Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2014, 20:07   #1
forotten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Czwarty bieg ciężko wchodzi

Witam forumowiczów.
Dzisiaj mój Fusion 1.4 TDCI uległ awarii nie wiem gdzie szukać przyczyny może ktoś jest w stanie mnie trochę pokierować , mam Fusiona od 2 tygodni dopiero jest to mój pierwszy Diesel jeszcze się uczę tego autka że tak to ujmę , przejdźmy do rzeczy .

Dzisiaj podczas zmiany biegów z 3 na 4 nie chciała mi wejść "czwórka" tak jakby coś blokowało zmniejszyłem prędkość zredukowałem do biegu 2 później 3 i 4 weszło normalnie , postanowiłem sprawdzić to dokładniej , jako że do celu mojej podróży nie miałem już daleko postanowiłem poredukować tymi biegami i czasem wchodzi ten bieg 4 a czasem nie chce wejść (podczas zmiany biegów z 3 na 4 czasem aby weszła 4-ka muszę lewarkiem wbić ponownie na bieg 3-ci i szybko przesunąć na bieg 4-ty)

Po dojechaniu do celu sprawdzałem już na unieruchomionym silniku jak wchodzą biegi i też mam problem z tą 4-ką wszystkie inne wchodzą normalnie bez najmniejszego oporu(jeśli jest na luzie to od razu na 4-kę nie mogę przesunąć lewarka bo coś blokuje dopiero muszę z 3-ki przesunąć na 4-kę i wchodzi normalnie)

Szukałem sporo na google ale nie znalazłem żadnej informacji o tym , za to dużo dowiedziałem się o dwumasie i sprzęgle , ale to raczej mnie nie dotyczy gdyż nie mam innych objawów charakterystycznych dla awarii właśnie dwumasu i "chyba" sprzęgła .

Nic niepokojącego u mnie się nie dzieje oprócz tego że nie mogę w czasami czasie jazdy wrzucić 4-ki i muszę się namęczyć lewarkiem kilka razy wbijając 3 i próbować wbić 4-kę
oraz to że tak samo dzieje się na nieodpalonym silniku .

Jak myślicie co to może być ? gdzie szukać przyczyny może coś się zapiekło ? czy to może być coś poważnego ? z góry dziękuję za jakieś wskazówki .

forotten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2014, 22:42   #2
Wiesław50
ford::average
 
Avatar Wiesław50
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 09-09-2009
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Czwarty bieg ciężko wchodzi

Zacznij od sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni biegów. Jeśli jest, to trzeba sprawdzić regulację linek.
Wiesław50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2014, 22:55   #3
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Czwarty bieg ciężko wchodzi

Witam

Musisz zacząć od sprawdzenia zewnętrznych elementów,które sterują skrz.biegów tzn lewarka zm.biegów.Zdejmując nakładkę wokół dzwigni zm.biegów.Potem sprawdz linki zm.biegów,w przedziale silnika.Czy są poprawnie poprowadzone.Następnie zdejmij pokrywę linek zm.biegów tą na skrz.biegów.Sprawdz czy coś nie blokuje.Na końcu wyreguluj linki zm.biegów i sprawdz przełączanie biegów.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2014, 17:26   #4
forotten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czwarty bieg ciężko wchodzi

Rano przed praca właśnie sprawdziłem lewarek wygląda OK , dzisiaj już zmęczony jestem jutro poszukam linek w przedziale silnika bo rozumiem że to będzie dostępne od "góry" czyli pod maską dojdę do tego ?

Jutro w południe będę miał czas zaglądnę pod maskę , wcześniej miałem punciaka tak wszystko było proste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do wszystkiego dostęp tu jeszcze nie ogarniam gdzie co jest jutro będę miał okazję oglądnąć i poszukać linek zm. biegów czy nawet korka wlewu oleju do skrzyni bo z tego co 2 dni temu wyczytałem to w Fusionach nie wymienia się oleju w skrzyni tylko dolewa tzw longlife czy jakoś tak (oczywiście można wymienić specialnym urządzeniem do odsysania tego oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) itp o ile pogoda tego nie zepsuje to jutro się pobawie trochę w "mechanika"
Jeśli nie uda mi się tego zrobić w Poniedziałek i tak jestem umówiony u mechanika na wymianę oleju płynu hamulcowego + filtry to od razu mu powiem o moim problemie napiszę tu na forum jak coś uda mi się z tym zrobić jutro lub w poniedziałek diagnozę i ewentualną naprawę przez mechanika .
forotten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 14:01   #5
forotten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czwarty bieg ciężko wchodzi

Byłem u mechanika co się okazało linka zmiany biegów jest pęknięta gdzieś na jakimś cięgnie , i jakiś wcześniejszy "spec mechanik" poprzedniego właściciela auta połączył to takimi paskami zwykłymi mocującymi i ta linka na tym się trzyma ...

Mechanik powiedział że trzeba wymienić jak najszybciej , przejechałem po 4 sklepach i nie mają ...

Obawiam się że nową będzie ciężko dostać a jak już to za kosmiczne pieniądze ( bo chyba mechanik tak by tego nie pospinał spinkami jakby była łatwo dostępna lub tania) i pozostaje alledrogo lub jakiś szrot .

Właśnie zabieram się za szukanie nowej linki w necie może uda się coś wyszukać , jeśli macie jakiś zaufany sklep podajcie linka na PW lub tu pod tematem .

Jak do jutra nic nie znajdę to jeszcze podjadę do salonu forda zapytać o tą linkę

EDIT 1

Ta linka w ASO kosztuje 788 zł jakaś masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. biorę się właśnie za szukanie po sklepach z całej polski może gdzieś uda się wyhaczyć taniej a jak nie to pozostaje szrot ...
Ma ktoś może schemat tych elementów chodzi mi dokładniej o nr/znaki tej linki będzie mi łatwiej szukać.
Biorę się za szukanie trzymać kciuki jak znajdę jakiś sklep w miarę przystępnej cenie to dam znać .

EDIT 2
Niestety nie znalazłem w katalogach Forda , nigdzie oprócz ASO nowych raczej nie kupie , pochodzę jeszcze jutro po sklepach z częściami w ostateczności szrot albo aledrogo czego chciałbym uniknąć .
Wie ktoś czy te linki wybieraka do 1.4 TDCi pasują od różnych roczników po zdjęciach porównywałem kilka 1.4 tdci różnych roczników + FIESTY 1.4 tdci i wydają się być takie same te linki , jedyne co to oznaczenia końcówka jest inna 2S6R-7E395-AD , 2S6R-7E395-AE , 2S6R-7E395-AC
nie jestem pewny ale wydaje mi się że te oznaczenie końcowe to tylko oznaczenie kraju/krajów na które były produkowane , ale mogę się mylić jeśli ktoś wie to może mnie po prawic ? moja Fuzja jest z niemiec i ma chyba oznaczenie 2S6R-7E395-AE

EDIT 3

Linka już założona wszystko wróciło do normy wszystkie biegi wchodzą normalnie włącznie z nieszczęsną czwórką przez którą napisałem ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
POZDRAWIAM

Ostatnio edytowane przez forotten ; 01-07-2014 o 19:02 Powód: Edit informacja z ASO
forotten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.