Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2014, 23:10   #1
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Nieszczelne nprzewody wspomagania- jak je wymienic??? -

Witam.
Otoz dzisiaj zauwazylem (uslyszalem) dzwine dzwieki podczas skrecania kierwonica. Pierwsze moje podejrzenie to Pompa wspomagania, jadac samochodem dzwieki - nie wiem jak je nazwac(gwizdanie ,swiszczenie, trzeszczenie??????)-sa coraz glosniejsze. Zauwazylem zaleznosc glosnosci tych dzwiekow od obrotow silnika, obojetnie czy auto jedzie czy stoi.

Co to moze byc????

Czy to jest tylko pasek pompy, ktory byc moze sam moge sprawdzic, wymienic???
Jaki plyn mam dolac???? Czy wystarczy ze zobacze kolor plynu i wg tego moge dolac plyn do wspomagania, czy musi miec "odpowiednia" specyfikacje???. Plyn jest akurat na minimum,ale od kiedy mam auto zawsze byl w okolicy minimum
czy Pompa pracuje caly czas czy tylko przy skrecie??? -wg tego moze moge ja wykluczyc
Jaka jest pompa w MK2 1.6 benzyna??? hydrauliczna czy elektryczna???

z gory dzieki


Ostatnio edytowane przez jumka03 ; 13-09-2014 o 12:04 Powód: zmiana tematu
jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 07:31   #2
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Co to za dzwieki???

Hejka, jako że nie jesteś pewien czy to pompa, albo popraw tytuł na bardziej konkretny, np. dziwne dźwięki - czy to pompa wspomagania?
A najlepiej, poszperaj po forum, może któryś z tematów Ci przypasuje, i najlepiej byłoby dopisać się do takiego tematu.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 22:28   #3
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Co to za dzwieki???

Cytat:
Napisał RedFord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albo popraw tytuł na bardziej konkretny,
No wlasnie w tym problem -bo troche zielony jestem i nie wiem jak to zrobic. Juz kombinowalem, zeby zmienic, bo masz racje troche malo "czytelny" te temat

Ale jestem troche dalej, podjechalem do mechanika i stiwerdzil, ze to przewody wspomagania.
Pytanie jak sie do tego zabrac??? czy to jestem w stanie sam zrobic????? czy musze wszystkie przewody w komplecie wymienic czy moge tylko konkretny?
Pasek jest "naoliwiony"-musi leciec na pasek. Na razie dolalem plynu i jest dobrze, ale nie wiem jak to dlugo bedzie trzymalo, no i to jest tylko krotkotrwaly zabieg

Ostatnio edytowane przez jumka03 ; 12-09-2014 o 22:31
jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.