Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2014, 11:13   #11
maol
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: TDCi 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 244
Domyślnie Odp: Roznica silniczkow szyb

Cytat:
wymienilem cala instalacje. modul komfortu to FD.
Wygląda na to ze masz właściwy moduł, ale nie oprogramowany. O ile pamiętam, tą funkcję trzeba jeszcze odpowiednio aktywować w sofcie.

maol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 13:12   #12
ash
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Żary
Model: Ford Galaxy mk1 2.0 DOHC
Silnik: 1998 DOHC
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Odp: Roznica silniczkow szyb

od domykania i otwierania szyb przewod koloru bialo zielonego i do gema podlaczony jest. modul napewno jest dobry bo u mojego wujasa w zamienialem i dziala jak trzeba

Bump: sadze ze wina lezy po stronie silniczkow szyb nie chce zbytnio rozbierac lewej strony by porownywac. oczekiwalem ze otrzymam odpowiedz na forum
ash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 15:52   #13
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Roznica silniczkow szyb

Bo znowu nie mogę się doczytać, czy programowałeś wszystkie szyby? aby działało globalne otwieranie/zamykanie każdą z osobna szybę trzeba zaprogramować zgodnie z instrukcja do auta. Tak żeby w każdej działał drugi stopień przycisku. Sprawdź czy te szyby które się nie domykają są na pewno zaprogramowane.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 16:08   #14
ash
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Żary
Model: Ford Galaxy mk1 2.0 DOHC
Silnik: 1998 DOHC
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Odp: Roznica silniczkow szyb

tak moons szyby zaprogramowane. przycisniecie drugie stopnia reaguje na kazdej szybie
ash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 17:18   #15
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Roznica silniczkow szyb

skoro szyby zaprogramowane to jest ewidentnie problem z tym kabelkiem, przed liftem jest on biały po lifcie może i biało zielony nie pamiętam. Steruje on globalnym otwieraniem zamykaniem, albo gdzieś jest ten przewód przerwany albo źle go podłączyłeś.
Ja jak robiłem u siebie to tylko dokładałem brakującą część wiązki, w starej wiązce ten biały kabelek już był i trzeba było je tylko połączyć razem, ten z oryginalnej i dokładanej części wiązki.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 19:11   #16
ash
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Żary
Model: Ford Galaxy mk1 2.0 DOHC
Silnik: 1998 DOHC
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Odp: Roznica silniczkow szyb

jednak mialem racje jest jakas roznica dzis dorwalem silniczki z mondka mk3 podlaczylem pod wczesniej zainstalowane silniczki i dziala. otwieranie i domykanie.
ash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 13:37   #17
vielkijanusz
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 45
Domyślnie Odp: Różnica silniczków szyb

Witam,
odświeżę temat, bo mam ten sam problem: dołożyłem elektrykę szyb na tył i po zaprogramowaniu podobnie jak zakładającemu wątek wszystkie szyby domykają się globalnie (tzn. z pilota), ale tylko jedna szyba (tylna prawa) otwiera się globalnie. Dodam, że mam moduł GEM a nie ZV i kilka razy odłączałem akumulator żeby zresetować moduł, ale nic to nie dało.
Kolega zakładający wątek pisze że po wymianie silniczków na te z Mondeo Mk3 wszystko zaczęło działać prawidłowo. Czy ktoś znalazł konkretną różnicę między silniczkami, jakieś konkretne numery seryjne, których szukać, czy to kwestia szczęścia że akurat dany silniczek działa prawidłowo lub nie działa?
vielkijanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 12:00   #18
vielkijanusz
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 45
Domyślnie Odp: Roznica silniczkow szyb

Zamontowałem silniczki z Mondeo Mk3 i otwieranie globalne działa prawidłowo. Nie obyło się bez problemów bo zakupione silniczki działały b. słabo, ale przełożyłem wirniki i szczotki z poprzednich i udało się złożyć z 8 kupionych 3 działające prawidłowo. Praktycznie wszystkie silniczki posiadały te same numery fabryczne i z zewnątrz nie dało się ich odróżnić które obsługują globalne otwieranie i zamykanie, a które tylko globalne zamykanie. Przypuszczam, że mimo iż brałem silniczki z Focusów po lifcie musiały tam siedzieć silniczki z wozów przed liftingiem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
vielkijanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.