Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2014, 09:29   #51
mondeoq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2009
Skąd: Będzin
Model: Focus Mondeo mk4
Silnik: 2,0TDCI 136KM
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Robilem kilka takich remontów i wszystko jest OK. oleju nie bierze, równiutko pracuje. Także śmiało można robić remoncik.

mondeoq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2014, 20:14   #52
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Panowie jestem już zdecydowany na "remont" mam dostęp do części zamiennych w dobrych cenach w Inter Cars i tutaj kilka moich pytań do osób zorientowanych w temacie.

Dostałem ofertę na zestaw uszczelek firmy ELRING, z tego co czytałem w internecie wynika że jest to całkiem dobra niemiecka firma, mechanicy na forach twierdzą że nawet lepsza od REINZ, co o tym sądzicie?

Pierścienie chciałbym kupić z firmy MAHLE występują one w 3 różnych rozmiarach 83,00mm (STD); 83,25mm (+0,25) oraz 83,5mm (+0,5). Na chłopski rozum wynika że 83 to standard i taki wymiar powinien być w chwili obecnej w moim aucie, jeżeli po rozebraniu nie wynikną żadne niepokojące uszkodzenia to ten wymiar muszę kupić?

Uszczelka pod głowice ELRING ma wymiar otworu 84,5mm, natomiast REINZ 85mm. Jaki wymiar jest faktycznie w benzyniaku 1,8 ?

Z tego co wyczytałem to śruby w głowicy również należy wymieniać i to jest również zdanie kilku mechaników z którymi rozmawiałem.

Cały czas zastanawiam się co zrobić z panewkami oczywiście wszystko okaże się jak auto będzie już rozebrane i mechanik określi czy są jakieś zarysowania etc ale cały czas męczy mnie czy warto profilaktycznie wymienić na nowe czy zostawić stare?

Ostatnią rzeczą która mnie męczy jest łańcuch rozrządu. U mnie w sumie jeszcze nie słychać żadnego grzechotania etc ale jak już auto będzie rozebrane czy mechanik jest w stanie określić jego stan czy raczej "na oko" nic nie stwierdzi? W sumie kpl rozrząd do tego auto to wydatek w granicy 1000zł a to nie małe pieniądze dlatego męczy mnie to trochę...

Serdeczne dzięki za waszą pomoc
Pozdrawiam
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 08:54   #53
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Piotrze, pół roku już wisi Twój temat, na tyle podpowiedzi powinieneś już być bardziej zorientowany co zdecydować. Bo czy uszczelka takiej czy innej firmy, nie ma znaczenia, ważne aby spełniła swoje zadanie.
Żadnych części nie kupuj przed rozebraniem silnika.
Napisałeś ,remont, w cudzysłowiu, więc masz taki robić , czy naprawdę REMONT.
To są dwie różne sprawy, i z REMONTU, możesz być zadowolony, a z ,remontu,
niekoniecznie.
Co do śrub, ja różne rzeczy czytałem a śruby daje te same, lekko je skracając o 0,5 mm na szlifierce.
Panewki zawsze przy obojetnie jakim remoncie daje sie nowe , jak również łańcuch rozrządu i koła zębate które z nim współpracują.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 20:06   #54
b2758
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-01-2014
Skąd: Starachowice
Model: Focus MKII
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Witam!
W sierpniu robilem kapitalny remont silnika 2.0 (regeneracja glowicy,walu, tlokow, tulejowanie bloku)w focusie mk2 - koszt 3000. Silnik byl tak zajechany ze masakra (odradzam kupowac jakikolwiek samochod od Przemka z Gory Kalwarii).To co moglem kupic kupilem w ford-esklep.pl, pierscienie Kolbenschmitz w iparts.pl cenzy maja calkiem niezle
b2758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2014, 10:33   #55
cincinek79
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: benzyna 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

ja wydałem 2.700 zeta całego silnika
cincinek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 11:04   #56
GonZoo
ford::average
 
Avatar GonZoo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-06-2007
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec Pb
Rocznik: 2001
Postów: 150
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Podłącze się do tematu.
Za dwa dni robie "remont" silnika gdyż wpiernicza ok 1l oleju na 1000km i kiepsko z mocą.
Chociaż sie bym zesrał to od zera do setki 18 sekund i v max jaką osiągnąłem to 175 km/h.
Po za tym silnik bardzo ładnie pracuje , ładnie zapala i oczywiście żadnych oznak brania oleju po za zauważalnym ubytkiem na bagnecie.
No i jeszcze jakby ciut za duży przedmuch na wykręconym korku wlewu oleju.

Będzie robione:
1. uszczelniacze zaworów
2. pierścienie tłokowe GOETZ lub polskie
3. kontrola klapek
4. kontrola odmy
5. kontrola zaworu w separatorze oleju
Auto mam 4 tyg i buba . Niemiec w ogłoszeniu zapeeewne zapomniał napisać MOTOR BRAUCHE OL ...

