Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2014, 17:19   #161
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Wlej od razu 10W40.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 21:03   #162
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlej od razu 10W40.
Salom, moze Ty bardziej bedziesz obcykany niz ja...
Czy czy tylko 5W30 bedzie mial te normy Forda?
Czy np jak ja chce zalac dalej 5W40 (mi nie pali już oleju) to wystarzy ze kupię sobie jakis z wyzszej polki i wsio?
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 07:25   #163
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Wystarczy, samochód już trochę przejechał, i do tej pory nic mu nie zaszkodziło, i niezaszkodzi .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 08:16   #164
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

u mnie 10W40 półsyntetyk się sprawdza, choć jak pisałem wlałem 0,5l oleju więc jak dla mnie nie jest źle, tak jak pisze Salom, wlej sobie taki jak mam ja i nic się silnikowi nie stanie. Ten olej też smaruje silniki ;-). We wszystkich samochodach jakie miałem to zawsze używałem takiego oleju z tą różnicą, że zawsze jeżdżę na Lotosie a teraz na GM, ale zamierzam się znów przesiąść na Lotosa, po co przepłacać 50zł. przetestuje i zobacze. Teraz mam już ponad 7000km zrobione, przez 2000 stan oleju taki sam, więc pełna satysfakcja. jeszcze 3-4tys i wymienię olej.
Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 09:32   #165
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Dziekuje Panowie
Tak chyba zrobie ze wleje od razu 10W40 polsyntetyka i juz. Skoro Klodis jezdzi na nim juz 7k i jeszcze silnik lokcia nie pokazalGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to pewnie bedzie OK.
Poki co i tak jest o niebo lepiej ale ja lubie jak wszystko jest absolutnie perfekt.
Co prawda samochod nie moj tylko zony ale ja musze sie nim zajmowac przez co moj zaniedbuje.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 09:56   #166
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

silnik pracuje bardo dobrze, łokieć mógłbym czasem pokazać przez okno, ale jak szybko jadę to inny zostają w tyle a szkoda zwalniać by zaraz znów przyśpieszać ;-).
Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 12:43   #167
Plakat
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-03-2014
Skąd: Kielce
Model: C_max
Silnik: 1.8 benzin
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

To i ja napiszę o tym co mnie spotkało...

Auto kupiłem w kwietniu tego roku, przyjechało z Niemiec przebieg 121000 - wszystko wskazuje autentyczny (książka, faktury za naprawy z przebiegiem, stan w środku). Ford (pierwszy mój) kupiony żonie, wersja z podgrzewanym płynem (wtyczka na grilu), instalacja gazowa założona w Niemczech zaraz po kupnie auta (tak wynika z papierów), felgi w kolorze nadwozia, sprzęt grający oryginalny SONY i 8 głośników, przesuwne tylne siedzenia, itp.
Silnik chodzi pięknie ("chodził" o tym potem) po przełączeniu na gaz słychać tylko cykające głośniej wtryskiwacze gazu, ogólnie stan "miodzio"

Czytając ten wątek forum po kupnie auta myślę sobie... za dobrze chodzi by brał mi olej, ale ..... sprawdzę - dla spokoju ducha...... wyjmuje bagnet sucho - kur.....a myślę ten też !!!!, leje litr -sucho , leje drugi -sucho, wlałem pół - coś się pojawia .... .

Wracam do domu i rozkminiam.... oddam kolesiowi co mi sprzedał - bez problemu odzyskam kasę, ale stan auta fajny tylko ten znikający olej .... szybka kalkulacja żona tak mało nim jeździ ,że spokojnie można lać olej i olać branie (ubywało 1 l na 500 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
a miesięcznie tym będziemy robić coś koło 500 km (mamy obydwoje służbowe auta).

To była teoria .... czas pokazał ,że autem jeździmy więcej i jednak ten znikający olej przeszkadza. Wracając z wyjazdu weekendowego nagle auto pokazało bardzo duże spalanie chwilowe i silnikiem zaczęło rzucać/trząść - nierówno pracował i stracił moc.
Doczłapałem się do domu jakieś 70 km, rano mechanik - diagnoza: nie ma kompresji na 3 cylindrze.
Fachowiec co to badał: panie szrot, nowy silnik trzeba, koszta 4000 to minimum i nie wiadomo co będzie.

Zadzwoniłem do znajomego polecił mi gościa zaprowadziłem mówi: rozbiorę i powiem co jest ... i powiedział:

Wypalony zawór wydechowy 3 cylindra - powód: prawdopodobnie ktoś dawał na gazie w palnik na zimnym.
do roboty:
głowica wymienione wszystkie zawory wydechowe, uszczelniacze, dotarte prowadnice i coś tam jeszcze, mając rozebraną górę mówi ,że grzech nie wymienić pierścieni jeśli brał olej. Łożysko napinacza też wymienił i tuleje plastikowe zamienił na metalowe te od obiegu płynu chłodzącego, reszta pomierzona i mówi ,że jest OK.

Już jakiś czas jeździmy i wszystko super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. stan oleju bez ubytków i olej ciągle czysty/jasny.

Panowie po akcji wiem jedno.

Ford super a czytanie forum to podstawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Plakat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 12:57   #168
kondek82
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Połaniec
Model: Ford Focus C-MAX
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

jaki był koszt naprawy?
kondek82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 13:22   #169
Plakat
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-03-2014
Skąd: Kielce
Model: C_max
Silnik: 1.8 benzin
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

a właśnie :
zapłaciłem 2100 zł
w tym za głowice 800zł za części około 800zł i wychodzi ,że za robotę 500 zł
mechanika z czystym sumieniem mogę polecić
Plakat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 06:20   #170
rafklim
ford::average
 
Avatar rafklim
 
Zarejestrowany: 13-10-2005
Skąd: Centrum Polski
Model: C-MAX
Silnik: 1,8 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

No to mnie nieźle nastraszyliście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Własnie kupiłem takiego C-maxa 1,8 Duratec rocznik 2007 , licznikowy przebieg 81.000km .
Jak dotąd sprawdziłem wszystko poza olejem .
Tzn, sprawdzałem że jest stan prawidłowy ale jeszcze nie wiem czy bierze .
Jednak po tej lekturze już szykuję się na wydatki.
rafklim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.