U dealera forda są fajna autka z gwarancją ale praktycznie żadne nie ma nawigacji , a szkoda bo chcę mieć

Poproszę o jakieś sugestie i podpowiedzi zanim zaczniemy przeglądać oferty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście liczę sięz tym że przebieg takiego auta to minimum 140- 160 tysięcy
Nie życzę sobie jakiś negatywnych opini że za bardzo latam w obłokach czy za dużo wymagam.
To wcale nie tak dużo bo jest trochę na tym internecie właśnie takich autek jakiego szukam


Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 22-09-2014 o 15:07
juri2069 jest offline  
Stary 22-09-2014, 16:15   #2
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D

Cytat:
Oczywiście liczę sięz tym że przebieg takiego auta to minimum 140- 160 tysięcy
Nie życzę sobie jakiś negatywnych opini że za bardzo latam w obłokach czy za dużo wymagam.
Nie wymagasz, bo 2010 za tyle (50-60) spokojnie znajdziesz. Wydając jednak taką kasę za samochód dobrze byłoby ograniczyć ryzyko wad prawnych, więc na wszelki wypadek szukaj aut wyłącznie z fv23% (bo w tych rocznikach po firmie jest 90% MDO). Prywatne osoby raczej nie sprzedają aut po 3-4 letniej eksploatacji za mniej niż połowę ceny zakupu
Roman_Gie jest offline  
Stary 22-09-2014, 16:38   #3
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
Mój znajomy sprowadza z Włoch auta porysowane i maluje , taki dobry znajomy...
Ja na Twoim miejscu szedł bym w tą stronę.
Lekko obity ze szkodami parkingowymi z zachodu: Niemcy, Francja czy właśnie Włochy.
Takie auta nie opłaca się tam naprawiać i będą tańsze, a skoro masz "zaufaną" osobę, która tym się zajmuje to nie widzę lepszego wyjścia.
Sam czasem pomagam rodzinie sprowadzić autko z Niemiec.

Jedyne prawdziwe okazje, to auta gdzie jest coś do roboty w lakierze.
Od lekkich szkód parkingowych w kilkulatkach, po mocne bicia w prawie nówkach.


Ja zawsze szukam lekko uszkodzonych (im mniej tym lepiej), a mąż mojej kuzynki zawsze szuka konkretnie bitego (ale do jazdy po dołożeniu lamp, koła itd.) kilku miesięcznego VW na dotarciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Ostatnio edytowane przez Pitol321 ; 22-09-2014 o 16:42
Pitol321 jest offline  
Stary 22-09-2014, 17:23   #4
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D

osobiście wolałbym znaleźć cos w okolicach 50-53 niż 60 tyś. 60 to tak jak napisałem - bardzo ostatecznie.

2 przykłady samochodów jakiego szukam, podkreślam przykłady więc proszę ich nie sprawdzać. Po prostu chcę pokazać że jest dużo takich samochodów tylko zdecydowana większość to manual Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Manuale są troche tańsze
juri2069 jest offline  
Stary 22-09-2014, 19:26   #5
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D

Jako że to tylko przykłady to tylko powtórze za kolegą, szukaj aut gdzie wystawiana jest f.vat 23% a nie f. Vat marża...
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 22-09-2014, 20:08   #6
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D

dobre uwagi , biorę to do siebie. Zobaczę co mi odpowie kolega o tych Włoszech , jutro mój brat go orientacyjnie zapyta.
Jeśli nie to zaczniemy poszukiwania na naszym pięknym aledrogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo przeszukałem prawie wszystkie serwisy forda i nie znalazłem nigdzie Navi w samochodzie jakiego szukam.
A jeśli znajdę jakiś godny uwagi w danej części Polski to poproszę może kogoś z forum o pomoc kto się dobrze znaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zależnie od regionu Polski. Sam fachowcem blacharskim nie jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ta faktura to chodzi o to że będą to auta np po firmowe , a nie jakieś kombinowane , kradzione itd? Fvat 23% ale wystawiona przez kogoś z Niemiec np?? Bo ja kupuję auto od handlarza Polaka. I on mi wystawia fakturę na swoją firmę , czy też ma umowę i fakturę od przysłowiowego Niemca?

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 22-09-2014 o 20:13
juri2069 jest offline  
Stary 22-09-2014, 20:18   #7
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D

Może..... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 22-09-2014, 20:19   #8
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wcale nie tak dużo bo jest trochę na tym internecie właśnie takich autek jakiego szukam
Dokladnie 39 sztuk na mobile.de Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Polsce jest ich wiecej, sa tansze i maja mniej nalatane, a wiekszosc przyjechala wlasnie z DE hmmm.....

Tego handlarza moge polecic juz tam kupowalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
slawek-kali jest offline  
Stary 22-09-2014, 20:24   #9
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta faktura to chodzi o to że będą to auta np po firmowe , a nie jakieś kombinowane , kradzione itd? Fvat 23% ale wystawiona przez kogoś z Niemiec np?? Bo ja kupuję auto od handlarza Polaka. I on mi wystawia fakturę na swoją firmę , czy też ma umowę i fakturę od przysłowiowego Niemca?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline  
Stary 22-09-2014, 20:52   #10
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie mk4 - Wojciech prosi :D

Koledzy a ja mam pytanie tak na przyszłość czy przy zakupie MK IV kupować diesla czy benzynę ? i dlaczego ? oraz jakie te silniki kupować - pojemność, KM itp. które są lepsze ?
fido jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.