Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2014, 10:04   #21
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Prośba o opinię ws. mondeo mk4

Jeżeli niemieckie blachy (żółte / czerwone) straciły ważność (data po prawej) lub są to zwykłe "wyklejanki", a nie oryginały - brak naklejek, numer nie widnieje w briefie, to nie można w żadnym wypadku takim autem poruszać się po polskich drogach.
Jeśli auto stoi na normalnych niemieckich blachach, to także nie można się nim poruszać, gdyż auto jeśli zostało sprzedane, to zapewne jest wyrejestrowane w Niemczech i te blachy są już nic niewarte.
W razie kontroli policji mandat i laweta, a w razie stłuczki odpowiadamy tak samo jakbyśmy jeździli niezarejestrowanym pojazdem bez OC - bo mając nawet wykupione polskie OC, ubezpieczyciel się nas wyprze bo przy niezarejestrowanym w Polsce pojeździe, jest ono nieważne.

W razie zakupu takiego auta - laweta lub polskie czerwone (próbne).
Chyba, że auto już opłacone i po pełnym przeglądzie, to zostaje u handlarza, a sami rejestrujemy i ubezpieczamy, montujemy nasze blachy, naklejamy na szybkę i jazda do domu.

@ Adam94
Przegląd nie ma nic do rzeczy, choć dostałeś go "gratis" płacąc za "tablice".
Jakoś ciężko mi uwierzyć, że te blachy były oryginalne i/lub ważne. Załatwił sobie żółte w niemieckim urzędzie jak kupował auto i w te standardowe 5 dni ich ważności już go w Polsce Tobie sprzedał?
Raczej mało prawdopodobne, jeśli tablice były jeszcze ważne jeden dzień, ale pochodziły od innego pojazdu, to także były tylko kawałkiem blachy.
Jak pisałem, będąc w Polsce nie ma technicznej możliwości załatwić sobie próbne niemieckie blachy, bez fizycznej obecności z papierami auta w niemieckim urzędzie (Verkehrsamt) i odstania tam w kolejce kilku godzin.

Jeśli Ty na nich wracałeś, to miałeś duże szczęście, że nic się na drodze nie przydarzyło.

__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Ostatnio edytowane przez Pitol321 ; 29-07-2014 o 11:05
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 07:48   #22
marianix
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Prośba o opinię ws. mondeo mk4

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, prośba jeszcze jedna : http://allegro.pl/mondeo-2-0tdci-140...459507197.html
zaczynam wątpić w znalezienie normalnego mondka. Powiedzcie mi co jest nie tak z tą maską. Od razu widać na zdjęciach, że to inny kolor. Pan w komisie od razu skontrował, że to blacha i inaczej widać niż na zderzaku, ale oglądając inne modele z tym kolorem różnic nie widać. A dodatkowo jeszcze "zaślepki" na dysze od spryskiwaczy reflektorów mają chyba kolor tej maski a nie zderzaka... help!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 08:03   #23
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Prośba o opinię ws. mondeo mk4

Kupiłem ostatnio Foke MK3 w tym kolorze: Dark Micastone.
Jest to bardzo dziwny odcień "szarego" metalic.
Zależnie od kąta padania światła, pory dnia i pogody wypada inaczej. Przechodzi od typowego szarego, przez srebrny, po jasny niebieski, a czasem nawet wypada nuta fioletu w barwie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie i w innych w tym kolorze, które widziałem zderzak wypada też ciut inaczej, ale tak jest bardzo często. Jest trochę prawdy w stwierdzeniu, że to plastik, a nie blacha.
Zaślepki na dysze leżą pod innym kątem niż reszta zderzaka stąd przy tym kolorze możliwa jest różnica odcieni.
Trzeba by obejrzeć auto osobiście...

