Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2014, 13:35   #1
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Question Da się wyciągnąć sam przegub z prawej półosi ?

Witam w deszczowy dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam do wymiany prawy przegub. Kupiłem nawet to cudo, ale typek sprzedał mi do benzyny, nie do diesla i na dodatek do mk2 ;/ przy okazji zwrotu części dowiedziałem się, że nie da się dostać czegoś takiego jak przegub prawy do mk1 tddi, występuje on tylko jako część kompletnej półosi, co na daną chwilę uważam za finansowy bezsens i niepotrzebną wymianę CAŁEGO elementu, skoro reszta sprawna. Jest opcja, żeby wyciągnąć bez konsekwencji przegub z półośki ? Mam pacjenta do przeszczepu, mam czas, kumpli do pomocy i zgrzewkę piwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., pytanie tylko, czy taka zabawa ma sens. Mogę oczywiście kupić całą, używaną półoś za 150-200zł, ale w sumie po co, skoro tylko przegub wymaga wywalenia, i nie kosztowałby mnie więcej jak 50zł. Uratowałoby mnie to trochę finansowo, bo to nie ostatnia rzecz, jaką muszę wymienić w tym miesiącu.

Pozdrawiam.

__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 15:24   #2
SEGE
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Da się wyciągnąć sam przegub z prawej półosi ?

Domyślam się że mówimy o przegubie zewnętrznym (od strony koła)? Nie miałem do czynienia z tddi ale wątpię żeby nie dało się wymienić samego zewnętrznego przegubu. Są inne pół osie z prawej i lewej ale jakie to ma znaczenie? Raczej żadne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SEGE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 15:38   #3
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Da się wyciągnąć sam przegub z prawej półosi ?

Koleś sprzedał mi to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jako przegub wewnętrzny prawy do TDDi, tyle, że podczas wymiany części w hurtowni okazało się, nie ma nigdzie czegoś takiego do mk1 jednak i powiedział mi, że przegub wewnętrzny występuje jako integralna część całej półosi prawej i nie ma go w sprzedaży jako pojedynczy element. Więc nasunęło mi się, że może da się go jednak wymontować, bo to, że ford mówi, że się nie da, nie znaczy, że tak jest. Nie wiem tylko, czy w ogóle dobrze kombinuję, bo pojęcia nie mam o tych elementach napędu. Kieruję się tylko tym, co mi powiedział łepek z hurtowni.

Coś takiego, jak przegub zewnętrzny prawy jest normalnie w sprzedaży, ale niestety nie on mi padł, problem jest głębiej.

Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli pierniczę głupoty w sprawie tej półosi i jej elementów.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?

Ostatnio edytowane przez mojmistrz ; 09-05-2014 o 15:41
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 18:27   #4
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Da się wyciągnąć sam przegub z prawej półosi ?

Poszukaj kontaktu do jakiejś firmy wystawiającej przeguby na alledrogo (np. Armon Technika) i zadzwoń.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 19:15   #5
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Da się wyciągnąć sam przegub z prawej półosi ?

Przegub do TDCi będzie pasował do TDDi ?

kurde, chyba do każdej wersji silnikowej jest przegub prawy wewnętrzny, a do 1.8 tddi i 2.0 16v nie. Badziew xD
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?

Ostatnio edytowane przez mojmistrz ; 09-05-2014 o 19:26
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 07:56   #6
SEGE
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Da się wyciągnąć sam przegub z prawej półosi ?

Jeżeli chcesz cały przegub razem z kielichem to niestety musisz go kupić z kawałkiem półosi wchodzącej do skrzyni, sam trój palec powinien być zdejmowalny i zabezpieczony pierścionkiem z drutu a także jest dostępny chociaż by w inter carsie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SEGE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 10:28   #7
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

A nie wiesz, w jakiej cenie ? Bo intercars niestety ich nie podaje na stronie.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 10:42   #8
SEGE
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Da się wyciągnąć sam przegub z prawej półosi ?

No do ok 90 zł, nie patrz na strone IC bo jest strasznie kiepska, dzwoń lub pojaw się u nich osobiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podejrzewam, że do której hurtowni nie zajdziesz tam coś Ci znajdą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SEGE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 11:22   #9
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Da się wyciągnąć sam przegub z prawej półosi ?

IC mam 100km od chaty ;/ Ale może mechs będzie tam jechał, to coś ogarnie.
Na stronie IC znalazłem to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ale cena, to jakiś żal, od Pascala, ale to chyba kompletna półoś, prawda ? Który element mam wyciągnąć z auta na szrocie ? Zakładam, że część oznaczona nr 1 ;P
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 11:38   #10
Dreambox
ford::average
 
Avatar Dreambox
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2003
Postów: 136
Domyślnie Odp: Da się wyciągnąć sam przegub z prawej półosi ?

Tak co to podałeś to jest kompletna półoś a Ciebie interesuje część nr.1

Możesz zapytać się tutaj czy faktycznie nie występuje w sprzedaży osobno sam przegub wewnętrzny [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
U nich kupiłem krzyżak przegubu wew. do focusa 1.8 16V bo wszędzie mi proponowali cały przegub lub kompletną półoś. W IC nawet stwierdzili że nie ma samych krzyżaków i dopiero sam znalazłem że mają w ofercie ale jako zestaw naprawczy za sporą sumę.
__________________
https://drewnianafabryka.pl
Dreambox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.