Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2014, 10:04   #51
zarzyk358
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2014
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

U mnie auto nie przyspiesza wcale... nie mówiąc o ruszaniu pod górkę... Udaje się po kilku próbach... Auto było już w serwisie i stwierdzili że to przepustnica... Orientuję się ktoś jaki jest koszt nowej przepustnicy?? Kupić nową czy szukać używki??

zarzyk358 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2014, 21:44   #52
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Jaki samochód? jaki silnik?

Bump: Sprawdź błędy bo w serwisach lubią dużo mówić.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2014, 09:18   #53
romekw
ford::average
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Duratec 16V
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Nowa przepustnica to koszt ok 1700 zł, ale z doświadczenia wiem, że wymiana rzadko rozwiązuje problem. Na allegro można kupić używkę za 80 - 350 zł. Bardzo ważny jest symbol, musi być taki sam. Zanim zabierzesz się za kupno i wymianę wyczyść złącze całej wiązki (szare między blokiem silnika a akumulatorem, zatrzaskowe), złącze między kabiną a komorą silnikową (lewy górny róg patrząc od strony auta, rozkręcane 10). Jak rozłożysz złącza ujrzysz piękny szaro-zielony nalot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dodatkowo warto wymienić przekaźnik zasilania PCM. Oczywiście przed czyszczeniem złącz odłącz klemę "-" od akumulatora. Daj znać czy pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez romekw ; 02-09-2014 o 13:31
romekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 21:49   #54
forotten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Cytat:
Napisał forotten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od czasu mojego ostatniego postu problem ustał więc pomyślałem że to była wina deszczu który intensywnie padał w tym dniu i pewnie wjechałem w kałuże .

Lecz dzisiaj rano przed pracą(noc temp około 6-8 stopni) ponownie po zapaleniu auto nie równo pracowało tak jakby nie na wszystkie gary obroty skakały 800-1000 -800-1000 ogólnie nie równa praca po czym komunikat EAC FAIL.
Zaobserwowałem że auto kopciło na niebieskawy kolor i śmierdziało nieprzepaloną ropą .

Odpaliłem go ponownie i lekko(pulsacyjnie) gazowałem żeby złapał temperaturę tak do 1500obr i puszczałem nogę z gazu , po złapaniu temperatury auto jak nówka silnik równo pracuje oraz żadnych komunikatów.


Nie wiem czy dobrze kombinuje ale stawiam na świece żarowe któraś moim zdaniem nie pali przy niskich temp. lub jakiś problem z listwą ewentualnie filtr paliwa (choć na to bym nie stawiał) - wstępnie wykluczam pedał gazu (według mnie dobrze reaguje) możliwe że jeszcze przepustnica (ale to chyba też mogę wykluczyć bo po złapaniu temp. auto pracuje b.dobrze)

Co o tym myślicie idę w dobrym kierunku ? ja stawiam na świece lub tą listwę (nie wiem jak to się fachowo nazywa) po tym jak zobaczyłem niebieskawe spaliny i poczułem nieprzepaloną ropę .
Jutro pewnie dowiem się czegoś więcej jak będę sprawdzał

POZDRAWIAM
Dzisiaj kolejny eac fail , rano jak go odpalałem chodził jakby na 2 gary po czym właśnie ten komunikat.

Co do mojego cytowanego postu który wkleiłem wyżej .

Byłem na komputerze wyszły błędy :
P0266 - CYL.2 spadek mocy
P0272 CYL.4 spadek mocy
P0263 CYL.1 spadek mocy
P0402 recyrkulacja spalin

EGR i moduł świec wymieniony na nowy Valeo (mam to szczęście że nie mam elektronicznego EGRa , mój jest o wiele tańszy więc wymieniłem zamiast zaślepiać) po tym zabiegu auto u mnie zrobiło się trochę mułowate (albo mi się wydaje , chyba że jakoś sam zaadoptuje to za jakiś czas) .

Pozostają te spadki mocy w cylindrach kazałem sprawdzić mechanikowi świece , niby zostały sprawdzone i dobre są ponoć nie pytałem jak je sprawdzał .
We wtorek jestem umówiony na sprawdzenie sprężania zobaczymy co wyjdzie może zawory lub pierścienie są nieszczelne (nie wiem jakie byłby by objawy takiej usterki) .

Co jeszcze powinienem sprawdzić ? na wtryski mi to nie wygląda , nie kopci na czarno i jak się zagrzeje po jakiś 30 sekundach silnik działa elegancko .

Kopci mi rano po odpaleniu na biało-niebieski kolor i czuć przez te 30 sekund aż nie złapie temp nieprzepaloną ropą .

