Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2014, 19:23   #1
rafal_kr
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: Kraków
Model: TRANSIT
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Woda w kabinie

Panowie, mam taki problem kilka dni temu zabrałem się za malowanie rdzewiejących "stelaży" foteli, przy okazji zdjąłem osłony plastikowe stopnia a tam dramat woda, brud, rdza następnie uniosłem wykładzinę tam napotkałem mnóstwo wody.Woda znajdowała się po stronie kierowcy od pasażera czysto i sucho, ma początku myślałem,że woda dostaję się przez dziurę w podłodze przez którą przechodzi przekładnia jest co prawda tam jakaś blacha,ale jak dla mnie krzywo przykręcona (nie widziałem tego miejsca w innym modelu wiec nie wiem czy tak ma być czy też nie) dziś od spodu starałem się polewać pod ciśnieniem w/w miejsce wodą jednak bez żadnych efektów.Mam wrażenie,że również jest wilgotna wykładzina nadkola.
Mam ktoś jakiś pomysł gdzie szukać przecieku ?

rafal_kr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2014, 20:40   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

Cytat:
Napisał rafal_kr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ktoś jakiś pomysł gdzie szukać przecieku ?
Kup dobry dywanik pod nogi kierowcy, z wysokim rantem zabezpieczającym przed ściekaniem wody pod wykładzinę. Taki, który bezpiecznie wyciąga się na zewnątrz i wtedy dopiero wylewa się z niego wodę.
To co wcieknie zimą ze stopionego śniegu naniesionego na butach w szczeliny wykładziny - nie wyschnie potem pod wykładziną nawet w największe upały.
W celu wysuszenia trzeba unosić wykładzinę jak najczęściej przy każdej okazji, jeśli to możliwe także co noc po jeździe, przy upalnej pogodzie z otwartymi drzwiami, wtedy w ciągu kilku dni wyschnie od dołu.
Ja już od ponad 20 lat używam takich dywaników w Transitach i mam spokój z wilgocią pod dywanikiem od strony kierowcy. Problemem jest to, że te dywaniki szybko się przecierają pod obcasem buta, pod piętą prawej nogi przy pedale gazu. Wytrzymują góra pół roku, ale coś za coś...

Niezależnie od tego może być rzeczywiście przeciek.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-08-2014 o 20:48
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2014, 15:43   #3
krakow_kult
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2007
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.0TDDi 63KW (85T280)
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

Polecam dywaniki firmy rezaw plast - idealnie dopasowane, mily zapach (tak, tak - one pachną bardzo delikatnie, przykładając nos a nie śmierdzą jak stara dętka).

Zamówiłem do osobowego matą do bagażnika i byłem w szoku in plus.

Z tego wszystkiego zamówiłem do osobowego wewnątrz i transita. Mają fajne duże ranty aby zimą wodą z błotem się nie wylewała. Polecam bo jakość wykończenia jest duża a cena rozsądna.
krakow_kult jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 18:26   #4
rafal_kr
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: Kraków
Model: TRANSIT
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup dobry dywanik pod nogi kierowcy, z wysokim rantem zabezpieczającym przed ściekaniem wody pod wykładzinę. Taki, który bezpiecznie wyciąga się na zewnątrz i wtedy dopiero wylewa się z niego wodę.
To co wcieknie zimą ze stopionego śniegu naniesionego na butach w szczeliny wykładziny - nie wyschnie potem pod wykładziną nawet w największe upały.
W celu wysuszenia trzeba unosić wykładzinę jak najczęściej przy każdej okazji, jeśli to możliwe także co noc po jeździe, przy upalnej pogodzie z otwartymi drzwiami, wtedy w ciągu kilku dni wyschnie od dołu.
Ja już od ponad 20 lat używam takich dywaników w Transitach i mam spokój z wilgocią pod dywanikiem od strony kierowcy. Problemem jest to, że te dywaniki szybko się przecierają pod obcasem buta, pod piętą prawej nogi przy pedale gazu. Wytrzymują góra pół roku, ale coś za coś...

Niezależnie od tego może być rzeczywiście przeciek.
Miałem nadzieję,że problem z wodą skończy się wraz z wymianą dywaników,jednak po dzisiejszych intensywnych opadach znów pojawiła się woda na podłodze i nadkole mokre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W czasie opadów samochód już stał zaparkowany więc wykluczam raczej,że gdzieś spodem woda się dostaje do środka. Ma ktoś może wiedzę jak ściągnąć okładzinę nadkola lewego, bo chyba od tego muszę zacząć.
Może ktoś z kolegów już przerabiał temat i jest w stanie mnie nakierować jak i gdzie szukać przecieku

