Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2014, 12:26   #511
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie

Ogólnie to nie do końca czaje jak ten system działa,bo u mnie jeszcze jest automat.z tą minutą też mi nic nie wiadomo. Na płaskim po odpaleniu auta zawsze ruszalem bez pasów i zawsze ręcznie spuszczałem hamulec. Teraz już wiem, że aby go ręcznie nie spuszczac,to muszę zapinac pasy. Już się zaczynam zastanawiać,czy to jest funkcja hla,czy hamulca.... Może niech ktoś napisze jak z tego korzysta, bo już się zagubilemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.u mnie jest jeszcze automat,to nie wiem czy on mnie trzyma na górce,czy Hla,abym nie stoczył się do tylu.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka
Edit.
Teraz poczytalem o Hla i wychodzi na to,że ma podtrzymać ciśnienie w hamulcach przez 1-2 sekundy,abyśmy mieli czas na ruch nogą. A teraz to puszczanie hamulca na płaskim, to może być jednak funkcja hamulca. Podjade później na jakąś górkę i pobawie się. Człowiek się całe życie uczy..... Chyba namieszalemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 26-05-2014 o 12:44
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 12:29   #512
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Re: Znane i nieznane tricki

tak na chłopski rozum, to HLA ma sens przy zwykłym ręcznym hamulcu. Przy elektrycznym (przynajmniej w s-max) sam hamulec spełnia częściowo tę role. Wrzucam bieg dodaję gazu puszczając sprzęgło i esio rusza bez najmniejszego cofnięcia...
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 12:50   #513
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie

No tak i teraz wyjaśniając moja pomyłkę.... Hamulec ręczny ci nie puści ,jak nie będziesz miał zapietych pasów.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 14:10   #514
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie Re: Znane i nieznane tricki

hmm, to muszę sprawdzić czy nie puszcza - zawsze jeżdżę z pasami zapiętymi, do garażu bez, a zaciągam ręczny... z tego co paietam, to nie zwalniam przyciskiem, sam się zwalnia...
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 00:59   #515
M@x
ford::beginner
 
Avatar M@x
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Redło
Model: S-Max Titanium ST
Silnik: 2,0 TDCI 188PS Chips V-Tech Szczecin
Rocznik: 2010/2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki w Fordzie Smax

Cytat:
Napisał witekga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak czasem przyda się je wyłączyć, ja na przykład często mam tak, że jadę drogami guntowymi odcinki po kilkadziesią metrów i szału dostawałem zapinając pasy na kilka czy kilkanaście sekund, oczywiście jadąc cokolwiek dalej od razu je zapinam.
Jednak brzęczyk udało mi się wyłączyć.
Boże, czy nikt nie wpadł na pomysł aby zapiąć pasy przed siadaniem? Po prostu zapnij i usiądź na nie. Sprawa załatwiona. JA cholera szukam opcji jak to włączyć, bo zostały u mnie wyłączone ostrzeżenia o nie zapiętych pasach.
M@x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 07:23   #516
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie

Uzyj ElmConfig.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 11:30   #517
pspot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 EcoBoost 240 KM
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie to nie do końca czaje jak ten system działa,bo u mnie jeszcze jest automat.z tą minutą też mi nic nie wiadomo.
Też mam automat i ta funkcja (asystem podjazdu pod górę) była dostępna bez dopłaty. Działa to tak, że jak stoisz w korku pod górkę i masz nogę na hamulcu, to jak ją zdejmiesz z hamulca to masz info o włączonym asystencie podjazdu i auto nie stacza się do tyłu. Po ok 2 sek. system się dezaktywuje i jak nie wciśniesz hamulca lub gazu to się stoczysz do tyłu.

Nie wiem o co Ci chodzi z tym hamulcem ręcznym - ja mam zwykły ręczny (nie elektroniczny) i działa jak to zwykły ręczny. Jak się go zaciągnie, to trzeba go potem zwolnić. Sam się nie zwalnia.

Aha, i nie wiem co mają do tego wszystkiego zapięte lub niezapięte pasy, bo ja mam dezaktywowany alarm niezapiętych pasów.
pspot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 11:51   #518
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie

Automatyczny hamulec ręczny.
Hamulec AUTOMATYCZNIE nie zwolni hamulca, dopóki pas nie będzie zapiety. Już wyjasnialem, że to jest funkcja hamulca chyba a nie Hla.
Co do Hla,to muszę poczytać instrukcje,bo w conversie można wybrać auto/ręcznie/wyłączony i w sumie też nie wiem ,jaka jest różnica. I przy Hla jeszcze nie widziałem komunikatu,że on właśnie dziala ,a kilka razy próbowałem...auto jeszcze mi się nie stoczylo. Najczęściej delikatnie pnie się do gory

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 12:42   #519
Rolem
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: pomorskie
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 169
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki

wydaje mi się że to kwestia ustawienia na converse, bo u mnie działa za każdym razem a po mieście często nie zapinam pasów. Mam ustawione na auto
__________________
Pozdrawiam Rolem
Rolem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 15:36   #520
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie

Może nie pisze wyraźnie.....
Hamulec ręczny automatyczny nie zrzuci się automatycznie,jeśli nie mamy zapietych pasów.
Hla jest to system, który utrzymuje przez około 2sekundy ciśnienie w hamulcach,jakie stworzyliśmy trzymając nogę na hamulcu,abyśmy mogli przełożyć nogę na gaz i aby auto się nie stoczylo w czasie przekladania. Zatem ręczny to ręczny,a Hla nie ma Z nim nic wspólnego. Była to moja niewiedza,na jakiej zasadzie działa Hla.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.