Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2014, 09:23   #791
Dlugi1
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał dafior01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie. Mam podróż na Chorwację i potrzebowałbym tego. A tu zonkkkk.

Daj znać jak uda ci się to uruchomić.
Cytat:
Napisał MichalTJE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Witam, prośba ponowna kto gra pierwsze skrzypce na Forum odnośnie FX,,,
w kontekscie Navi - dziś przemierzyłem sluzbowo Bieszczady, a w piatek ruszam na Hel i sluchajcie testowalem dzis mocno opcje Tour List i wypowiedzcie sie czy faktycznie producent miał na mysli to aby posrednie punkty byly punktami docelowymi ???...
Miałem chwilę czasu, spróbowałem.
DZIAŁA!!!!

Ustawia się punkty pośrednie trasy w menu Tour List zgodnie z kolejnością przejeżdżania, później z tej listy wybiera się PIERWSZY punkt do nawigowania. I tu jest właśnie zmyłka, bo odległość podaje do tego punktu i zawsze uznawałem, że źle robię i kombinowałem dalej - nie widzę możliwości by podawało odległość całkowitą trasy tak zmontowanej.
Po osiągnięciu punktu pośredniego nawigowanie trwa dalej do następnego bądź końcowego - samo. Punkt pośredni na mapie nie jest oznaczony flagą finiszu tylko takim trójkątnym proporczykiem.
Spróbujcie sobie na krótkich trasach, tak, aby wszystkie punkty (start, pośredni, końcowy) były widoczne na mapie po pomniejszeniu - zobaczycie, że jest dobrze, choć jakoś logika inżynierów projektujących tę nawigację do mnie nie przemawia...

Dlugi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 18:45   #792
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 496
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

A mojej anteny nadal nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. FX czeka i czeka na zamontowanie. Co do dzwieku redia w Sonym to tez bez rewelacji, z CD jest dużo lepiej i pewnie podobnie będzie i tu. Nie mogę się juz doczekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taki małe a cieszy..
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 00:56   #793
MichalTJE
ford::average
 
Avatar MichalTJE
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-05-2014
Skąd: Scyzorykowo
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 96
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Dlugi1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem chwilę czasu, spróbowałem.
DZIAŁA!!!!

Ustawia się punkty pośrednie trasy w menu Tour List zgodnie z kolejnością przejeżdżania, później z tej listy wybiera się PIERWSZY punkt do nawigowania. I tu jest właśnie zmyłka, bo odległość podaje do tego punktu i zawsze uznawałem, że źle robię i kombinowałem dalej - nie widzę możliwości by podawało odległość całkowitą trasy tak zmontowanej.
Po osiągnięciu punktu pośr :-) edniego nawigowanie trwa dalej do następnego bądź końcowego - samo. Punkt pośredni na mapie nie jest oznaczony flagą finiszu tylko takim trójkątnym proporczykiem.
Spróbujcie sobie na krótkich trasach, tak, aby wszystkie punkty (start, pośredni, końcowy) były widoczne na mapie po pomniejszeniu - zobaczycie, że jest dobrze, choć jakoś logika inżynierów projektujących tę nawigację do mnie nie przemawia...
:-) zawsze kasowalem trase kiedy znikaly km calego touru... sprobuje Twej metodyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dam znaka :-)
MichalTJE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2014, 01:36   #794
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 496
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Mam pytanie, czy FX do mondeo rózni się od innych jakimś kodem itp..
Pytam gdyż ostatnio kupiłem, podłączyłem (nie jest jeszcze aktywowana ELM) i niestety podczas jazdy nie pokazuje szybkości cału czas na wyświetlaczu navi po wciśnięciu "i" jest 0 km/h
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2014, 14:01   #795
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Niczym się nie różni,aktywuj ELMConfigiem i wszystko powinno wrócić do normy.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2014, 20:51   #796
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 496
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Miałem nadzieję że tak właśnie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 06:58   #797
Dlugi1
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał arkmyl12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytam gdyż ostatnio kupiłem, podłączyłem (nie jest jeszcze aktywowana ELM) i niestety podczas jazdy nie pokazuje szybkości cału czas na wyświetlaczu navi po wciśnięciu "i" jest 0 km/h
A tam w ogóle pokazywana jest prędkość? Navi u mnie działa a w tej pozycji mam "0".
Dlugi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2014, 22:49   #798
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 496
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

[QUOTE=Dlugi1;2251952]A tam w ogóle pokazywana jest prędkość? Navi u mnie działa a w tej pozycji mam "0".[/QUOT]

Masz oryginalnie montowaną navi czy dokładałeś?
Moim zdaniem odczyt prędkości jest niezbędny do prawidłowego i realnego działanie np. w tunelach. ( navi przyklejane na szybę pokazują wskazanie oparte prędkości z którą wjechało się do tunelu albo obowiązującym ograniczeniu predkości)
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2014, 17:00   #799
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Co innego odczyt prędkości przez urządzenie a co innego jej pokazywanie na ekranie. Na ekranie "Info" navi FX (a także NX) nie ma prędkości. Zresztą tak jest w większości fabrycznych nawigacji - chodzi o wyeliminowanie dyskusji z ASO typu "Panie, a czemu prędkościomierz na liczniku pokazuje mi inną prędkość niż fabryczna navi?" (bo pokazuje inną...). A do mierzenia pozycji w tunelu to niezbędny jest żyroskop (wbudowany w navi"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 06:39   #800
Dlugi1
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał arkmyl12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz oryginalnie montowaną navi czy dokładałeś?
Navi oryginalna, a po naciśnięciu "i" pole o którym piszesz pokazuje odległość od celu (jeśli jest ustawiona trasa) lub "0" (jeśli trasy nie ma) - zwróć uwagę na jednostki.
Tak mi jeszcze przyszło do głowy - przy nawigowaniu z użyciem TOUR LIST nigdzie nie widziałem całkowitej odległości do celu - może właśnie tu jest pokazywana?
Dlugi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , ford , mp3 , nawigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.