Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2014, 08:42   #1
WthWlf
ford::beginner
 
Imię: R
Zarejestrowany: 02-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 11
Lightbulb Ford Mondeo Mk4 Płock

Witam,
przymierzam się do zakupu mondeo, moją uwagę zwrócił ten egzemplarz:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy może ktoś cos o nim wie, lub może zauważył coś po zdjęciach czego przeciętny człowiek nie widzi.
Ewentualnie czy ktoś może polecić jakiś serwis w Płocku do którego można by się udać przy oględzinach takiego auta?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

WthWlf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 08:47   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Mk4 Płock

Załatw vin od niego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 09:11   #3
WthWlf
ford::beginner
 
Imię: R
Zarejestrowany: 02-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Mk4 Płock

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załatw vin od niego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vin już mam i prosiłem o sprawdzenie w odpowiednim temacie na forum, dostałem rozkodowanie na maila, wyposażenie, kraj pochodzenia i rocznik, ale o samym egzemplarzu to nie mówi wiele, tyle że mogę się czepnąć ew. dlaczego czegoś nie ma a powinno być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WthWlf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 09:21   #4
dodi
ford::average
 
Avatar dodi
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Mk4 Płock

powiem tak... tego akurat samochodu nie widziałem ale oglądałem tego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to jest ten sam adres tylko, że komisy jeden przy drugim... nawet zdjęcia w tym samym miejscu robia ...

opisze swoje doswadczenie... jak widać na zdjęciach jest książka serwisowa... przez telefon jak się pytałem czy przebieg jest udokumentowany, sprzadawca twierdził, że jak najbardziej wszystko jest udokumentowane na 100%... mowie ale na 100% bo mam ponad 200 km i nie chciałbym sie rozczarować na miejscu... na miejscu okazało sie ze ksiązki nie ma! była ale nie ma - pewnie sie zagubiła, mówił sprzedawca i że moze sie znajdzie... normalnie ręce opadają... przez telefon wszystko było na 100%... a to cytat z aukcji "w przeciwieństwie do zdecydowanej większości sprzedajemy auta BEZWYPADKOWE." - ta, jasne... po sprawdzeniu samym wzrokiem wyszło ( oczywiscie czujnik to wszystko potwierdził ), że molowany lewy przod i prawy tył... z przodu to nawet mcperson był zapylony lakierem a z tyłu po otwarciu klapki wlewu paliwa to samo... tłumaczenie sprzedawcy - "no przeciez to normalna sprawa w używanym aucie, że będzie gdzieś tam podmalowany" szok... ok zgadzam sie z tym twierdzenie ale ludzie niech nie oszukuje tylko powie odrazu... przeciez malowanie nie dyskwalifikuje w zaden sposób auta... ale oszukaństwo powoduje straszny niesmak... pomijam juz fakt ze 2.0 TDCi w automacie nie miało 140 KM tylko zawsze 131 KM...

także kolego WthWlf jeżeli Cie intresuje ten model i masz ochotę sie przejechać do płocka to jedź i oglądaj bo to co sprzedawca Ci powie przez słuchawke to wogole tego nie słuchaj...

jęzeli samochód sprowadzany to VIN Ci nie wiele powie... musiałbyc kontaktować sie z serwisem w którym fizycznie ten samochód był serwisowany, bo ford nie ma połączone bazy danych...

Ostatnio edytowane przez dodi ; 08-08-2014 o 09:28
dodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 09:29   #5
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Mk4 Płock

Cytat:
Napisał WthWlf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vin już mam i prosiłem o sprawdzenie w odpowiednim temacie na forum, dostałem rozkodowanie na maila, wyposażenie, kraj pochodzenia i rocznik, ale o samym egzemplarzu to nie mówi wiele, tyle że mogę się czepnąć ew. dlaczego czegoś nie ma a powinno być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W te 175 tys. to je nie wieże. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 09:34   #6
dodi
ford::average
 
Avatar dodi
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Mk4 Płock

teraz się dopatrzyłem ze to samo nazwisko nawet... czyli to ten sam gość...bo tam sprzedaje synek ze wspólnikiem i tatuś pewnie obok...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

także rada od kolegi - miej sie na baczności...
dodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 09:42   #7
WthWlf
ford::beginner
 
Imię: R
Zarejestrowany: 02-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Mk4 Płock

Cytat:
Napisał dodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powiem tak... tego akurat samochodu nie widziałem ale oglądałem tego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to jest ten sam adres tylko, że komisy jeden przy drugim... nawet zdjęcia w tym samym miejscu robia ...