Ostatnio edytowane przez rafal_kr ; 08-08-2014 o 07:33
rafal_kr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 18:26   #5
bula74
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 03-02-2014
Skąd: szczecin
Model: transit
Silnik: 2,0 tddi 63kw+chip v-tech 120ps
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

rafał, może już zlokalizowałeś którędy dostaje się woda do kabiny od strony kierowcy? bo zauważyłem w swoim transicie to samo zjawisko , strasznie mokro pod wykładziną kierowcyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widać długo już tam cieknie bo wszystko rude do o koła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. musiałem wszystko suszyć, czyścić i konserwować-malować, był to ostatni gwizdek przed dziurami w podłodzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.po zimie na pewno bym mógł wchodzić od spodu jak w t34Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mi troszkę podpadała listwa maskująca i te zatrzaski otwory na których ona się trzyma,u mnie była bez zatrzasków i wszystko tam wlatało- ciekło przez lewy słupek, tak mi się bynajmniej wydajeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczymy co dało za efekt uszczelnienie po najbliższych opadachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bula74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 08:32   #6
Transpo
ford::beginner
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

Witam. Opiszę swój przypadek z wodą w kabinie, może komuś pomogę.
U mnie rozszczelnieniu uległ zgrzew na dachu nad kabiną w miejscu gdzie zaczyna się rynienka. Woda ściekała sobie po blachach w dół, następnie za plastykowym słupkiem po nadkolu prosto pod dywanik.
Bardzo długo szukałem skąd cieknie.
Z zewnątrz widać tylko drobne pęknięcia w tej masie uszczelniającej zgrzewy. Najlepsza metoda, jeden leje wodę a drugi w środku patrzy skąd leci. U mnie finalnie do roboty były wszystkie cztery narożniki.
Transpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 15:09   #7
bula74
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 03-02-2014
Skąd: szczecin
Model: transit
Silnik: 2,0 tddi 63kw+chip v-tech 120ps
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

rysiu,ja mam max wysokiego, czyli jak zrozumiałem muszę szukać pod górną gumową uszczelką co łączy szybę z nadwoziem czy na krańcach przedniej rynienki ?

Ostatnio edytowane przez bula74 ; 20-08-2014 o 15:13
bula74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 16:13   #8
Transpo
ford::beginner
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

Sprawdź zgrzewy na łączeniach przy rynienkach oraz na dachu. Konkretnie łączenia panelu blachy nad szybą która wyżej przechodzi w dach z panelami bocznymi.
U mnie również ciekło na łączeniu rynienki z nadwoziem w tylnej części samochodu.
Ale tak jak pisałem wcześniej z zewnątrz to ciężko te miejsca wykryć. Ja szukałem w ten sposób że kolega lał wodę z węża a ja w środku po strużce wody szukałem skąd cieknie.
Jeśli nie masz tapicerki na dachu w tej części paki nad kabiną to łatwiej patrzeć od środka na zgrzewy. Jeśli tam cieknie, to nawet jak będzie sucho to powinno być widać zacieki.
Ogólnie po oczyszczeniu zgrzewów z masy zobaczyłem że szczeliny na zgrzewach potrafią mieć dwa trzy milimetry i są wypełnione tą masą która z wiekiem twardnieje i pęka. Przez pęknięcia przedostaje się woda.
W fordzie to częsta przypadłość. Miałem to samo w mondeo a kolega w fokusie.
Transpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 16:38   #9
bula74
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 03-02-2014
Skąd: szczecin
Model: transit
Silnik: 2,0 tddi 63kw+chip v-tech 120ps
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

dzięki rysiek za szczegółowe naprowadzenie tych felernych miejsc, jutro się zajmę szukaniem tych pęknięć i likwidacją przecieków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bula74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2014, 16:11   #10
rafal_kr
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: Kraków
Model: TRANSIT
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Woda w kabinie

Cytat:
Napisał bula74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafał, może już zlokalizowałeś którędy dostaje się woda do kabiny od strony kierowcy? bo zauważyłem w swoim transicie to samo zjawisko , strasznie mokro pod wykładziną kierowcyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widać długo już tam cieknie bo wszystko rude do o koła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. musiałem wszystko suszyć, czyścić i konserwować-malować, był to ostatni gwizdek przed dziurami w podłodzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.po zimie na pewno bym mógł wchodzić od spodu jak w t34Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mi troszkę podpadała listwa maskująca i te zatrzaski otwory na których ona się trzyma,u mnie była bez zatrzasków i wszystko tam wlatało- ciekło przez lewy słupek, tak mi się bynajmniej wydajeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczymy co dało za efekt uszczelnienie po najbliższych opadachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie było mnie przez jakiś czas w kraju i nie zajmowałem się tematem,powróciłem do niego w dniu wczorajszym. Rozebrałem wszystko wokół nadkola ( wewnątrz) lałem wodą wokół szyby po szybie po drzwiach i w aucie sucho, a po deszczu w aucie mokro się robi,normalnie idzie oszaleć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. będę musiał sprawdzić zgrzewy o których koledzy piszą i mam nadzieję,że znajdę przyczynę.Wiem tylko tyle,że po deszczu woda leje się po nadkolu na podłogę
rafal_kr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.