U siebie mam klika rysek do malowania i już mnie głowa boli że nie trafią z odcieniem, taki to "wredny" kolor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Choć bardzo ciekawy i ładny.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 08:36   #24
marianix
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Prośba o opinię ws. mondeo mk4

Oglądałem go i właśnie od razu rzuciło się to w oczy. Dodatkowo oglądany był w pełnym słońcu i faktycznie, patrząc od frontu - duża różnica. Oglądając go z boku różnice się zacierały... Mimo wszystko tutaj na tych zdjęciach nie było słońca a mimo to rzuca się w oczy.. sam nie wiem
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 09:02   #25
siwy05
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-09-2010
Skąd: Focus Klub Polska
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: Prośba o opinię ws. mondeo mk4

Cytat:
Napisał marianix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, prośba jeszcze jedna : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zaczynam wątpić w znalezienie normalnego mondka. Powiedzcie mi co jest nie tak z tą maską. Od razu widać na zdjęciach, że to inny kolor. Pan w komisie od razu skontrował, że to blacha i inaczej widać niż na zderzaku, ale oglądając inne modele z tym kolorem różnic nie widać. A dodatkowo jeszcze "zaślepki" na dysze od spryskiwaczy reflektorów mają chyba kolor tej maski a nie zderzaka... help!
W tej konfiguracji to on powinien 70 kosztować, nie 50, taka specyfikacja w salonie kosztuje ze 150 000, sam aktywny tempomat to 7500
siwy05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 10:32   #26
Towarzysz
ford::average
 
Avatar Towarzysz
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010.06
Postów: 59
Domyślnie Odp: Prośba o opinię ws. mondeo mk4

Ja odnosze wrażenie że za swojego przepłaciłem rok temu i to potężnie albo ludzie wierzą w cuda... Polecam sprawdzić na mobile.de ile takie auta chodzą... A nie liczyć na okazje. Bo Niemiec jest debilem i auto traci na wartości ponad 70% w 3 lata :o
Takie tematy powinny być z automatu zamykane.
Towarzysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 10:47   #27
marianix
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Prośba o opinię ws. mondeo mk4

siwy05 , faktycznie masz rację. Otworzyłeś mi oczy ;D 50 tys za taki samochód.. a gdzie jeszcze zarobek dla handlarza? Kosztowałby wtedy 45 tys. Żeby tyle kosztować z takim wyposażeniem musiałby mieć chyba nalatane ok 300 tys km.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 10:54   #28
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Prośba o opinię ws. mondeo mk4

Nie bójcie się, ktoś go łyknie za 50kkzł i będzie latał (co innego jak długo)...bez wchodzenia na forum,mobile.de itp.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 11:53   #29
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Prośba o opinię ws. mondeo mk4

Auto firmówka po-leasingowa, w papierach powinna być ocena na koniec leasingu z wyszczególnionymi ubytkami wpływającymi na cenę.
Jak to z takimi autami nie wiadomo kto i ile osób nim jeździło.
Cudem by było gdyby na koniec leasingu nie miał otarć i rysek tu i ówdzie.
Mógł być to przedstawiciel, mogło to być auto wynajmowane.
Przebieg ostatni odnotowany przez serwis 159tyś km, więc zgadza się z książką.

Niby opłacony, ale widać że przerzucają recykling na kupującego - 756zł koszt rejestracji.
Niby ma ważne ubezpieczenie... ale jakie? na kogo, skoro auto nie jest zarejestrowane ani w Polsce ani w Niemczech... Kolejny wałek na wyklejanki, chyba że dają polskie próbne lub maja jeszcze ważne niemieckie eksportówki z tego auta - w co wątpię.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 12:24   #30
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Prośba o opinię ws. mondeo mk4

Przede wszystkim w firmówce po leasingu trzeba uważać na przebieg.... ostatnio widziałem S-maxa ładnego, siedzenia skóra jak nowa...stan licznika 102, a 106 miał 2 lata temu po... 9 miesiącach jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O dzwonach już nawet nie pisze.... recykling i OC to pikuś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.