opisze swoje doswadczenie... jak widać na zdjęciach jest książka serwisowa... przez telefon jak się pytałem czy przebieg jest udokumentowany, sprzadawca twierdził, że jak najbardziej wszystko jest udokumentowane na 100%... mowie ale na 100% bo mam ponad 200 km i nie chciałbym sie rozczarować na miejscu... na miejscu okazało sie ze ksiązki nie ma! była ale nie ma - pewnie sie zagubiła, mówił sprzedawca i że moze sie znajdzie... normalnie ręce opadają... przez telefon wszystko było na 100%... a to cytat z aukcji "w przeciwieństwie do zdecydowanej większości sprzedajemy auta BEZWYPADKOWE." - ta, jasne... po sprawdzeniu samym wzrokiem wyszło ( oczywiscie czujnik to wszystko potwierdził ), że molowany lewy przod i prawy tył... z przodu to nawet mcperson był zapylony lakierem a z tyłu po otwarciu klapki wlewu paliwa to samo... tłumaczenie sprzedawcy - "no przeciez to normalna sprawa w używanym aucie, że będzie gdzieś tam podmalowany" szok... ok zgadzam sie z tym twierdzenie ale ludzie niech nie oszukuje tylko powie odrazu... przeciez malowanie nie dyskwalifikuje w zaden sposób auta... ale oszukaństwo powoduje straszny niesmak... pomijam juz fakt ze 2.0 TDCi w automacie nie miało 140 KM tylko zawsze 131 KM...

także kolego WthWlf jeżeli Cie intresuje ten model i masz ochotę sie przejechać do płocka to jedź i oglądaj bo to co sprzedawca Ci powie przez słuchawke to wogole tego nie słuchaj...
Dlatego właśnie chce dołożyć wszelkich starań (np piszac na forum) abym pojechał tam nie na wycieczkę tylko w konkretnym celu. To co mówi i pisze sprzedawca to zawsze biorę na dystans i dlatego właśnie szukam kogoś z Płocka czy coś kto zna się na autach, polecany serwis, bo sam to co ja sam mogę. Na przebieg to ja nawet nie patrze.

W swoim życiu tylko trzy razy kupowałem auto (z czego raz od znajomej - teraz już żony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i za każdym razem (z tych dwóch) w jakiś sposób się naciąłem. Raz w komisie (głupi byłem że hej) a drugi raz (myślałem że jestem mądrzejszy) od osoby prywatnej i nawet do serwisu pojechałem... i też się trochę naciąłem, co prawda jakieś tam mniejsze sprawy ale spokojnie mogły to być podstawy do niższej ceny auta.

Dlatego przy tym aucie wolałbym dołożyć najwyższych starań aby się nie naciąć a przede wszystkim wiedzieć co biorę jeśli wezmę. Wiadomo jak mówi miro handlarz "chcesz pan nowy jedź pan do salonu". Każde używane auto ma swoje za uszami, jak nie było kiedyś przytarte, to może ktoś lekko puknął na parkingu i ja to rozumiem, w ruchu miejskim różnie bywa. Nie chciałbym jednak się naciąć a dokonać przemyślanej decyzji.
WthWlf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 09:50   #8
dodi
ford::average
 
Avatar dodi
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Mk4 Płock

Cytat:
Napisał WthWlf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każde używane auto ma swoje za uszami, jak nie było kiedyś przytarte, to może ktoś lekko puknął na parkingu i ja to rozumiem, w ruchu miejskim różnie bywa.
dlatego ja nie dyskwalifikuje aut powtórnie malowanych o ile nie było to efektem dzwona... ale nie lubie oszukaństwa... na to malowanie przymknąłem oko bo nawet dobrze zrobione i juz chciałem płacic za samochód ale jak sie okazało ze nie ma ksiązki która "była" od poczatku to zrezygnowałem...

moja wypowiedzią chciałem Cię uczulić na ten konkretny komis... byłem tak 2 tygodnie temu...
dodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 09:58   #9
WthWlf
ford::beginner
 
Imię: R
Zarejestrowany: 02-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Mk4 Płock

Cytat:
Napisał dodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlatego ja nie dyskwalifikuje aut powtórnie malowanych o ile nie było to efektem dzwona... ale nie lubie oszukaństwa... na to malowanie przymknąłem oko bo nawet dobrze zrobione i juz chciałem płacic za samochód ale jak sie okazało ze nie ma ksiązki która "była" od poczatku to zrezygnowałem...

moja wypowiedzią chciałem Cię uczulić na ten konkretny komis... byłem tak 2 tygodnie temu...
Oczywiście mam takie samo podejście, też nie toleruję oszustów, na pewno będę miał się na baczności bardziej niż zwykle.
WthWlf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 10:07   #10
dodi
ford::average
 
Avatar dodi
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Mk4 Płock

na terenie warszawy masz kilka ładnych mondeo... jak kupowałem swojego to było kilka sztuk...
dodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.