Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2014, 22:53   #1
ma3str0
ford::amateur
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: w-ch
Model: fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie pytania w sprawie car audio

Witam was serdecznie drodzy forumowicze.

Zgłaszam się do was w związku z planowanym remontem CA w mojej fiestce mk4. A może raczej zakupem ponieważ go nie posiadam. Z góry uprzedzam że jestem laikiem więc proszę bez lania klawiaturą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejdźmy do rzeczy.
Chciałbym zamontować CA tzn.
1 / radyjko : Sony CDX-G1000 ponieważ ufam tej marce oraz radyjko jest 4 x 50w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 / głośniki : GMS 1765 lub DCX 165
3 / wygłuszenie na przednie drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4 / nie chce się bawić we wzmacniacze ani inne bajery ponieważ a) nie stać mnie b) lubię dobrą muzykę, głęboki bass lecz c) nie puszczam muzy tak by pękały mi bębenki ani drżeli ludzie na ulicy i przystankach autobusowych

Dlatego rodzi się tu kilka moich pytań.
1. Czy to radyjko jest ok dla 2 max 4 głośników?? lub coś innego
2. Które głośniki wybrać? a może coś jeszcze innego...
3. Czy taśma dekarska mi wystarczy? ile rolek ile warstw? zmieszczę się w 100-150 zł??
( moje fundusze +/- 600 - 700 zł. 300 radio 200 na 2 głośniki i 100 na wygłuszenie. proszę o wzgląd na fundusze. nie mam wielkich wymagań )
4. Od czego zacząć? wygłuszyć kupić radio albo głośniki??
5. Mam z przodu oryginalne. Czy da się bez masakrowania drzwi i blachy w miejsce 13 dać 16???? z dystansem albo nie wiem co... oryginalne bym dał na tył na oryginalne miejsca na 10 z dystansem lub coś.
Jeśli nie to mam miejsce na tylnej ,,desce". Poprzedni właściciel wydziergał dziury na 17 cm i mógłbym tam dać te 16 a oryginalne zostawić z przodu.
http://pictap.pl/di-DPJEZERR.jpg
Lub zostawić te 13 kupić 10 lub kupić 13 i wyrzucić oryginały?
Jak uważacie co mam zrobić?
6. z tyłu mam butle. posiadam gazik. Czy zmieszczą się przed butlą?
http://pictap.pl/di-OLD7RB0V.jpg
http://pictap.pl/di-0EO89IRP.jpg
7. Gdzie lepiej będą grać 16? na tyle czy przodzie?
8. Czy przyda się na te głośniki większy akumulator?
Głośniki będą grać głośno i chcę ,,czuć muzę" ponieważ lubie house, drum bass , dub - step i troszkę techno. oraz bogate rytmy zasłuchane w radyju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale nie na maksa jak wspominałem. Szanujmy Ludzi i bliźnich
Proszę bardzo o pomoc. I pozdrawiam Krzysztof aka maestro


Ostatnio edytowane przez ma3str0 ; 15-08-2014 o 08:30
ma3str0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2014, 08:15   #2
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: POMOC w sprawie CA

****


W tytule tematu nie używamy słowa "pomoc", nie piszemy całych wyrazów dużymi literami. Co to jest "CA"? Domyślam się, że Car Audio ale tytuł powinien być jednoznaczny.

Proszę poprawić tytuł tematu na bardziej konkretny

Cytat:
temat powinien być jednoznaczny, np. nie wystarczy napisać "podnosnik szyby", bo nie wiadomo co z tym podnośnikiem chcesz zrobić, lepiej napisać "jak zdemontować podnośnik szyby"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


****
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2014, 13:15   #3
lesny1982
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-07-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: pytania w sprawie car audio

Cytat:
Napisał ma3str0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam was serdecznie drodzy forumowicze.

