Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2014, 20:38   #231
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam prośbę o schemat elektryczny do focusa MK2, ponieważ zakupiłem lampkę od focusa i wtyczka co prawda też ma trzy kable, ale inne kolory i teraz nie bardzo wiem który za co odpowiada. Chyba, że ktoś zerknie i napisze chociaż wolał bym cały schemat na przyszłość:

wtyczka czarna i kolory kabli to BIAŁY, CZARNY (pewnie masa), i ŻÓŁTY

Nie chcę pomylić zasilania z linią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo mogło by się źle skończyć.
podeślij meila


ale wychodziło by że:
biały - linia
czarny - masa
żółty - "+"


Ostatnio edytowane przez 1endzi ; 22-04-2014 o 20:48
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 17:30   #232
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał 1endzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w tym temacie paru kolegów zgłaszało brak przekaźnika i wiązki elektrycznej po czym chyba się poddało z dalszymi działaniami, życzę powodzenia i pozytywnego efektu końcowego
Nikt tu się nie poddaje tylko chwilowy brak czasu oraz żonka zwinęła auto i pojechała do mamusi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Grzebię teraz przy Yarisie z braku MAXA bo mam problem z zamkiem w klapie bagażnika cosik się tam wyrobiło i mam problem z otwieraniem. Dziś dołożyłem siłownik do sterowania zamkiem ale nie działa więc chwilowo się skupiam nad tym zagadnieniem. Może ma ktoś jakieś pomysły czy trzeba jakiś dodatkowy przekaźnik domontować albo jakiś bezpiecznik?
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 22:39   #233
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Udało mi się dorobić kable według schematu mam nadzieje, że dobrze. Ale jest jedno aleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obwodowy działa jak należy, ale jak aktywuje ELMConf Czujniki ruchu to wtedy co prawda pojawia się w menu ALARM, ale czujniki ruchu nie reagują, jak włączę PYTAJ PRZY WYJŚCIU i wcisnę OK to wtedy czujki się szybko uzbrajają i rozbrajają = efekt brak reakcji nie działają.

Jeżeli wyłączę zapłon i włączę z powrotem pojawia się komunikat SYSTEM ALARMOWY KONIECZNA OBSŁUGA i kluczyk, po czym sam gaśnie.

Czy jest możliwe że czujniki z Focusa nie działają w Mondeo ??
chyba, że pomyliłem linie z zasilaniem ??

Mierzyłem napięcie to na obu kablach jest po 12V plus masa
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 07:03   #234
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Zanim zacznę prowadzić kabel syreny od samego przodu - czy wiecie jaki kolor ma fabryczny przewód do tej syreny w mondeo?

Wczoraj domontowałem wreszcie czujnik krańcowy maski (od Jaguara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i lampkę z czujnikami ruchu. Aktywowałem wszystko, jeszcze bez syreny i działało miodnie (poza wyciem oczywiście). Wszystko zapowiadało się pięknie... i wtedy okazało się, że nie mam wtyczki syreny w bagażniku... wrrrrr
Obmacałem wszystkie wiązki po prawej stronie bagażnika i nie znalazłem żadnego wolnego, pojedynczego konektora :/

Jeśli powiecie mi jakie są te kolorki przewodu to może wynajdę go w wiązce po kolorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aż mi się wierzyć nie chce, że pozostałe kable i konektory są a tego jednego brakuje...
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 09:14   #235
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Du_poid to co piszesz pasuje do złego podłączenia pinów lub braku kompatybilności. Z tego co sprawdzałem kable do czujka są 3 - masa, 12V i sygnał. Piszesz, że na dwóch masz 12V - tego nie rozumiem.
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 09:35   #236
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Podobnie miałem jak włożyłem BT/VC z Focusa do Mondeo też łączył się na dosłownie 2 sec i padał.

Co do kabli z racji tego, że lampka jest z Focusa to kable połączyłem:

Żółty "+" do pinu 16 jako Power w GEM <---wtyczka H
Biały "linia" do pinu 7 jako linia w GEM <--- wtyczka H
Wtyczka H - pierwsza z lewej patrząc od przodu
Masa z lampki.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 10:19   #237
Wiury
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 24-03-2014
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Re: Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał ceem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zanim zacznę prowadzić kabel syreny od samego przodu - czy wiecie jaki kolor ma fabryczny przewód do tej syreny w mondeo?

Wczoraj domontowałem wreszcie czujnik krańcowy maski (od Jaguara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i lampkę z czujnikami ruchu. Aktywowałem wszystko, jeszcze bez syreny i działało miodnie (poza wyciem oczywiście). Wszystko zapowiadało się pięknie... i wtedy okazało się, że nie mam wtyczki syreny w bagażniku... wrrrrr
Obmacałem wszystkie wiązki po prawej stronie bagażnika i nie znalazłem żadnego wolnego, pojedynczego konektora :/

Jeśli powiecie mi jakie są te kolorki przewodu to może wynajdę go w wiązce po kolorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aż mi się wierzyć nie chce, że pozostałe kable i konektory są a tego jednego brakuje...
Witam.

Kolego prościej sprawdz czy masz z lewej strony w skrzynce bezpieczników przekaznik i bezpiecznik. Jeżeli nie masz to nie ma kabla do syreny.
Skrzynka biała , bezpiecznik FB10 i przekażnik mniejszy (są dwa w skrzynce)
Wiury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 12:58   #238
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Re: Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Wiury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... sprawdz czy masz z lewej strony w skrzynce bezpieczników przekaznik i bezpiecznik. ..
gdyby jakas "dobra duszyczka" obpstrykalaby ten przekaznik dla potomnosci to ulatwiloby poszukiwania. sam przekaznik pewnie wiele nie kosztuje trzeba tylko wiedziec czego (o jakim oznaczeniu) szukac.

pozdrofka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 14:30   #239
Wiury
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 24-03-2014
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał kr.bi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdyby jakas "dobra duszyczka" obpstrykalaby ten przekaznik dla potomnosci to ulatwiloby poszukiwania. sam przekaznik pewnie wiele nie kosztuje trzeba tylko wiedziec czego (o jakim oznaczeniu) szukac.

pozdrofka
Po zdjęciu wywnioskowałem że jest to przekażnik zaznaczony kółkiem.

mam go już i ma numer 6G9T-14B192-AA lub 4RA 007 813-07
NIe wiem czy to ten napewno bo jeszcze nie montowałem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdj-cie0023.jpg (92.3 KB, 299 wyświetleń)
Wiury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 07:38   #240
miszelos
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium FL
Silnik: EcoBlue 2.0 190KM
Rocznik: 2019
Postów: 185
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Koledzy - u mnie syrena alarmu wyje jak by chciała a nie mogła. Co to oznacza? Sama trąbka do wymiany? Czy jak?
miszelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.