Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2011, 21:53   #11
maciej_m
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 116
Domyślnie Odp: Usterka wyglądająca na koło dwumasowe

Cytat:
Napisał radziulasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Mondeo 70235. Cóż wygląda na to, że trzeba będzie to zrobić. I znowu uroczy kredycik...
Co gorsza podczas wizyty u mechanika usłyszałem jakie to g.... kupiłem bo mój silnik ma układ wtryskowy siemensa, a to podobno najgorsze ścierwo do napraw. Jestem w szoku bo czytałem że po roku 2004 Ford podobno wymienił układ wtryskowy właśnie na II generacji typu piezo firmy Siemens - bo poprzednie były bardziej awaryjne. No to jestem bez mapy nie wiem o co biega... to ten mój z 2008 jest lepszy czy gorszy? Mechanik zalecił dodawać olej LUX 10 produkcji Orlen 100 ml na każdy pełny bak, tankować zawsze do pełna i nigdy nie jeździć na rezerwie. U nas jest tylko jedna stcja Orlen więc wyboru nie mam leje Vervę choć to podobno pic na wodę. Zalecił także mieć nadzieję że się siemens nie rozleci bo wtedy koszty w kosmos... Czy naprawdę silnik 1.8 TDCI jest aż tak kiepski? Mnie mówiono że to optymalny wybór do Focusa MK II po lifcie?
Powiedzcie koledzy obiektywną prawdę o tym silniku bo to mój pierwszy Ford i pierwszy Diesel.
Pozdrawiam i proszę o wybaczenie jeśli poruszam się po forum niezgrabnie...
Wg. obiegowych opinii najgorszy bo Forda, stara konstrukcja, pozostałe diesle w Fordzie są konstrukcji PSA

maciej_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2011, 22:44   #12
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: Usterka wyglądająca na koło dwumasowe

TO powiem tak: 1.8 tdci w FF II to wydaje mi się niezła konstrukcja. Układ wtryskowy jest w miarę trwały, właściwie nie słyszałem jeszcze żeby ktoś to naprawiał. Skoro masz przebiegu 40 kkm to NA PEWNO przez dłuuuuuuuuugi czas jeżeli będziesz lał paliwo na sprawdzonych stacjach(nie koniecznie verva ultimate itp po prostu oby nie stacja krzak) nie padną ci żadne wtryski, pompy itp. 1.8 tdci były awaryjne w FF I- tam był układ Delphi - PORAŻKA. Mechanik może być trochę niedoinformowany bo naprawdę nie wiem czemu się czepia do tdci w FF II... Poza tym to stary silnik , na rynku już X lat, olej lejesz fordowski tani jak barszcz, turbina żywotna i sobie śmigasz.

Co do odpalania - jak ja miałem padnięty dwumas to miałem łomot przy odpalaniu tylko na ciepłym silniku. Skoro u ciebie to nie zależy od temperatury silnika i raz jest a raz nie ma to chyba bym odrzucił możliwość padniętego dwumasu...
Pytania dodatkowe: czy jak wciśniesz trochę pedał sprzęgła to ci tak lekko odbija jakby pulsuje? Biegi ładnie wchodzą? Sprzęgło łapie zawsze tak samo?
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 14:11   #13
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Usterka wyglądająca na koło dwumasowe

1. Przy poduszce bedzie walenie tez przy hamowaniu. Zeby to sprawdzic musisz jednak wejsc pod auto.
2. Zeby sprawdzic dwumase odkreca sie 3 sruby i wyjmuje alternator. Wtedy jest dojscie do dwumasy i mozna ja sprawdzic.
3. Awaryjne to byly wtryski i pompy Delphi, a czy Siemens czy Bosch na elektromagnesie czy piezo sa dosc trwale. To czy masz czegos dolewac czy nie zalezy od Ciebie. Nie nalejesz i sie spierdzieli to bedziesz mial pretensje do nas, nalejesz i sie spierdzieli bedziesz mial pretensje do siebie.
4. 1.8 tdci jest nieprzewidywalny z dwumasa tak samo jak 1.6 z turbo. One potrafia stukac po 50-70 tys km.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2011, 10:56   #14
CEzAR21
ford::beginner
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS II
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Usterka wyglądająca na koło dwumasowe

Jestem posiadaczem Forda Focusa II 1.8 TDCI kombi z 2005 roku właśnie na SIMENSIE. Powiem tak, kupiony z przebiegiem 140 000km., wymieniony kompletny rozrząd przy 149 000km, zmieniona mapa ze 115KM@320Nm na 142KM@371Nm przy przebiegu 150 000km., wymienione kompletne sprzęgło z dwumasą choć objawy były nieduże, mechanik powiedział że jeszcze 20 000km spokojnie bym na tym zrobił ale tak mam, że reaguje odrazu na usterki, aktualnie przebieg 185 000km. i poprostu LATAGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aż miło wsiąść i jechaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Aha i co do tego SIMENSA to właśnie na tym układzie wtryskowym (nie wiem jaka wersja i ile ich było) jest moment nie 280Nm jak podaje wszędzie FORD tylko 320Nm tak jak w przypadku FF II 2.0 TDCI. Jeżdzę na oleju VALVOLINE 5W30 pełen syntetyk, zmieniam filtry na czas leję dobrą wachę i raz na jakiś czas olej MIXOL, Poza tym nie mam żadnych EGRów, DPFów i innych cudactw. POZDro.
CEzAR21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2011, 18:21   #15
foka gdz
ford::average
 