Kurde jak sprężanie silnika wyjdzie dobrze to wymienię świece żarowe na nowe i filtr paliwa . Jak nie pomoże to zdecyduje się na sprawdzenie tych wtrysków .
Czy coś jeszcze sprawdzać możecie doradzić ?
forotten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 12:41   #55
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Brzmi jak wtryski, choć może sprężanie to będzie to.
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2014, 11:39   #56
forotten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Auto wróciło z warsztatu dzisiaj , wtryski zostały sprawdzone są "idealne" jak to powiedział.
Natomiast ciśnienie nie zostało zmierzone bo po odkręceniu świec żarowych ponoć na 2 i 3 były zaolejone czy coś takiego , z tego co mi powiedziano najprawdopodobniej pierścienie do roboty i zapewne to jest przyczyną kopcenia rano.
Pytanie teraz czy od tego też może pojawiać się EAC Fail ?

Jeszcze mechanik powiedział żebym podjechał do jakiegoś dobrego elektryka sprawdził go na komputerze , jest jakiś problem z prądem na świece żarowe tam gdzieś nie dochodzi ponoć prąd (przekaźnik wymieniony) a świece są dobre i żeby sprawdzić przy okazji całość może gdzieś jakiś sterownik padł i złe dawki podaje na wtryski czy prąd dochodzi do listwy , ciśnienia , pompę itp ogólnie wszystko co związane z elektryką.
Jak wszystko będzie dobrze to pozostaje zrobić pierścienie i przy okazji już pewnie zdecydowałbym się na remont silnika.

Jeszcze Tata podjedzie do mechanika zapisze na kartce dokładnie co ma elektryk sprawdzić i na co zwrócić uwagę.
forotten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2014, 18:23   #57
zarzyk358
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2014
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Witam. U mnie pomogła wymiana pedału gazu, nowa(używana)przepustnica i wymiana sterownika silnika... po tym wszystkim jak ręką odjął!!! Z kolei pojawił się problem z wrzucaniem wstecznego :/ prawie za każdym razem słychać zgrzytanie ze skrzyni... na sucho wchodzi bez problemu... pozdrawiam
zarzyk358 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2014, 19:28   #58
Raf_ał
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-11-2006
Skąd: Gliwice
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Cytat:
Napisał zarzyk358 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. U mnie pomogła wymiana pedału gazu, nowa(używana)przepustnica i wymiana sterownika silnika... po tym wszystkim jak ręką odjął!!! Z kolei pojawił się problem z wrzucaniem wstecznego :/ prawie za każdym razem słychać zgrzytanie ze skrzyni... na sucho wchodzi bez problemu... pozdrawiam
Co do zgrzytów przy wstecznym to też miałem takie objawy tylko na zimnym silniku i tylko wsteczny. Po przejechaniu kilometra wszystko było już OK. Okazało się że to sprzęgło się kończyło. Po wymianie OK. Choć od tamtego momentu mam na zimnym silniku drgania gdy ruszam na półsprzęgle (albo nie wyosiowane poprawnie sprzęgło, albo coś w tej skrzyni siedzi od nowości, bo zawsze mi na luzie coś klekotało od nowosci), ale to historia na inny temat...
Raf_ał jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 12:43   #59
Neptun51
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: okolice Łańcuta (Podkarpacie)
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Witam wszystkich którzy czytają to forum i kolegów którzy się wypowiedzieli we wcześniejszych postach.
Wnioskując po waszych wypowiedziach stwierdzam że najlepiej wymienić cały silnik i mieć spokój bo jeden pisze o pompie wody inny o filtrze paliwa, a kolejny o akumulatorze i pedale gazu i częściami z nimi związanymi.
A więc ponawiam temat gdyż wracając dzisiaj rano do domu po przejechaniu około 5-7km zaświeciła mi się info " EAC FAIL " na wskaźniku przebytych kilometrów. Chciałem dodać że wyświetlacz zaczął mrugać. Po zjechaniu na pobocze zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu go wszystko wróciło do normy. Żadnego spadku mocy nie zauważyłem.
Pytam więc co to znaczy, czy może lepiej jechać do elektryka czy coś innego, mam FORDA FUSIONA z 2004r z silnikiem 1.4 TDCI. Oczekują na konkretne odpowiedzi a nie bzdury
Neptun51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 15:22   #60
Neptun51
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: okolice Łańcuta (Podkarpacie)
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Widzę że nikt nie pisze nic a więc podpowiem co książka pisze, chodzi tu o akumulator i ładowanie
Neptun51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
eac fail , fusion



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.