Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2014, 15:23   #61
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Zapinanie pasów bezpieczeństwa a wolność wyboru.

Cytat:
Napisał Dombek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obowiązek używania( zapinania pasów) powstał w 85r w tamtych latach pewnie politycy inaczej rozumowali a dzisiejszych osłów też nie ma co wrzucać do jednego wora. Nad tym przepisem nie siedział jeden tylko sztab ludzi którzy pewnie nie jeden nic wspólnego z polityką nie miał wystarczy poczytać statystyki ilu zabitych bez pasów a ilu rannych w pasach i pomysł sam się nasuwa co z tym zrobić i nie trzeba być tu orłem.
Właśnie tu można się pomylić, bo ilość zabitych wzrosła. Dopiero wprowadzenie poduszek powietrznych ograniczyła ilość zabitych. Tak więc te tęgie głowy wymyśliły wtedy prawny obowiązek korzystania z pasów nie zważając na to, że zapięte pasy i brak poduszki to większe ryzyko, niż jazda bez pasów.

__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 15:36   #62
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Zapinanie pasów bezpieczeństwa a wolność wyboru.

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, jak we wcześniejszym przykładzie: nikomu nie zrobi różnicy, czy wjadę komuś w zadek z zapiętymi pasami, czy bez. Zrobi jednak różnicę, jeśli zamiast 50, pojadę 150km/h. Wolność wyboru, to dla jednostki prawo decydowania o swoim losie, z poszanowaniem praw innych i bez szkody dla innych.
No różnice zrobi jedynie Tobie (jeśli jedziesz sam) czy w pasach czy nie bo to zależy skoro jesteś świadom że jak poduszka odpali w momencie gdy walisz komuś w du...e bez pasów i że zęby będą frykały jak motylki no to fakt to mnie to wtedy loto. Sprawa ma się juz inaczej jak wsiadasz do auta z pasażerami i nie zapinasz bo wtedy już nie szanujesz ich praw a o ich bezpieczeństwie w ogóle nie ma mowy. Powiem tak ja nie pozwole sobie żeby jedna osoba w moim aucie decydowała o moim życiu dlatego ze ma prawo wyboru, w takim momencie ma prawo ale wypier....ać z auta....Ależ ja zły i niedobry jestem.

Bump:
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie tu można się pomylić, bo ilość zabitych wzrosła. Dopiero wprowadzenie poduszek powietrznych ograniczyła ilość zabitych. Tak więc te tęgie głowy wymyśliły wtedy prawny obowiązek korzystania z pasów nie zważając na to, że zapięte pasy i brak poduszki to większe ryzyko, niż jazda bez pasów.
Wzrosła bo i prędkość wzrosła jak kiedyś waliłeś dzwona to przy 60km/h a dzisiaj jak nie walniesz przy 150km/h to łeee tam to nie dzwon.
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 16:04   #63
fortis
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1994
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zapinanie pasów bezpieczeństwa a wolność wyboru.

Jak dla mnie to każdy może sobie jechać na krześle z biedronki, tylko od razu żyłkę przywiążcie sobie do gardła bo później nie będzie trzeba takich leczyć.
fortis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 17:29   #64
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Zapinanie pasów bezpieczeństwa a wolność wyboru.

Cytat:
Napisał Dombek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawa ma się juz inaczej jak wsiadasz do auta z pasażerami i nie zapinasz bo wtedy już nie szanujesz ich praw
A niby dlaczego cały czas mowa jest o wolności wyboru jednostki?
Cytat:
Napisał Dombek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wzrosła bo i prędkość wzrosła jak kiedyś waliłeś dzwona to przy 60km/h
Z dnia na dzień prędkość nie wzrosła, a mimo to skutek był odwrotny od założeń. Dopiero połączenie działania pasów, poduszek powietrznych i kontrolowanych stref zgniotu przyniosło pożądane rezultaty. Widzę, że rozumiesz o co biega, ale z przekory szukasz kontrargumentów.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 17:55   #65
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie

Świetnie się czyta takie dysputy, poważnie, ale już z tymi szpilkami to przegięcie. Dobrze że tego prawo nie zabrania, bo miałabym przeciwko. Od lat używam butów na obcasach, szpilek, słupków itp. Jednak są to zwykłe buty a nie ortopedyczne platformy, którym do butów brakuje, i twierdzę, że w butach na obcasie jeździ się dużo lepiej niż w obuwiu na płaskiej podeszwie. Noga się tak nie męczy po kilku godzinach jazdy. Więcej szkody, mogą narobić śliskie podeszwy niż obcas. Ale pewnie jestem wyjątkiem.
Więc gdy wejdzie taki przepis...to wtedy ograniczy moją wolność. Pasy mi jej nieograniczają.

wysłane gołębiem z Latającego Holendra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.