Zgłaszam się do was w związku z planowanym remontem CA w mojej fiestce mk4. A może raczej zakupem ponieważ go nie posiadam. Z góry uprzedzam że jestem laikiem więc proszę bez lania klawiaturą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejdźmy do rzeczy.
Chciałbym zamontować CA tzn.
1 / radyjko : Sony CDX-G1000 ponieważ ufam tej marce oraz radyjko jest 4 x 50w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 / głośniki : GMS 1765 lub DCX 165
3 / wygłuszenie na przednie drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4 / nie chce się bawić we wzmacniacze ani inne bajery ponieważ a) nie stać mnie b) lubię dobrą muzykę, głęboki bass lecz c) nie puszczam muzy tak by pękały mi bębenki ani drżeli ludzie na ulicy i przystankach autobusowych

Dlatego rodzi się tu kilka moich pytań.
1. Czy to radyjko jest ok dla 2 max 4 głośników?? lub coś innego
2. Które głośniki wybrać? a może coś jeszcze innego...
3. Czy taśma dekarska mi wystarczy? ile rolek ile warstw? zmieszczę się w 100-150 zł??
( moje fundusze +/- 600 - 700 zł. 300 radio 200 na 2 głośniki i 100 na wygłuszenie. proszę o wzgląd na fundusze. nie mam wielkich wymagań )
4. Od czego zacząć? wygłuszyć kupić radio albo głośniki??
5. Mam z przodu oryginalne. Czy da się bez masakrowania drzwi i blachy w miejsce 13 dać 16???? z dystansem albo nie wiem co... oryginalne bym dał na tył na oryginalne miejsca na 10 z dystansem lub coś.
Jeśli nie to mam miejsce na tylnej ,,desce". Poprzedni właściciel wydziergał dziury na 17 cm i mógłbym tam dać te 16 a oryginalne zostawić z przodu.
http://pictap.pl/di-DPJEZERR.jpg
Lub zostawić te 13 kupić 10 lub kupić 13 i wyrzucić oryginały?
Jak uważacie co mam zrobić?
6. z tyłu mam butle. posiadam gazik. Czy zmieszczą się przed butlą?
http://pictap.pl/di-OLD7RB0V.jpg
http://pictap.pl/di-0EO89IRP.jpg
7. Gdzie lepiej będą grać 16? na tyle czy przodzie?
8. Czy przyda się na te głośniki większy akumulator?
Głośniki będą grać głośno i chcę ,,czuć muzę" ponieważ lubie house, drum bass , dub - step i troszkę techno. oraz bogate rytmy zasłuchane w radyju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale nie na maksa jak wspominałem. Szanujmy Ludzi i bliźnich
Proszę bardzo o pomoc. I pozdrawiam Krzysztof aka maestro

Szybko i na temat odpusc sobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. CA = WZMACNIACZE itp. itd. !!!!!!!!!!!!!
chyba ze na bogato bez nich ale funduszy ci zabraknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lesny1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 13:58   #4
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: pytania w sprawie car audio

Do pierwszego kroku w kierunku CA sugerowałbym:
1. zestaw odseparowany tylko na przód (woofery+gwizdki+zwrotnice) o bardzo wysokiej efektywności (93 dB) aby samo radyjko mogło go pociągnąć. Np popularne Hertze serii DSK 165.3
2. dystanse z mdf
3. Jakieś radyjko (może ta sonówieczka, ale nie słyszałem jej a może jakieś wyższej klasy ale używane) z wyjściami RCA do dalszej rozbudowy systemu. Do radia pociągnij zasilanie bezpośrednio z akumulatora (z bezpiecznikiem).
4. Jak starczy budżetu do możesz nakleić kilka mat w drzwi. Ale ja raczej na tym etapie wygłuszenia potraktowałbym minimalnie a resztki budżetu zainwestowałbym w ładniej grające wysokotonówki (w przypadku rozbudowy / doinwestowania systemu nie będziesz musiał zmieniać głośników).

Jeśli jesteś laikiem to powinieneś usłyszeć jak gra taki zestaw. Podzwoń po zakładach CA i podpytaj, kiedy będą montowali Hertze na samym radyjku i umów się na odsłuch (na Twoich płytach). W większości takich warsztatów pracują pasjonaci i nie robią problemów w odsłuchach (sam wielokrotnie przesłuchiwałem w ten sposób auta, chcąc dobrać coś pod swoje ucho).
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.