Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2014, 06:42   #1501
marunio1
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-01-2013
Skąd: Pułtusk
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy u wszystkich po wymianie Większości bez sprzegielka mowa o dieselu była cisza? Czy do całkowitej ciszy tylko ono ratuje
u mnie była cisza po wymianie wszystkiego ok pół roku, potem zaczęły się piski przy odpalaniu, w końcu w zeszłym tygodniu założyłem koło na alternator i jest ok. Nie ma pisków, generalnie jest cisza
pozdrawiam

marunio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2014, 15:05   #1502
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Czyli jednak koło nas ratuje, szkoda ze w dieselach ich nie montowano tak jak w bezyniakach hmmm...
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 13:15   #1503
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam,
Jeżdżę na kółku Magnetti Marelli AMA-0031 już 3 lata (w tym czasie zrobione 77 000km). Wszystkie elementy w układzie również były wymieniane. Do tej pory była cisza w układzie. Jednakże od kilku dni przy wyłączaniu samochodu słyszalne jest jak gdyby "szuranie". Po oględzinach wszystko wskazuje na zamontowane sprzęgiełko na alternatorze (w tym miejscu jest to "szuranie" najbardziej słyszalne). Być może powoli się kończy. Miejmy nadzieje że jeszcze trochę popracuje. Jeśli to sprzęgiełko to i tak sporo wytrzymało. Ktoś tu kiedyś napisał że powinno wytrzymać ok 100 000km, więc już jest blisko.
To tylko moja odczucia. Do tej pory w układzie była błoga cisza.
Przy szukaniu nowego kółka natknąłem się na kółko INA 535 022 310, które to jest ponoć dedykowane do diesla. Czy ktoś na te kółko się natknął, słyszał o nim, bądź nawet montował?

Czy ktoś może już sprawdzał jakim kluczem odkręcać to kółko (30 czy 33 zęby)?
__________________
Dołożone: komputer ze spalaniem chwilowym, PTC, oświetlenie nóg kierowcy i pasażera, lampy Black (malowane), tempomat, ESP, moduł świateł dziennych, podgrzewane fotele

Ostatnio edytowane przez romekcz ; 28-07-2014 o 13:41
romekcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 20:27   #1504
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Romek, ja miałem to sprzęgiełko MM i padło mi po niecałych 30 kkm, początki objawów były taki mniej więcej jak u Ciebie. Potem strasznie hałasowało w czasie jazdy, aż w końcu się zablokowało na amen i w związku z tym nie było ładowania akumulatora. Wymieniłem na INA - nie pamiętam jaki model dokładnie, ale ten co jest do alternatorów w silnikach benzynowych - i już z 50kkm spokój i cisza.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 00:11   #1505
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy szukaniu nowego kółka natknąłem się na kółko INA 535 022 310, które to jest ponoć dedykowane do diesla. Czy ktoś na te kółko się natknął, słyszał o nim, bądź nawet montował?
INA 535 0074 10- tylko takie do Mondeo Mk3.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 05:15   #1506
marunio1
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-01-2013
Skąd: Pułtusk
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

potwierdzam u mnie na Megneti Mareli przejechałem tyrę tyś km i mi padły łożyska nie wiem czy to zbieg okoliczności, teraz założyłem INA i jak na razie jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
marunio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 09:53   #1507
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Romek, ja miałem to sprzęgiełko MM i padło mi po niecałych 30 kkm, początki objawów były taki mniej więcej jak u Ciebie. Potem strasznie hałasowało w czasie jazdy, aż w końcu się zablokowało na amen i w związku z tym nie było ładowania akumulatora. Wymieniłem na INA - nie pamiętam jaki model dokładnie, ale ten co jest do alternatorów w silnikach benzynowych - i już z 50kkm spokój i cisza.
Ile po pierwszych objawach ci jeszcze wytrzymało?

Jak demontowałeś to kółko Magnetti Marelli to jakiego klucza użyłeś (chodzi mi o to czy miał 30 czy 33 zęby)?
__________________
Dołożone: komputer ze spalaniem chwilowym, PTC, oświetlenie nóg kierowcy i pasażera, lampy Black (malowane), tempomat, ESP, moduł świateł dziennych, podgrzewane fotele
romekcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 14:26   #1508
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Wiem, że wymienia się całość, ja jednak wymieniłem kółko pasowe dayco oraz rolkę jedna i pasek continental.

Powód wymiany były stuki.

Aha przed kółkiem pasowym dayco miałem założone corteco, ale nowe biło.. I miałem przez to falowania obrotów. Również mimo wymiany miałem chrobotania...

Po założeniu dayco koła pasowego oraz paska continental i wymianie rolki było w miarę ok.
Po przejechaniu 5000 tys chrobotanie jest częste słyszalne na wolnych obrotach oraz podczas odpalania samochodu popiskuje pasek.

Mechanik wspominał o napinaczu, ale poprzedni właściciel wymieniał 2 lata temu.

I nie wiem, co teraz zrobić czy źle zostało to zrobione przez mechanika a może napinacz jednak daje oznaki a może brak kółeczka sprzegielka powoduje to.

Kolega, który sprawdzał to chrobotanie mówił, że to pasek wpada w wibracje, bo ja bym na ucho obstawial jakąś rolkę czy kolo.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 20:32   #1509
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś może już sprawdzał jakim kluczem odkręcać to kółko (30 czy 33 zęby)?
Ja mam INA 535007410 i na 100% klucz 33 ząbki.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 09:21   #1510
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile po pierwszych objawach ci jeszcze wytrzymało?
Myślę, że przejechałem jeszcze +/- 300km do całkowitego zablokowania tego sprzęgiełka, dlatego uważam że nie warto czekać z wymianą. A wyjazd na wakacje itp. to już całkowicie odpada bo można już nie wrócić na kołach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak demontowałeś to kółko Magnetti Marelli to jakiego klucza użyłeś (chodzi mi o to czy miał 30 czy 33 zęby)?
Ja to zleciłem elektromechanikowi, który wcześniej regenerował mi alternator i założył sprzęgiełko (sam kupiłem) MM, także Ci nie pomogę w tej kwestii
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.