Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2014, 20:16   #241
Wiury
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 24-03-2014
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam.
Udało mi się uaktywnić alarm w ELMConfig jeszcze bez syreny (syrenę montuję jutro) ale mam kilka niejasności:
1. Uruchomiłem alarm ale na convers nie mam opcji alarmu (uruchomiłem alarm bez czujek). Dioda w zegarach mruga i alarm reaguje na otwarcie drzwi.
2. Mam komunikat że maska silnika otwarta. Mam zamek z pinami i teraz nie wiem gdzie szukać błędów, czy w zamku czy w okablowaniu. Na schemacie nie widzę tego czujnika maski.
Jutro biorę się za syrenę i może zdążę te czujki.

Tak na marginesie z tym ELMConfig to trochę wymaga wyjaśnień jak krok po kroku coś włączyć.
1. Krok pierwszy:
Wciskamy BCM i w zakładce INFORMATION wciskamy przycisk na dole
2. Krok drugi:
Przechodzimy do zakładki PROCEDURES i wciskamy przycisk READ CCD FROM BCM
3. Krok trzeci.
Przechodzimy do zakładki CENTRAL CONFIGURATION i powinniśmy mieć nasz numer VIN.
4. Krok czwarty.
Zmieniamy to co nas interesuje w poszczególnych zakładkach np. alarm..
5. Krok piąty:
Wracamy do zakładki BCM i wciskamy przycisk WRITE CCD TO BCM.
I od teraz mamy zapisane zmiany i możemy wyjść z programu.
Podczas te klikania wyskoczą jakieś informacje na komputerze o ostrożności i tym podobne ale ja wszystko klikałem OK i nic się złego nie stał. Też będą różne komunikaty na wyświetlaczu wyskakiwały i na radiu ale to normalne.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (16.8 KB, 198 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (15.2 KB, 182 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (15.9 KB, 170 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (20.3 KB, 181 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (15.8 KB, 129 wyświetleń)

Wiury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 21:18   #242
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Wiury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Uruchomiłem alarm ale na convers nie mam opcji alarmu (uruchomiłem alarm bez czujek). Dioda w zegarach mruga i alarm reaguje na otwarcie drzwi.
2. Mam komunikat że maska silnika otwarta. Mam zamek z pinami i teraz nie wiem gdzie szukać błędów, czy w zamku czy w okablowaniu. Na schemacie nie widzę tego czujnika maski.
  1. wyglądać to może na prawidłowe zachowanie - u siebie też zaobserwowałem dokładnie wszystko co opisałeś
  2. i w jedym i w drugim. u siebie też to miałem tyle, że ze względu na brak i wiązki i zamka spodziewłem się takiego zachowania. Właśnie "rzeźbię" kawałek wiązki z mikroprzełącznikami krańcowymi. Na schemacie tenże czujnik masz oznaczny "kółeczkiem"
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mondeo_page_0075_3.jpg (89.6 KB, 206 wyświetleń)
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 23:22   #243
marek197879
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2013
Skąd: łódż
Model: s-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam
Wracając do tematu syrenek w s-max i zapewne mk4 czyli nie ma przekaźnika w tylnej skrzynce nie ma co szukać kabla(szkoda ze nie wiedziałem tego wcześniej z 2 dni spędziłem rozsupływając te taśmy w poszukiwaniu magicznego kabelka) a więc prosze mnie poprawić jak nie mam racji
przy syrenie z zasilaniem sprawa prosta
z wtyczki C1BP02-A pin35 jest sygnałowy
z wtyczki C1BP02-A pin67 jest +
i masa to skądkolwiek

