Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2014, 12:41   #131
lepki
ford::average
 
Avatar lepki
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 96
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Jak narazie nic się nie uszkodziło lecz naprawiło, nie mówię że akurat przez wpsiknięcie preparatu do taśmy, lecz poszedłem na maxa, czyściłem wszystkie styki i w końcu po 2 latach "walenia w kierownicę" tempomat działa bez najmniejszego problemu, może aurat wyczyściłem dobrą kostkę i złapało styk. Jak się pogorszy to przelutuję złącza w module pod kierownicą.

lepki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2014, 13:11   #132
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Pomogło-nie pomogło: tak czy inaczej udzielajmy porad z sensem... Idąc na maxa, to można poradzić aby wyciągnąć spod konsoli całą główną wiązkę i psikać sobie po niej do woli... Też pewnie coś się poprawi...
Z dużym prawdopodobieństwem jedyne co tak na prawdę pomogło to wyjęcie i ponowny montaż zwijaka z modułu SCM. Te dwa złacza w SCM w które wpina się zwijak jakoś nie budzą zbyt dużego mojego zaufania... Pozostałe złącza są standardowe i na szczęście Contact Spray nie może im zaszkodzić...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 00:48   #133
ds_krk
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-06-2014
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał leszek0254 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy uszkodzeniu czujnika na pedale sprzegla nie pozwoli na wlaczenie tempomatu wiec nie w nim jest problem, przewaznie sa to same przyciski ale zdarzaja sie inne przyczyny, czy auto ma BT?
na samym początku pojawił się powyższy post. kolega pyta w nim o Bluetooth.. zaintrygowało mnie to bo u mnie ten sam problem z przyciskami tempomatu a raczej jego wariowaniem pojawił się mniej więcej w tym samym czasie co sprzężeniem telefonu z samochodem po BT... czy to w ogole możliwe żeby BT oddziaływał na tempomat??
ds_krk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 06:32   #134
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

U mnie mija miesiąc od naprawy i jak na razie zero problemów. W forscanie również ani razu nie zapisało błędu tempomatu, więc jest duża szansa że operacja pomogła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 13:05   #135
pawelmisiek
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-01-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest nadzieja, że została odkryta przyczyna problemów z klawiszami tempomatu w MND4/S-max/Galaxy.

W tej rodzinie samochodów klawisze podłączone są do "modułu kolumny kierownicy" (SCM) - sterownika, do którego są wpięte manetki kierunków i wycieraczki. W oparciu o informacje z klawiszy SCM generuje komunikaty po LIN/CAN do BCMI i innych sterowników samochodu sterujące tempomatem. Klawisze podpięte są do SCM poprzez taśmę zwijacza na jednorzędowe złącze w górnym prawym rogu modułu SCM. Moduł SCM ma płytkę drukowaną wielowarstwową - sygnały prowadzone są ścieżkami wewnątrz laminatu.
Ostatnio w dwóch samochodach - w tym u kolegi jvc - przelutowałem złączę, na które w SCM podpięte są klawisze tempomatu oraz złącze wiązki zewnętrznej, łączącej SCM z innymi modułami.

Ta operacja na razie pomogła - będziemy obserwowali dalej zachowanie tych "poprawionych" modułów.
Gdyby się potwierdziło, to byłby to kolejny przypadek "zimnych lutów" w naszych samochodach...


Wczoraj niestety stalo sie to co chyba bylo nieuniknione czyli nie wyskakuje mi juz ACC Niedostepne tylko juz jest komunikat ACC Usterka nie wiem od czego. Czy to te styki czy cos innego. Bede musial oddac do warsztatu , zeby wkoncu mi je przeczyscili. Ale chcialem spytac ile mniej wiecej kosztuje ten modul o ktorym jest mowa od jakiegos czasu ?
pawelmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 13:11   #136
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Na allegro około 100 zł, nowy w ASO ponad 1000 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 15:06   #137
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał pawelmisiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj niestety stalo sie to co chyba bylo nieuniknione czyli nie wyskakuje mi juz ACC Niedostepne tylko juz jest komunikat ACC Usterka nie wiem od czego. Czy to te styki czy cos innego. Bede musial oddac do warsztatu , zeby wkoncu mi je przeczyscili. Ale chcialem spytac ile mniej wiecej kosztuje ten modul o ktorym jest mowa od jakiegos czasu ?
Błędy jakieś odczytałeś ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 17:14   #138
pawelmisiek
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-01-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Odebralem dzisiaj samochod od mechanika i niby wszystko dziala, mowil ze tasma nie byla uszkodzona, poczyscil wszystko , cos bylo nie tak z modulem bo jakos byl krzywo zamontowany czy cos takiego . Posprawdzal, zrobil kablibracje od poczatku i wszystko dziala , zobaczymy jak dlugo. Taka przyjemnosc 120zl.

Ostatnio edytowane przez pawelmisiek ; 23-09-2014 o 20:03
pawelmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2014, 18:15   #139
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Ja tez jestem już po wizycie u Tadeusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko działa jak należy i mam nadzieje, ze tak zostanie.
Jeszcze raz dzięki tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 09:40   #140
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Ja tydzień temu u siebie poprawiłem luty i mam spokój z wyłączającym się tempomatem.
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.