Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2014, 11:34   #3901
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie

Pewnie tak jest jak mówisz. Wiem tylko że nie występowało to we wszystkich autach. Mam rozumieć że po podłączeniu tego poprawi się odbiór stacji radiowych?

wysłane z galaktycznego gada...

weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 12:15   #3902
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

weksla31, ponoć stacji lokalnych = z nadajników małej mocy.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 16:35   #3903
misza_wolsztyn
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-05-2013
Skąd: Wolsztyn
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misza_wolsztyn, sprawdź, czy aby na pewno jest tak jak piszesz. Może to co widzisz przy podświetlaniu latarką, to jedynie tak wypalona już matryca ekranu. Załącz więc i wyłącz radio sprawdzając, czy zauważasz jakąś różnicę w wyświetlaniu.
Sprawdziłem dokładnie tą latarką i na pewno jest tak jak przed awarią jak poświecę latarką nawet mogę wejść w menu serwisowe tak jakby szlak trafił podświetlenie soft już próbowałem na 5 płytkach od jutra znowu spróbuje ale wątpię w to że coś to pomoże
misza_wolsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 18:43   #3904
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie

Misza. Wyciąg Denso i sprawdz tą dużą główną wtyczkę czy masz ją właściwie włożoną/dociśniętą. Mnie dzisiaj też wyskoczyło to co tobie. Nie miałem radia tylko możliwość wstukania cyfr od 1 do 6. Myślałem że wyjdę z siebie co się porobiło, grzebałem dziś przy kablach i wtyczkach bo dokładałem bluetooth. Po jakimś czasie zorientowałem się że nie właściwie wcisnąłem tą wtyczkę- była nie do końca wciśnięta. Wsadziłem dobrze i problem zniknął. Wszystko działa. Być może tutaj tkwi u Ciebie problem. Dodam iż wtyvzka ta dla mnie jest problematyvzna więc może inni też mają z nią problem. Sprawdz. Napewno nie zaszkodzi.


Tak czy inaczej poradziłem sobie i przerobiłem wiązki (z 2 zrobiłem jedną hybrydę) Obsługująca DENSO i BLUETOOTH
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Założyłem hybrydową wiązke i na szczęście wszystko odpaliło, a bluetooth/voice control działa elegancko i bez problemu. Denso od razu wyczaiło nowy sprzęt.

Oto foty:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tutaj już poskładane do kupyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez weksla31 ; 21-04-2014 o 19:43
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 13:44   #3905
kassaw
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-05-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

No to kolego pochwal się i napisz jakie przewody musiałeś polutować / połączyć aby to zadzialało. Może komuś kiedyś się przyda.
kassaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 16:56   #3906
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie

Miałem dwie wiązki. Jedna pochodziła od auta wyposażonego w Blaupunkta travelpilota EX i oryginalny zestaw głośnomówiący i voice control. Druga wiązka była tylko do Denso. Przeszczepiłem wtyczkę od Denso do tej wiązki BT. Analogicznie zrobiłem to do tego jak szły kable. Czyli poprostu po kolorach kabli trzeba było polutować i pomostkować.

wysłane z galaktycznego gada...
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 17:31   #3907
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Najłatwiejsze, łopatologiczne działanie. Co tutaj opisywać.... a jaka satysfakcja z samodzielnego sukcesu, bezcenne! W końcu jest juz druga wiązka na forum zdolna obłsużyć "wszystko" co fabryczne: DENSO, BT/VC, zmieniarka, RSE, DVD, kopyto....
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 17:36   #3908
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie

Heheh dokładnie.

wysłane z galaktycznego gada...
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 19:06   #3909
pike
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 201
Domyślnie

Witajcie . Czy problem z brakiem RDS moze byc spowodowany skorodowana stopka anteny FM? GPS dawno padl wiec pod navi podlaczylem inna antenke.. Radio odbiera czysto, aczkolwiek w garazu sygnal mocno slabnie.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez pike ; 08-05-2014 o 19:10
pike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 14:51   #3910
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie

Często ta stopka anteniwa śniedzieje bo dostaje się tam woda. Uważam że może to być przyczyną zakłóceń. A powiedz czy nie masz czasem zamontowanych swiateł dziennych LED?

wysłane z galaktycznego gada...
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.