przy syrenie bez zasilania trzeba więcej podłubać bo przekaźnik niby schemat prosty wchodzą 2 wychodzi jeden na syrenę.
No właśnie te dwa wchodzące jeden weżniemy z wtyczki gema C1BP02-B pin32
a ten drugi jest chyba + tylko skąd go pociągnąć???????(chyba że już jest w skrzynce z tyłu tak jak na zdjęciu z postu #176 strona 1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.jeżeli tak to wychodzi na to że trzeba przez cały samochód przeciągnąć jeden kabel z gema do skrzynki tylnej bądź na odwrót
czy mam racje?
marek197879 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 00:46   #244
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał marek197879 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
a ten drugi jest chyba + tylko skąd go pociągnąć???????(chyba że już jest w skrzynce z tyłu tak jak na zdjęciu z postu #176 strona 1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.jeżeli tak to wychodzi na to że trzeba przez cały samochód przeciągnąć jeden kabel z gema do skrzynki tylnej bądź na odwrót
czy mam racje?
tak, masz racje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - jeden kabelek do "przeciągnięcia". Jeżeli przyjrzysz się dokładnie bezpiecznikowi FB10 (a właściwie miejscu gdzie ma być bezpiecznik) to zauważysz, że do "wejścia" bezpiecznika FB10 dochodzi blaszka, niestety z drugiej strony brak jest kontynuacji obwodu. I ten mały brakujący kawałek też "cza se samemu" dorobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrófka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 10:55   #245
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Mógł by ktoś zerknąć na schematy focusa i mondeo i zweryfikować moje podłączenie do GEM, bo nie wiem czy ja coś źle zrobiłem czy moduł nie będzie grał z mondeo, chodzi o wtyczkę do czujek ruchu. Moduł w lampce z Focusa - Denso, nie wiem czy to ma znaczenie.
Podłączenia opisałem stronę wcześniej.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 11:04   #246
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Panowie, a po co ciągnąć kabelek do tyłu jak syrenkę można zamontować też z przodu fakt nie będzie to tak samo jak to sobie wymyśliła fabryka ale wszystko co jest inne od fabryki jest utrudnieniem dla potencjalnego zainteresowanego naszym mieniem.

Jakoś dziwnie na tym schemacie wygląda jak by bezpiecznik F26 był w (SMART JUNCTION BOX - skrzynka w nogach pasażera) a przecież on znajduje się w (ENGINE JUNCTION BOX - skrzynka w komorze silnika) i zasila pompę ABS ?? Mój błąd przez pomyłkę popatrzyłem do instrukcji MAXA po lifcie.


Tak jak słusznie zauważył marek197879 prościej jest zamontować alarm z podtrzymaniem.

Ostatnio edytowane przez dobo_28 ; 26-04-2014 o 11:40
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 11:30   #247
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógł by ktoś zerknąć na schematy focusa i mondeo i zweryfikować moje podłączenie do GEM, bo nie wiem czy ja coś źle zrobiłem czy moduł nie będzie grał z mondeo, chodzi o wtyczkę do czujek ruchu. Moduł w lampce z Focusa - Denso, nie wiem czy to ma znaczenie.
Podłączenia opisałem stronę wcześniej.
według schematów wygląda że zrobiłeś ok, może Twoje czujki są zwalone, gem, może gem nie obsługuje czujników (tak było z moim gem-em, alarm obsługiwał ale czujek już nie)

Bump:
Cytat:
Napisał Wiury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Mam komunikat że maska silnika otwarta. Mam zamek z pinami i teraz nie wiem gdzie szukać błędów, czy w zamku czy w okablowaniu. Na schemacie nie widzę tego czujnika maski.
zewrzyj kable z wtyczki czujnika maski ma masę lub ze sobą, jeśli nie będzie komunikatu o otwartej masce to okablowanie jest ok,
czujnik w poście #242

opis gniazd gem-a w załączniku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg gem mk4 opisany.jpg (80.5 KB, 208 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez 1endzi ; 26-04-2014 o 11:50
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 12:06   #248
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

A jakie GEMy obsługują alarm w MK4??
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 12:11   #249
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Może się przyda
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 4155870990_1.jpg (22.7 KB, 211 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4155870990.jpg (30.7 KB, 232 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4155870990_2.jpg (89.8 KB, 274 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez dobo_28 ; 26-04-2014 o 12:17
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 13:56   #250
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Mam parę wątpliwości co do czujek ruchu.

1. Mój GEM to: 7G9T-14A073-DD - czy w pełni obsługuję alarm??

2. zmierzyłem napięcia w Focusie gdzie wtyczka jest oryginalnie założona i na "+" jest 12V natomiast na linii jest 0V, w MK4 po podłączeniu według schematów na linii jak i na "+" jest 12V?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze kwestia samego podłączenia, w MK4 wszystkie kable od czujek idą do GEM, natomiast w Focusie linia idzie przez ISS - kabel opisany THATCHAM only - a potem wraca do GEM.

Może miał by ktoś możliwość u siebie z czujkami zmierzyć napięcia na kablach?
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.