Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2014, 17:59   #11
jarros
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Z-cie
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie

Z mojego punktu użytkowania to tak:
------- plusy:
- dużo miejsca za kierownicą, dla pasażerów, bagażnik też duży (ja przyciemniłem szyby i wywaliłem rolete, no i dojazdówka leży bo butla lpg we wnęce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
- dobry komfort jazdy
- dobrze trzyma się drogi


------- minusy:
- nie wiem co za kretyn wsadził skrzynie do tego silnika i dlatego jest głośny
- tak jak kolega wyżej pisał na parkingach to jak kołowanie Boingiem

A tak poza tym dla mnie fajne autko. Mógłby mieć trochę więcej kucy. Myślałem nad 2.5 ,ale trafił się ten. Także decyzja należy do Ciebie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 12:36   #12
MatiX
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2014
Model: Mk4
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: grudzień 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0i + lpg

Ja mam mk4 2.0 flexifuel 145 koni z zainstalowaną instalacją LPG firmy BRC. Spadku mocy nie odczuwam za to czuje mocno plny które zostają na stacji po zalaniu lpg.
spalanie
- wczoraj przeleciałem 300 km trasa 90-100km/h - spalanie 9,2
- autoban 150-170 potrafi spalic 14-15 litrów
- w cyklu mieszanym trasa-miasto 70% trasa 30% miasto - spalanie nie przekracza 11 litrów.
Nogę mam raczej ciężką przy niskich biegach (1-3) - lubię szybko przyspieszać i szybko osiągać ''prędkość przelotową "Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

moje subiektywne Minusy :
- butla w kole co wiąże się z dojazdówką w bakażniku albo zestawem naprawczym i stresem pod tytułem załata czy nie załata
- akurat mój reduktor jest chyba do regeneracji bo autko czasami śmierdzi gazem pod maską ( jakaś uszczelka delikatnie przepuszcza)
Plusy :
- pieniądze w kieszeni przy tankowaniu
- większy zasięg cały bak + cała butla lpg i Europe przelecisz na jedym tankowaniu
MatiX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 13:42   #13
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0i + lpg

Cytat:
Napisał jarros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- tak jak kolega wyżej pisał na parkingach to jak kołowanie Boingiem

Przesadzacie z tymi manewrami chyba - nie wiem czy mam poprawne dane ale znalazłem że:

ford mondeo 4 hatchback - średnica zawracania 11,6 metra

porównuje do posiadanej wiele lat vectry b hatchback - różnica w wymiarach po kilka cm - średnica zawracania 11,3

Różnica praktycznie żadna - a wjeżdżałem tyłem między betonowe słupy w garażu podziemnym praktycznie po ciemku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 20:22   #14
Lukasina83
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: MK4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0i + lpg

mam pytanie-posiadam Mk4 kombi z 2008r czy to możliwe że są różne wnęki na koło zapasowe-U mnie maksymalnie wchodzi butla 47l a koledze 60l?
Lukasina83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 10:06   #15
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0i + lpg

Mogę się mylić ale jak kiedyś badałem temat to miałem info, że są różne wnęki na dojazdówkę albo na pełnowymiarowe - różnią się wielkością i pewnie inna butla też wchodzi.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 12:02   #16
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 2.0i + lpg

Ale czym różni się u kolegi?
Średnica wg mnie jest 63cm (chyba że się mylę, ale taka butla w koło wchodzi wg ETIS w fabryczne instalacje), co najwyżej jest kwestia wysokości w zależności od wsadzonych styropianów (brak, 6cm, 9cm).
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.