Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2014, 19:11   #11
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Odszkodowanie z OC sprawcy - zderzak i wgniecione nadokole

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie dlatego ubezpieczyciel nie płaci bo chcecie go okraść
O jakiej kradzieży piszesz? Ja uważam, że uzyskuję to, co się należy (na podstawie kosztorysu sporządzonego przez warsztat), jeśli Ty wolisz żeby ubezpieczyciel strzygł Cie "jak barana", to wyłącznie Twoja sprawa. Nawet mając tak niewielka szkodę, jak ta powyżej, przy następnej kolizji rzeczoznawca stwierdzi, że zderzak był naprawiany (malowany), błotnik klepany (a więc auto pokolizyjne) i kolejna wycena będzie okrojona o 50%. Niby z jakiej racji to my mamy tracić. Odstawiając auto do ASO z pewnością wyciągną od ubezpieczyciela kwotę większą niż moje szacunkowe 4500 zł i czy to także nazwiesz kradzieżą?
Wklejam fragment z innego wątku:
Napisał boncio Zobacz post
wszystko pewnie zależy od rzeczoznawcy i likwidatora.
Rzeczoznawca, jak sama nazwa wskazuje powinien znać się na rzeczy. Bywa jednak tak (zwłaszcza w dużych towarzystwach ubezpieczeniowych), że brakuje fachowców, a ci którzy są pracują po kilkanaście godzin. Niektórzy rzeczoznawcy korzystają więc z pomocy osób trzecich (studenci, znajomi). Taki pseudo rzeczoznawca przyjeżdża na miejsce robi fotki zabiera, lub skanuje dokumenty dotyczące szkody, po czym mailem wysyła to do właściwego specjalisty, a ten z kolei do działu likwidacji szkód ubezpieczyciela. Tak więc w wycenie szkody może być umoczonych wiele rąk. Co do likwidatorów, to tam jest zwykle jeszcze gorzej. Kierownikiem działu zostaje zwykle osoba, która wykazuje się szczególnymi zdolnościami i zasługami w "strzyżeniu baranów", nie powinno więc dziwić, że większość pism ubezpieczycieli do poszkodowanych zawiera zwykle mocno okrojone kosztorysy napraw, odmowy wypłaty i korekty poparte jakimś prawnym bełkotem, nie mającym nic wspólnego z faktycznym zdarzeniem. Dla przykładu: odmowa wypłaty zadośćuczynienia za śmierć dziecka (rodzina wielodzietna, sześcioro rodzeństwa), poparta argumentacją, że stan majątkowy rodziny nie uległ pogorszeniu...
Polecam swoje usługi.

__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 13-09-2014 o 19:18
hak64 jest offline  
Stary 13-09-2014, 20:00   #12
Bonzo7
ford::beginner
 
Avatar Bonzo7
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-08-2012
Skąd: Grodzisk Maz
Model: Focus/Focus 2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004/2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Focus - Odszkodowanie z OC sprawcy - zderzak i wgniecione nadokole

Ja za lekką obcierkę zderzaka w ubiegłym roku dostałem 600 zł , tu myślę lekko 3 x tyle
Bonzo7 jest offline  
Stary 13-09-2014, 21:33   #13
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Odszkodowanie z OC sprawcy - zderzak i wgniecione nadokole

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba było naprawiać bezgotówkowo samochód w warsztacie a nie brać śmieszne pieniądze ,na co liczyliście ze szwagrem ?
Nie rozumiem o co Ci chodzi?
Sprawy w ogóle nie mają związku i dzielą je dwa lata.
Po prostu napisałem jaki rozstrzał w różnych przypadkach mają likwidatorzy.

Moja stłuczka miała miejsce podczas urlopu w Polsce.
Nie miałem czasu na naprawy w Polsce. I głupi liczyłem na uczciwość PZU.
Następnym razem sprawa od razu trafi do adwokata.

