Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2014, 14:06   #251
marek197879
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: łódż
Model: s-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

no tak ale czy jak podłącze tylko syrenę z podtrzymywaniem to nie będzie wywalać mi błędu że obwód jest nie zamknięty? czy alarm będzie prawidłowo współpracował z tylko jednym sygnalizatorem zewnętrznym?

marek197879 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 14:27   #252
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Mój GEM to: 7G9T-14A073-DD - czy w pełni obsługuję alarm??
przyłączam się z pytaniem, w moim przypadku numer gema to 7G9T-14A073-DE (mam zieloną wtyczkę w lampce podsufitki, ale jak w tym wątku można przeczytać wcale to nie świadczy o pełnej obsłudze alarmu)

pozdrófka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 14:39   #253
Hell
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

zrobiłem wszystko jak z instrujcki postu 1 trabka wyje ale tak jak by chciała a nie mogła czy to normalne czy trabka do wymiany?
Hell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 20:21   #254
Wiury
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 24-03-2014
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Re: Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał kr.bi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przyłączam się z pytaniem, w moim przypadku numer gema to 7G9T-14A073-DE (mam zieloną wtyczkę w lampce podsufitki, ale jak w tym wątku można przeczytać wcale to nie świadczy o pełnej obsłudze alarmu)

pozdrófka
Kolego możesz cyknąć fotę tej twojej zielonej wtyczki tak aby było widać który pin jest który, bo mam lampkę ale bez wtyczki i nie wiem gdzie który przewód puścić.
A tak przy okazji:
Spojrzałem do mojej skrzynki bezpieczników z tyłu i zobaczyłem że niektóre piny to podpucha. Ford wkłada kilka pinów w jednej wiązce i nie wszystkie podłącza. I teraz widzę ze nie mam w ogóle wiązki do syreny . Muszę pociągnąć od samej skrzynki z silnika. Coraz to trudniejsze się robi. Chyba zrobię trochę prowizorki i pospinam przekażnik obok syreny a nie w skrzynce.
Może ktoś objaśnić gdzie szukać tego prądu do syreny.
Wiury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 01:51   #255
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Przykręć syrene dobrze do karoserii, w razie czego zeskrob trochę lakieru w miejscu styku, bo jeżeli skrzeczy a nie wyje, to może świadczyć o złej masie.

Co do wyjaśnienia numeru GEM dalej podtrzymuję.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 12:44   #256
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Hell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trabka wyje ale tak jak by chciała a nie mogła
Podłącz ją bezpośrednio pod akumulator i będziesz wiedział czy jest sprawna
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 13:37   #257
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał marek197879 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no tak ale czy jak podłącze tylko syrenę z podtrzymywaniem to nie będzie wywalać mi błędu że obwód jest nie zamknięty? czy alarm będzie prawidłowo współpracował z tylko jednym sygnalizatorem zewnętrznym?
w opcjach powinieneś zaznaczyć że masz syrenkę z podtrzymaniem

czy dany gem obsługuje czujniki ruchu najlepiej zapytajcie kolegę Tedi_k lub mayak

Ostatnio edytowane przez 1endzi ; 27-04-2014 o 13:44
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 20:47   #258
wierha
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Luboń
Model: Focus MKII 2008
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

podczas szukania wtyczki do czujnika ruchu znalazłem jeszcze jedną wtyczkę -wąska, fioletowa, 3 piny czarny, biały, żółty. Od czego może być ta wtyczka ?

Czy do fokusów są syrenki z podtrzymaniem zasilania? = tak juz znalazłem na aledrogo.
Gdzie się ją montuje / gdzie szukać złącza do niej?

Ostatnio edytowane przez wierha ; 27-04-2014 o 21:09
wierha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 21:16   #259
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał wierha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podczas szukania wtyczki do czujnika ruchu znalazłem jeszcze jedną wtyczkę -wąska, fioletowa, 3 piny czarny, biały, żółty. Od czego może być ta wtyczka ?
kolor pinów kabli pasowałby do czujników ruchu, ale u mnie kolor wtyczki to czarny
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 21:28   #260
fokaeco
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam wszystkich na forum
Sprowadziłem z Niemiec focusa mk3 1,6 ecoboost wersja titanum i również nie mam ani kabla ani czujnika otwarcia maski. Nie znalazłem również opisywanych kabli do syreny alarmowej. Jest natomiast kostka w lampce wnętrza (zielona z trzema przewodami). Ponieważ chciałbym dołożyć alarm to teraz pytanie do Was jak to najlepiej zrobić. Czy prowadzić brakujące kable do GEM - jeśli tak to podajcie prosze szczegółowy opis na które piny co wpiąć, czy może założyć alarm niefabryczny działający po CAN?
Jeżeli ktoś z Was dysponuje schematami elektrycznymi tego samochodu to fajnie byłoby coś więcej się dowiedzieć. Najbardziej potrzebowałbym schemat wyjść i wejść do GEM z rozpisem na złacza i kolory kabli.
Pozdrawiam
fokaeco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.