Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2014, 16:22   #421
ToszS
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Wielkopolska
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Witam
Od niedawna mam S-Maxa i dzięki forum chciałem zmienić trochę konfigurację autka. zassałem najnowszy program i biblioteki dll. Mam interface ELM ver 1.3 max prędkość 38400. Program łączy się z autem odczytuje moduł silnika, ABS czyta kody DTC. Niestety jak prubuję zczytać konfigurację to dostaję komunikat że minimalna prędkość to 115200. Stąd moje pytanie czy do inerfaceu który mam można użyć jakiejś starszej wersji programu i zadziała - czy gra nie warta świeczki i kupić nowy kabelek?

ToszS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 22:58   #422
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał ToszS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Niestety jak prubuję zczytać konfigurację to dostaję komunikat że minimalna prędkość to 115200. ...
No bo taka jest wymagana minimalna prędkość... Nie zależy ona od wersji programu... Kabel musisz mieć jakiś bardzo koślawy, że daje tylko 38400. No chyba, że to kabel na bluetooth - tych na BT nie wolno używać do poważniejszych zabaw ELMconfigiem!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 22:52   #423
ToszS
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Wielkopolska
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

A to Ok - kabel mam sprzed kilku lat na USB - stąd ta prędkosć. No cóż trzeba będzie kupić nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - dzięki za wyjasnienie
ToszS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 11:37   #424
zaan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Cieszyn
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Witam,
Posiadam S-MAXa preliftingowego z nawigacja Denso, fabrycznie bez BT. Dołożyłem moduł BT 4M5T RX-1C w wersji angielskiej, oryginalny mikrofon oraz zamieniłem manetkę na tę z Voice/Phone (wiązka do BT była już w aucie). Denso od razu zlokalizowało nowy moduł, BT działa, paruje się z telefonami, można normalnie rozmawiać (prócz książki i SMSów, ale z tego co wyczytałem to norma). Jedyny mankament to brak reakcji na przyciski Voice/Phone z manetki kierunkowskazów.
Czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć? Czy jakiś parametr w ELMconfigu aktywuje manetkę z tymi przyciskami? Czy może chodzić o nr inny nr VIN w module BT, przez co sygnały z manetki są ignorowane? W ELMconfigu dla platformy C307 widzę możliwość odczytu i zapisu nr VIN w modułach dla Galaxy/S-max tej opcji nie ma.
Czy jest możliwość poradzenia sobie z tym tematem samodzielnie, czy jedynie pozostaje ASO ze swoimi narzędziami?

Z góry dzięki za sugestie. Pozdrawiam.
zaan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 19:56   #425
jareeq
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 TDCi 90km
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cześć,

Wybaczcie jeśli coś poknocę ale nie pamiętam jak toto się nazywało.

Chciałem zresetować zapisana w pamięci focusa 'mapę dawek paliwa', kiedyś to już zrobiłem ale nie pamiętam czym - wydaje mi sie ze elmconfigiem :-) (do wyboru mam scanxl, elmconfig, ewentualnie jakiś kod podawany w kokpicie)

Potem trzeba było pojeździć ze 20 kilometrów żeby dane się 'odświeżyły'.

Świta wam coś pomożecie ?
jareeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 21:20   #426
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

chodzi o reset adaptacji albo reset KAM (Keep Alive Memory) - podejrzewam, że najpewniej pójdzie to Forscanem, ale próbować możesz każdym

ps.
a czemu piszesz na podforum smaxa zamiast na focusa?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 08:54   #427
jareeq
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 TDCi 90km
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

dzięki mayak

wybacz że nie w focusowym - pytanie było na tyle uniwersalne że bardziej pasowało mi do tego tematu niż do 'ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa' na focusowym (szczególnie że wydawało mi się że to właśnie w elmconfig dało się to zrobić).
jareeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 17:06   #428
DevonPL
ford::beginner
 
Avatar DevonPL
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: Brzeg
Model: Ford Galaxy mk3
Silnik: 2.0 Diesel 140k
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

widziałem, ze podawaliście tutaj kod z błędem B112B (zwarcie lusterek elektrycznych), ale nie otrzymał nikt odpowiedzi.

Diagnosta powiedział, że mam składane lusterka - gdzie nigdy z pilota się same nie zamykały. Teraz zgłupiałem .... jak to sprawdzić ?
DevonPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 17:22   #429
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,003
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

a przycisk do składania masz na drzwiach? bo z pilota to one rzadko się składają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 17:30   #430
DevonPL
ford::beginner
 
Avatar DevonPL
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: Brzeg
Model: Ford Galaxy mk3
Silnik: 2.0 Diesel 140k
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a przycisk do składania masz na drzwiach? bo z pilota to one rzadko się składają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

No na panelu nie mam nic odnośnie lusterek, to diagnosta po podpięciu pod komputer mi powiedział, ze są elektrycznie zamykane
DevonPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.