Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2010, 07:27   #11
gali 2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: wysokie obroty

w tym miejscu znajdziesz wtyczkę od tego czujnika

http://obrazki.elektroda.net/42_1208317263.jpg

gali 2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 21:26   #12
edenszymon
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-11-2011
Skąd: Leszno
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 1996
Postów: 51
Domyślnie Odp: wysokie obroty

Witam. Tez mam problem z wysokimi obrotami. Od 5 dni juz.
Czujnik Vss odlaczony juz pol roku bo tez padl. Dzis wyczyscilem silnik krokowy i nic nie pomoglo. Czy problem dalej w nim lezy? Umarl poprostu? Czy sa jeszcze inne mozliwosci.
edenszymon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2014, 00:41   #13
olusieeeek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2014
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie Obroty!

Cześć! Mam problem z moim nowym samochodem, pierwsze moje auto i padlo na Forda Ka. Otoz, po zakupieniu auta wszystko było w porządku, ale przejechałam się po miescie i oborty zaczely mi szaleć. Kiedy dodawałam gazu to obroty mi podskoczyly chyba do 4 tys. Nie wiedziałam co się dzieje i trochę się przestraszyłam bo to pierwsze auto. Dodam, że jak dojeżdżałam do świateł to silnik po zatrzymaniu pracował normalnie, dopiero jak ruszałam i zmieniałam biegi, podobnie jak probowalam jechać na luzie, to silnik wył jak cholera. Dodam, że mój Ford ma silnik 1.3 1997r. Co to może się dziać? Bo dodam, że codziennie się tak nie dzieje a piszę tutaj ponieważ jestem kobietą nie znam się na wszystkim i wolę się was doradzić w tej sprawie. Czy to może brudny silnik krokowy? Bo wydaje mi się, że gdyby był do końca zepsuty to by nie było tak, że jednego dnia wszystko jest ok a innego wyje jak oszalały. A może pomoże odlączenie czujnika odpowiedzialnego za obroty (bo tez cos znalazłam więc pytam). Bardzo proszę o odpowiedź! A jeżeli jest odpowiedź gdzieś indziej to bardzo proszę o pomoc bo nie chcę żeby mechanik ściągnął ode mnie kasę. Pozdrawiam!
olusieeeek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2014, 09:51   #14
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika

Proszę zacząć od ogarnięcia tego 'korkowca' i przepustnicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wróżyć to nie umiemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

BTW: Jeżeli to jest dopiero co kupiony to pojechałbym do sprzedawcy na 'gware' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2014, 09:54   #15
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika

zacząłbym od sprawdzenia przewodów, izolacji, wtyczek, dociśnięcia, przeczyszczenia, odłączenia akumulatora na 20min. potem czyszczenie krokowego, sprawdzenia czy nie ma lewego powietrza, sprawdzenie kolektora może popękany, jak nie pomoże to niestety sprawdzenie czujników czyli obrotów, cpp
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2014, 10:34   #16
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika

Ja ostatnio miałem identyczne objawy. Czyszczenie bocznikowego, przepustnicy, przepływomierza i reset ECU rozwiązało problem.
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2014, 21:56   #17
Misiolek
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 06-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 1
Wink Odp: Wysokie obroty silnika

Cytat:
Napisał gali 2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam taki problem po przejechaniu paru metrów maja kaczucha dostaje bardzo wysokich obrotów jak się zatrzymam to spada po jakim czasie do normalnych może mi ktoś poradzi jaka to może być przyczyna i co z tym fantem zrobić?
Ostatnie 5 tysięcy przejechałem z identycznym problemem, jak Twój ( mam Kaczkę 1,3 z 1997). Grzebałem coś tam przy krokowym, ale nic nie pomagało. No i ostatnio zdechło sprzęgło (rowerzyści zaczęli mnie wyprzedzać), a że sam wymienić nie dałbym rady, doczołgałem się do warsztatu (na ostatnim kilometrze wyprzedzały mnie babcie z wózkami, a samochód wył). Pan wymienił mi cały komplet sprzęgła i nie tknął nic innego. Od tego czasu (przejechałem 3 tys.) nie słyszałem wyjących obrotów na wciśniętym sprzęgle ani razu. A poprzednio dojazd do każdych świateł ,aż do całkowitego zatrzymania samochodu, był koszmarem. Nie wiem, co ma wspólnego stan sprzęgła do wyjących obrotów na wciśniętym sprzęgle, jak i na jałowym, ale to fakt: po wymianie sprzęgła, okazało się, że krokowy, sonda i te wszystkie cholerne czujniki działają jak trzeba.
Misiolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2014, 23:31   #18
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika

Podczas wymiany odpiął wszelkie kostki od dolotu i akumulator. Komp się zresetował i wszystko jest OK.
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 22:27   #19
iAmil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2014
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika

ja mam znowu inny problem, nie mam wysokich obrotów a za niskie, wymieniłem krokowy na nowy, przeczyściłem przepustnicę i jeden dzień pochodził a następnego jadę jadę dojeżdzam do świateł wciskam sprzegło, i samochód gaśnie, na luzie chodzi jak stary diesel... mam kaczke 1,3 z 1998 z klimą, próbowałem bez klimy i dzieje się to samo, wcześniejszy właściciel miał taki patencik w okolicy przepustnicyi tej spreżyny ze byla śruba nie pozwalająca się jej albo bardziej otworzyć albo całkowicie zamknąc (nie wiem), podnosiło to obroty w taki sposób że samochód nie gasł jakiś pomysł?
iAmil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 12:21   #20
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Wysokie obroty silnika

krokowy jaki kupiony?? najtanszy z allegro??? One często padają po 5 odpaleniach niestety.

Założ stary i zobacz czy trzyma niskie i nie gaśnie.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.