Avatar foka gdz
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Grudziądz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 06.2007
Postów: 75
Domyślnie Odp: Usterka wyglądająca na koło dwumasowe

Cytat:
Napisał CEzAR21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha i co do tego SIMENSA to właśnie na tym układzie wtryskowym (nie wiem jaka wersja i ile ich było) jest moment nie 280Nm jak podaje wszędzie FORD tylko 320Nm
jakis link na potwierdzenie???
__________________
*Ford FOCUS MK2* *1.8TDCI* *SILVERX* *DEEP NAVY*
foka gdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2014, 14:55   #16
Karol1983
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2014
Model: Mazda 626
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usterka wyglądająca na koło dwumasowe

Witam chciałbym kupić Forda Focusa z silnikiem 1.6 Diesel. (Rozważam też Peugeota 207 SW z tym samym silnikiem) I tak jak w przypadku Pełzacza 1.6 90KM o oznaczeniu silnika 9HXC wiadome jest, że do 2009 roku będzie bez FAP, bez dwumasy i turbo ze stałą geometrią...To w przypadku Focusa już to takie oczywiste nie jest. Bo co prawda nie będzie FAP i turbo będzie miało stałą geometrię to ponoc niektóre egzemplarze mają koło dwumasowe.

Jak poznać że Focus nie ma tych trzech wynalazków.
Albo może posiadacie informacje od którego rocznika były montowane.

Na Forum 207-mki koledzy mi to wyjaśnili, ale szukam info o Focusie i natrafiam na sprzeczne informacje.

Będę przeogromnie wdzięczny za wyjaśnienie.
Karol1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2014, 20:02   #17
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Usterka wyglądająca na koło dwumasowe

Witam serdecznie kolegów.

Posiadam aktualnie focusa, który ma już 250 tys km za sobą - cały czas serwisowany w ASO itp itd.
Dwa miesiące temu koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem zostało wymienione dlatego, że słychać było delikatne stuki.
Po zwaleniu skrzyni odziwo koło zamachowe było w dość dobrym stanie ( spokojnie jeszcze na 50 tys km) tarcza sprzęgłowa juz pokazywała spore zużycie.
Wymieniono komplet.

I teraz co ciekawe, po wymianie sprzęgła - odpalanie auta super bez drgania bez szarpnięcia normalnie nówka z salonu. Jednak przy gaszeniu coś strasznie chrobota, stuka i trzęsie autem (przed wymianą to samo)


Mechanicy zarzekają sie, że poduszki pod silnikiem i skrzynią są dobre...

to co jest grane?

PS. patrząc na stan auta, które mam od nowosci i porównując "allegrowe" 150 tys km mam wrażenie, że mają one ok 400 tys km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez franczesko ; 21-11-2019 o 10:54
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 18:01   #18
chuliganus
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: .
Model: Obecnie brak
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 17
Domyślnie Odp: Usterka wyglądająca na koło dwumasowe

Dziś wróciłem z podróży i... puszczając/wciskając sprzęgło (skrzynia na LUZie) słyszę delikatne stuki, jeśli sprzęgło jest całkowicie wciśnięte lub puszczone stuków nie ma.

Pytanie: dwumas?

Ostatnio edytowane przez chuliganus ; 02-12-2014 o 08:21
chuliganus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 18:42   #19
backdel
ford::average
 
Avatar backdel
 
Zarejestrowany: 04-08-2013
Model: Focus Kombi MK1/MK2 srebrny metalik
Silnik: 1.8-TDDI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 188
Domyślnie Odp: Usterka wyglądająca na koło dwumasowe

Cytat:
Napisał radziulasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A teraz hit sezonu: Odpalam dziś rano samochód w oczekiwaniu na nieprzyjemny dźwięk telepania a tu nagle ... cisza. Zapalałem i gasiłem 6 razy i nic... Jakby nigdy w życiu nie było żadnego problemu. gdyby nie to że mam świadków w tym mechanika, mozna by przypuszczać, że albo nie mam wszytskich bibliotek i plików w systemie, albo jestem amatorem mocno niedozwolonych środków rozweselających...
Czy ktoś coś z tego rozumie>???
Pozdrawiam
Witam,u mnie jak jeździ kobieta to też coś się dzieje. Przy uruchamianiu i gaszeniu silnik zadrży, zatrzęsie. Podczas jazdy też są jakieś drgania aż szlak człowieka bierze, sprzęgło szarpie i stuka przy szybkim puszczaniu. Po jakimś czasie jak tylko ja sam używam auta w sposób delikatny puszczając sprzęgło i wrzucam biegi auto sprawuje się dobrze.
backdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2014, 19:16   #20
Redzio
ford::beginner
 
Avatar Redzio
 
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 18 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Usterka wyglądająca na koło dwumasowe

Witam. Znam prosty sposób na sprawdzenie dwumasy. Jedziesz na wzniesienie, hamujesz, 1 prawie do odcięcia i 4 gaz do ziemi i patrzysz na obrotomierz jak idzie normalnie to git jak skacze to dwumasa do wymiany. Pamiętajmy jednak, że silnik rozgrzany wzniesienie niezbyt duże lecz długie.
Redzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.