Jeden woła 1500,- , drugi do którego mam większe zaufanie 2000,-
Jak odbiorę od mechanika to opisze dla innych pechowców co było robione i za ile .
...taaki amerykaański miał być... k***a .
GonZoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 15:44   #57
p1tryk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-09-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Witam
Chciałbym zapytać, bo mnie też czeka remont silnika tego nieszczęsnego 1.8 110Km, wyjechałem ostatnio z miasta na trasę i nie mogłem uwierzyć na prostej rozpędziłem się do 95km/h i to był max a pod górę to już wstyd opowiadać, ale wracam do tematu, chodzi mi po głowie wymiana silnika zamiast remontu tego obecnego mianowicie z 1.8 do 2.0 czytałem że są to podobne jednostki i że raczej nie będzie problemu proszę tylko o podpowiedź czy wystarczy mi goły słupek 2.0 a osprzęt mogę wykorzystać z mojego 1.8 czy też muszę kupić cały kompletny 2.0?
Jeszcze jedno pytanie, czy poleci ktoś jakiegoś zaufanego sprzedawcę od którego mógłbym nabyć taki silnik, i jakim budżetem muszę dysponować aby kupić dobry silnik?
p1tryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 18:25   #58
GonZoo
ford::average
 
Avatar GonZoo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-06-2007
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec Pb
Rocznik: 2001
Postów: 150
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Ja na twoim miejscu bym się mocno zastanowił czy kupować "jakiś" kolejny silnik i to jeszcze na inny.
Szacuję z grubsza , że koszt całości czyli silnik , przeróbki i robocizna wyjdzie tyle samo lub nawet więcej niż usunięcie awarii w twoim obecnym silniku.
A czy oprócz słabej mocy coś jeszcze złego występuje ?
To może być pierdoła za 100,- albo naprawa do 2000,- zł. jak w moim przypadku
Może sonda padła , może cewka sie kończy , a może sprzęgło się ślizga i kilkanaście innych pierdoł.
Mechanik niech luknie a potem kupuj drugi silnik..
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez GonZoo ; 19-10-2014 o 18:34
GonZoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 21:01   #59
p1tryk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-09-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Po ostatniej wizycie w warsztacie mechanik stwierdził że silnik jest do remontu bo bierze olej, przeczyścił przepustnicę i tak jeżdżę do dziś ale odczuwam że z dnia na dzień jest coraz słabszy dodatkowo gaśnie gdy powiedzmy zatrzymam się na światłach lub na skrzyżowaniu, lubię ten samochód bo jest wielki i wygodny chciałbym go zrobić pod siebie jak się należy a to 110KM to sam wiesz że w stosunku do jego gabarytu nie jest dobrym pomysłem w konstrukcji forda.
A jeszcze jeśli chodzi o samych mechaników w mojej miejscowości to nie jestem pewien ani jednego te ich komputery, domysły, dobre rady czy znajomy czy obcy szkoda gadać a nie należę do ludzi co z kieszeni kasa leci jak mechanik nie trafi z diagnozą to poszukamy przyczyny gdzie indziej.
p1tryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 21:49   #60
GonZoo
ford::average
 
Avatar GonZoo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-06-2007
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec Pb
Rocznik: 2001
Postów: 150
Talking Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Jeśli chodzi tobie o brak mocy to jestem w stanie zrozumieć. Zanim kupiłem Mondka jeździłem 2.0l Focusem mk1 i tam było czuć te 131 HP , zresztą był lżejszy trochę od Mondeo i silnik w super stanie.
Teraz mam Mondeo MK3 145HP i ****o nie moc. Może jak zrobią mi ten remont....
Zresztą poczytaj na forum jakie są odczucia kolesi z takim silnikiem . Większość jest zawiedziona brakiem dynamiki a jeżeli już to coś tam od 3000 czy 4000tys. obrotów zaczyna ciągnąć . Jesli się uprzesz na taki silnik to obyś się nie rozczarował .

Co do braku zaufanego mechanika. No cóż . Zauważyłem jakoś ,że jakby większość forumowiczów jest raczej z południa Polski bo jak padają nazwy miast i gdzie naprawiali to kawał drogi ode mnie.
Nie wiem skąd jesteś ale myśle , że którys z kolegów z forum powinien pomóc i polecić Tobie kogoś z twoich okolic.
Ja mieszkam w Słupsku (100tys. mieszkańców) jest tu kilku fajnych mechów i tu mam komfort . Chyba ,że mieszkasz gdzieś w rozsądnej odległości to ci podam namiar i "zaanonsuję". Gość już robił mi remont generalny silnika w TOYOCIE E10 i koledze w Mercedesie jakaś C klasa i tez sobie chwalił.
Życzę powodzenia.
GonZoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.