Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2014, 13:43   #1
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Ciało obce w progu - coś się turla w środku...

Czy wiecie może jak wygląda próg Mondeo w środku? Czy ma ktoś może schemat, zdjęcia czy cokolwiek, co obrazuje wnętrze progu?

A sprawa wygląda tak - w czasie jazdy COŚ turla się wewnątrz lewego progu. Nie wiem co to dokładnie jest ale wydaje mi się, że to jakaś podkładka lub nakrętka. Obija się w środku i wydaje metaliczne dźwięki. Przyspieszam - kula się na tył, hamuję - leci do przodu... Szału można dostać.

Zdemontowałem 4 zaślepki progu i jeździłem tak trochę - cholerstwo się ciągle kulało, ale nie wypadło.

Próbowałem wyciągnąć to coś, kawałkiem magnesu zamocowanym na cienkiej, elastycznej rurce. Niestety nic się nie przyczepiło. Nie wiem czy wszędzie sięgnąłem bo wewnątrz są jakieś przegrody. Tu właśnie przydałby mi się ten schemat.

ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 13:53   #2
mesel_wwa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-05-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Ciało obce w progu - coś się turla w środku...

Jesteś pewien, że to coś siedzi w progu ?
Sprawdzałeś szyny fotela, przestrzeń pod nimi ?

We flocie już nie raz stuki naprawialiśmy wyjmując np. kamień z szyny fotela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MKIV TDCI Titanium X a było:Volvo S60 2.4 D5, Saab: 9-5 AERO,9-5 2.3 t,9-3 2.0T, 9-5 2.2 TiD,9-5 2.0t BSR,9-3 2.2 TID, 9000 2.3 t, 9-5 2.0T, 9000 2.0 t i inne.
mesel_wwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 13:56   #3
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Ciało obce w progu - coś się turla w środku...

Pewności to nigdy mieć nie można... Ale to coś kula się po lewej stronie fotela i leci dłuuugo od nadkola do nadkola. Dlatego obstawiam próg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poprzeglądałem już całą okolicę, włącznie z rewizją podłogi pod wykładziną.
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 14:41   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,099
Domyślnie Odp: Ciało obce w progu - coś się turla w środku...

Wlej na dno progu przy otworze rewizyjnym trochę preparatu do konserwacji i chwilę pojeździj. To, co tam się znajduje powinno się przykleić i będziesz mógł to wyjąć.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 15:36   #5
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Ciało obce w progu - coś się turla w środku...

Wydaje mi się, że próg podzielony jest wzdłuż, na dwie części. Ta z otworami rewizyjnymi jest na zewnątrz samochodu, a COŚ turla się w części wewnętrznej do której nie mam dostępu. Dlatego potrzebuję info o budowie progu i sposobie dostania się do tej wewnętrznej części.
Do otworów wsuwałem już magnesy i nic się nie złapało w trakcie jazdy, a cały czas kulało się tam i z powrotem.
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 19:30   #6
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,099
Domyślnie Odp: Ciało obce w progu - coś się turla w środku...

Cytat:
Napisał ceem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do otworów wsuwałem już magnesy i nic się nie złapało w trakcie jazdy, a cały czas kulało się tam i z powrotem.
A jeżeli to jest wykonane z materiału niemagnetycznego?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 20:57   #7
czesterek
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Raszyn
Model: Mondeo MK4 Titanium S, Mondeo Mk5 Titnium
Silnik: 2.0 EB 240KM, EcoBoost 2.0+LPG
Rocznik: 2013, 2015
Postów: 85
Domyślnie Odp: Ciało obce w progu - coś się turla w środku...

A czy przypadkiem nie są to pourywane spinki od tej długiej listwy gumowej co jest na progu? Bo u mnie takie sobie latają w środku progu.
czesterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 21:34   #8
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Ciało obce w progu - coś się turla w środku...

To coś brzmi jak kawałek żelastwa, więc obstawiam podkładkę lub śrubę. Ma też sporą masę bo słychać z jaką energią uderza w końce progu.
Oczywiście jeśli nie znajdę tego czegoś to nie dowiem się co to było, a teraz mogę tylko gdybać...
Teoria spinki też wpadła mi do głowy, ale to chyba nie tłukłoby się tak mocno...
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 21:41   #9
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Ciało obce w progu - coś się turla w środku...

Zerknij na allegro, w poszukiwaniu ćwiartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może na którymś zdjęciu dopatrzysz się jak jest zbudowany próg.
Nie jestem pewny ale może są otwory technologiczne po wewnętrznej stronie progów, pod wykładzina ?
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 13:26   #10
miszapawel
ford::beginner
 
Avatar miszapawel
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-09-2014
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ciało obce w progu - coś się turla w środku...

Cytat:
Napisał czesterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy przypadkiem nie są to pourywane spinki od tej długiej listwy gumowej co jest na progu? Bo u mnie takie sobie latają w środku progu.
Też mi się wydaje właśnie, że to mogą być spinki. Znajomy miał kiedyś taki przypadek w swoim aucie.
miszapawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.