Zastanów się zanim następnym razem będziesz coś insynuował...
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline  
Stary 14-09-2014, 08:14   #14
4kk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: Koszalin
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 180 423Nm
Rocznik: 2008
Postów: 327
Domyślnie Odp: Odszkodowanie z OC sprawcy - zderzak i wgniecione nadokole

A powiedzcie mi jak to sie rozklada w czasie drogą gotówkową i bezgotówkową?
4kk jest offline  
Stary 14-09-2014, 08:20   #15
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Odszkodowanie z OC sprawcy - zderzak i wgniecione nadokole

Cytat:
Napisał Kali_33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zejdźmy na ziemię, chyba że chcesz kolegą wrobić w całkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
max. dostaniesz 1500-1800 zł, a naprawisz to pewnie spokojnie za 1000 zł
Może Ty zejdź na ziemię.

Ostatnio za swoje volvo, motocyklem wjechał mi w tył, uszkodzenia:
Zderzak oraz wszystkie jego zaczepy i listwy, belka zderzaka, klapa, szyba, spoiler klapy podrapany, wszystkie plasticzki w klapie liczone osobno, wycieraczka i silnik, zamięty pas tylny na samym progu, nie uszkodzony, ale oni kwalifikują te uszkodzenia jako do wymiany, wszystkie lampy tył, lusterko wsteczne, obite od odłamków szyby, zamięty tylny błotnik. Auto z 2000r, szkoda wyceniona na 7100zł bez żadnego szrpania, całość trwała ok 3 tyg do wypłaty odszkodowania. Tylko to nie było PZU.

Ostatnio edytowane przez Magik123 ; 14-09-2014 o 08:22
Magik123 jest offline  
Stary 14-09-2014, 08:37   #16
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Odszkodowanie z OC sprawcy - zderzak i wgniecione nadokole

Cytat:
ak to sie rozklada w czasie drogą gotówkową i bezgotówkową?
Podobnie, z tym, że przy naprawie bezgotówkowej nie zobaczysz żadnych pieniędzy (zarobi kto inny). I jeszcze jedna mała dygresja do Matycha. Jeśli uważasz, że to co piszę to wyłudzenie, czy wręcz kradzież, to wyjaśnij mi dlaczego, przy ewentualnej odsprzedaży auta naprawianego metodą chałupniczą, potencjalny nabywca "na dzień dobry" kroi cenę o 30%?!
__________________
§23
hak64 jest offline  
Stary 14-09-2014, 12:39   #17
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie Odp: Odszkodowanie z OC sprawcy - zderzak i wgniecione nadokole

miałem podobne uszkodzenia tylko zamiast błotnika była lekko wgnieciona tylna klapa.gotówka mnie nie interesowała tylko porządna naprawa. kwota na fakturze z ASO 9300zl... sam naprawiłbym to za mniej niz 1000zl. czemu ASO?? spokój, 3 letnia gwarancja na naprawę itp.
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline  
Stary 14-09-2014, 19:29   #18
4kk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: Koszalin
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 180 423Nm
Rocznik: 2008
Postów: 327
Domyślnie Odp: Odszkodowanie z OC sprawcy - zderzak i wgniecione nadokole

Jak dostanę około 1600 zł to wybieram tę opcję, bo naprawię to u swojego dobrego znajomego wszystko za góra 600 zł. Tysiąc w kieszeni na nowe koła i mordka od razu się cieszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gorzej jak rzeczoznawca powie 600 zł to od razu pogonię do ASO!
4kk jest offline  
Stary 15-09-2014, 08:36   #19
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Odszkodowanie z OC sprawcy - zderzak i wgniecione nadokole

Przysługuje ci samochód zastępczy na tzw technologiczny czas naprawy (w tym przypadku 3-4 dni). Auto możesz pożyczyć od kumpla na podstawie umowy użyczenia (to też dokument potwierdzający wydatki, a kilka stówek w kieszeni potrafi ucieszyć).
__________________
§23
hak64 jest offline  
Stary 16-09-2014, 10:17   #20
dmxg
 
Postów: n/a
Domyślnie

Mój współlokatora miał identyczną sytuację ostatnio tylko jeszcze mu lampa z tylu poszła i trochę klapę wgniotlo od bagażnika i 3200zł dostał z pzu
 
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.