Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2014, 13:44   #1
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie jak odryglowac zaryglowane drzwi pasażera

Witam.
Otóż nie mogę odryglowac drzwi pasażera. Chciałem rozebrać drzwi, ale niestety nie mogę ich otworzyć. Jestem poza granicą PL i na razie nie wybieram się do kraju, gdzie mógłbym udać się z tym do serwisu. Uważam że jest to wina cegieł lecz sprawa elektroniki również wchodzi w grę, ponieważ parę dni temu to samo stało się z drzwiami kierowcy, ale odpiałem akumulator i wszystko wróciło do normy, lecz drzwi pasażera nadal są zaryglowane. Czy ktoś mógłby mi podsunąc pomysł, jak w prosty sposób otworzyc zamknięte drzwi?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.


Ostatnio edytowane przez bayerp ; 30-07-2014 o 13:47
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 14:48   #2
Radek27
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 18-10-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: C-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 109
Domyślnie Odp: problem z zaryglowanymi drzwiami

miałem nie dawno taki sam problem tylko z tylnymi drzwiami, nie wiem jak z przodu ale z tyłu można ściągnąć tapicerkę przy zamkniętych drzwiach chodź i tak z zamkiem nic nie idzie zrobić bez otworzenia drzwi, podobno problem leży w samym zamku są tam chyba dwa silniczki jeden zamyka/otwiera a drugi rygluje, ja po paru godzinach walki wpadłem na pomysł z odłączeniem i podłączeniem akumulatora i zamknięciu i otwarciu auta aż w końcu puściło i drzwi się otworzyły, innej opcji bez demolki zamka chyba niema a przynajmniej z tyłu, Pozdrawiam i powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 14:50   #3
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: problem z zaryglowanymi drzwiami

Proszę poprawić tytuł tematu.
Poradnik jak to zrobić jest tutaj
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145988
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 13:44   #4
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie Odp: zaryglowane drzwi pasażera

niestety z przodu sprawa jest utrudniona, bo czesc tapicerki zachodzi na kokpit. nie chciabym demolowac zamka poniewaz mam obawy, ze drzwi beda odryglowane na amen, a tu nie mam mozliwosci wymiany zamka 'po kosztach'. odlaczalem i podlaczalem akumulator, ale niestety drzwi pasazera nie puscily. nawet zostawilem na ponad godzine z nadzieja, ze sie jakas pamiec wykasuje, ale bez skutku. obawiam sie, ze to sprawa mechaniczna, dlatego tez potrzebuje otworzyc drzwi.
czytalem gdzies, ze mozna sprobowac przy otwartej szybie drucikiem poruszac. probowal ktos tak?
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2014, 23:57   #5
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: jak odryglowac zaryglowane drzwi pasażera

Trochę nie ciekawa sytuacja, masz podwójne ryglowanie? słychać żeby coś tam wogóle brzęczało czy totalna cisza? Możesz spróbować dociskać drzwi i próbować otwierać z kluczyka. Możesz dobrać się do wiązki od drzwi przy schowku, tylko nie wiem które piny za co odpowiadają.
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 18:30   #6
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie Odp: jak odryglowac zaryglowane drzwi pasażera

Nie mam podwójnego ryglowania (o ile mówimy o naciśnięciu drugi raz zamykania i blokowaniu klamek od wewnątrz). Mam natomiast włączone automatyczne ryglowanie po przekroczeniu danej prędkości.
Z kluczyka w sensie z pilota, tak? Wydaje mi się, że jest totalna cisza. Udało mi się rozebrać dolna część uchwytu od tapicerki, gdzie są jakieś kabelki, ale to chyba od szyb. Gdzie dokładnie szukać tej wiązki przy schowku? Tam gdzie bezpieczniki?
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 20:30   #7
jacek69
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: śląsk
Model: FOCUS C MAX GHIA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 68
Domyślnie Odp: jak odryglowac zaryglowane drzwi pasażera

nawet jak uda ci się zdjąć tapicerkę przy zamkniętych drzwiach to jest tam jeszcze przykręcona taka blacha do której jest przykręcony silnik ponoszenia szyby i połaczone to jest z samą szybą , raczej przy zamkniętych drzwiach nie do wyciągnięcia, zamek jest w środku pod tą blachą, ale sterownik zamka i szyby jest pod tapicerką (jedna część) niedawno rozbierałem, całego zamka nie wyciągniesz bo trzeba odkręcić śrubę która trzyma klamkę, jest od przodu drzwi (muszą być otwarte), niestety ale żeby wyjąć zamek musisz zdemontować klamkę, zamek sterowany jest jednym silnikiem ot/zam.
jacek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.