Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2014, 11:22   #11
tomamar
ford::average
 
Avatar tomamar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Oleśnica
Model: Alhambra Mk1
Silnik: 2.0 benzyna+LPG AUTOMAT
Rocznik: 1999
Postów: 78
Domyślnie Odp: tempomat nie działa

Dzięki panowie. Od poniedziałku mam urlop to postaram się tą sprawę ogarnąć. Jak coś to się odezwę co było przyczyną nie działającego tempomatu. Pozdrawiam

tomamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2014, 23:28   #12
Darrro
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: tempomat nie działa

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest przekaźnik w sterowniku a sterownik po prawej stronie radia przykręcany jedną śrubką na wysokości schowka pod radiem jak nie cyka przekaźnik to najprawdopodobniej uwalony jest sterownik tempomatu - 25zł na allegro albo przerwane kabelki w manetce ( gołym okiem można nie zobaczyć przerwy).

Jeśli te rzeczy działają to pozostają raczej tylko wężyki przy pompce.

Czujniki przy pedałach raczej rzadko nawalają więc to była by u mnie ostatnia rzecz do sprawdzenia.
Dzięki Galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spróbuję tego poszukać bo ostatnio tempomat działa mi tylko w nocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem czy to przypadek czy gdzieś jest zimny lut (manetka sprawdzona )
Darrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2014, 21:03   #13
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa

Ja jestem po wymianie sterownika tempomatu........... wymieniałem jakieś pół roku temu i było wszystko OK ..........ale od pewnego czasu działa tylko po przejechaniu około 100km. czyli działa jak w aucie długo jest ciepło.

Latem problemów nie było.

Ciekawe co jest grane spróbuje jeszcze raz wymienić sterownik tempomatu.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 12:54   #14
mattib4
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9Tdi
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa

Podepnę się pod temat. Mam Sharan 1,9tdi afn 1998 rok. Zakupiłem wczoraj manetkę tempomatu podpiąłem, aktywowałem i nic. Po sprawdzeniu w vagu na kanale 6 poszczególnych guzików nie mam odczytu z pedału sprzęgła. Idąc tym tropem sprawdziłem czujnik. Czujnik sprawny ale tak jakby wiązka coś nie tak. Mostkowałem ją i nic. Są tam dwa kable niebiesko/brązowy i biało/czerwony. Biało/czerwony zlokalizowałem w ECU silnika i przejście jest. Natomiast drugiego nie mogę znaleźć. Druga sprawa jest taka, że podczas jazdy z podłączonym komputerem w pierwszym okienku gdzie jest prędkość też nie mam żadnych wskazań. Ktoś ma jakiś pomysł?
mattib4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 11:00   #15
stolus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2015
Model: galaxy mk2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa

Witam! Jestem posiadaczem galaxy mk1 z 1998 roku z silnikiem 2.3 wersja GHIA. Po zakupie auta tempomat wcale nie działał. Ostatnio podczas jak zdejmę nogę z pedała gazu samochód hamuje i słyszę syczenie jakby powietrza pod pedałami. Wtedy wcisnę delikatnie pedał hamulca i przestaje syczeć. Jak próbuje włączyć tempomat słychać cyknięcie jakby przekaźnika ale prędkość zostaje wytracona i samochód zwalnia. Dodam że jak tempomat jest na on i wcisnę pedał hamulca lub sprzęgła słyszę cyknięcie przekaźnika. Pomóżcie mi co zrobić żeby to naprawił. Z góry dziękuje za pomoc.
stolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 10:38   #16
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa

Skoro słyszysz syczenie z okolic pedałów, to sprawdź to. Tam są dwa czujniki-przełączniki pneumatyczno-elektryczne. Podejrzewam, że na jednym mógł się rozszczelnić (pęknąć?) wężyk.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2015, 15:16   #17
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa

syczenie może też dobiegać z serwa. w serwie masz próżnię, i zasysa powietrze.
Nie brakuje hamulców po kilkukrotny szybkim hamowaniu (twardy pedał) ?
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2015, 17:24   #18
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa

A ja jeszcze dodam, że skoro słychać po puszczeniu pedału gazu, to warto sprawdzić siłownik na tymże pedale - możliwe, że ma uszkodzoną membranę lub gumowy miech. I w przeciwieństwie do bartixrera nie łączyłbym syczenia z serwem hamulcowym. Choć może to być dodatkowa usterka niemająca jednakże związku z tempomatem.

Ciekawe, czy stolus w ogóle jeszcze tu zagląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.