Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2014, 16:48   #101
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

LP około 1,7-2,3 barów.
HP 5-19 barów w zależności ile ciepła zostanie pobrane przez parownik.
Pozdrawiam

plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 12:10   #102
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Panowie u mnie c.d.nastąpił... po wymianie chłodnicy pare dni spokoju i chłodzenia a po 4 dniach...słabsze chłodzenie, znów syczenie w kabinie (czyli ubyło czynnika) no i w garażu w okolicy lewego tylnego koła zielona plama .... po czynniku?

Byłem u majstra i mówi że trzeba te rurki wymienić obie i tyle....mówi że on zastępuje gumowymi i to się sprawdza, co wy na to? Koszt operacji 500zł za obie rurki z wymianą...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 19:36   #103
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

ja mam wiekszosc rurek gumowe, polecam.

mam nadzieje ze to 500 zl to ju z czynnikiem.. a nie same rurki ?
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2014, 08:38   #104
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Tak ze wszystkim, czynnik wyszedł więc na gwarancji mi robią gratis, rurki z montażem 500zł.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 07:54   #105
Góral 2009
ford::beginner
 
Avatar Góral 2009
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Zakopane
Model: Ford focus mk3
Silnik: 2.0 TDCI 103 KW
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Witam ma może ktoś schemat instalacji klimatyzacji chodzi mi o drugą strefe potrzebuje numery katalogowe rurek zgniły mi dwie na łączeniu i trza je wymienić
Góral 2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 02:02   #106
Arczi123
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-05-2012
Skąd: Słubice
Model: GALAXY MK2
Silnik: 1,9 TDI ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 52
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Witam,
w zeszłym roku w kwietniu nabiłem niby 1050 gram weszło, ale gościu wklepywał ręcznie, bo w maszynie dla Gala miał opcje tylko 750 gram. Po około 4 dniach syczenie i coraz słabiej, wakacje jakoś przepękałem, teraz na wiosnę słabo, tzn w trakcie dłuższej jazdy na 18C trochę chłodne leciało, ale nie zimne. Pojechałem w środę nabić (150 zł) bo już gorąco, byłem przekonany, że w układzie było max 300 gram, a zeszło 660. O dziwo, przez 14 m-cy ubyło 390, a słabo chłodził!
Czy wg was jak klient wtedy nie miał w maszynie oryginalnie zaprogramowane 1050 gram tylko ręcznie klepał, że maszyna wpuściła tyle co miała czyli 750???
Czy możliwe jest jeśli byłaby nieszczelność żeby przez 14 m-cy ubyło tylko 390 gram, a zostało 660?
Gość co nabijał (kręci też liczniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) mówił, że tamten mógł pod za dużym ciśnieniem wcisnąć - może tak być?
Arczi123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2014, 20:01   #107
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

szczelna klimatyzacja gubi do 100 gramów czynnika rocznie, niesprawna więcej.

wbił ci tyle czynnika co mówisz, a układ jest nieszczelny i ucieka.
szukaj dziurek i uszczelniaj, szkoda kasy na czynnik.

Bump:
Cytat:
Napisał Góral 2009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chodzi mi o drugą strefe potrzebuje numery katalogowe rurek zgniły mi dwie na łączeniu i trza je wymienić
ja do drugiej strefy mam wszystko w węzach gumowych i jest w końcu spokój.
oryginalne rozwiązanie ciągle puszczało, gnije aluminium bardzo szybko (jest ok jak jest nowe, a potem to sito)
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2014, 22:19   #108
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Mówisz że szczelna 0,1 gubi hmm, to moja jest super szczelna bo zgubiła tylko 0,015. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dobra musiałem to napisać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak serio 100 czy 200 gramów na rok jeszcze się trzyma w normie, ale daje sygnał że gdzieś zaczyna uciekać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2014, 16:40   #109
amiela
ford::amateur
 
Imię: Amelia
Zarejestrowany: 09-03-2014
Skąd: Metropolia
Model: Galaxy
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Mam pytanie odnośnie cykania przekaźnika. Od dłuzszego czasu walczymy z padającym kompresorem. Jest on firmy Nissens. Coś powoduje (lub powodowało) zacieranie (wręcz sklejanie sprzegła). Po kolejnej awarii zapadła decyzja o podmianie na używkę ale oryginał. Na razie jest ok, lecz w pewnym momencie zauważyłam, iż przekaźnik, który "cyka" za deską w okolicy włącznika klimy zwariował tzn. normalnie działa w raczej określonych odstępach czasu a tu dosłownie start/stop co dwie sekundy a i klima też jakby mniej zimna dawała. W tym samym czasie wyświetlacz radia przygasał - objaw psującej się żarówki - migotanie. Po chwili wszystko ustało a klima działa. Pytania:
1/ czy to normalne (wg mnie raczej nie)?
2/ czy ktoś tak miał?
3/ jeżeli to nie jest normalne i należałoby dla bezpieczeństwa wymienić ten przekaźnik to czy dostep do niego jest łatwy?
4/ czy uszkodzony przekaźnik może uszkodzić kompresor?

Edit: po uwaznej obserwacji wygląda to tak: gdy klima pracuje a auto nie jedzie wszystko jest ok. Jednak, gdy trochę pojeżdzę po mieście to jej wydajność okresowo spada i w takich momentach po wrzuceniu na luz auto nadal trzyma 2000-2500 obrotów (jakby gaz się zawieszał). Czy te dwie rzeczy mają wspólny mianownik?

Ostatnio edytowane przez amiela ; 04-07-2014 o 16:57 Powód: Nowy objaw.
amiela jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 16:58   #110
amiela
ford::amateur
 
Imię: Amelia
Zarejestrowany: 09-03-2014
Skąd: Metropolia
Model: Galaxy
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: słabo działająca klimatyzacja

Nie podbiło tematu... Można podbijać? Mam nadzieję, że tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amiela jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.