Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2014, 14:25   #211
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

a słuchajcie (może zadam pytanie z serii głupich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i odpowiedz jest oczywista) jeśli u siebie już mam zainstalowany alarm, ale nie jest to oryginalny (mimo że też Cobra), bo czujki ruchu mam w okolicach góry słupka (kierowcy i użyszkodznika), to czy ten oryginalny ficzer-alarm mogę u siebie dołożyć tak aby toto działało ? Ktoś może zapytać "na wuj ci drugi alarm ?" No cóż, jak to wcześniej ktoś wspomniał o "panu pożyczalskim" widząc czujki nieoryginału może mieć "plan obezwładnienia alarmu" tego nieoryginalnego tym samym nie spodziewając się drugiej syreny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A poza tym koszty w zasadzie niewielkie (Cobry nieoryginalnej nie dokładałem - dostałem ją bo już była).

pozdrófka

kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 14:28   #212
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

nie będe pisał czy ma to sens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a od strony technicznej nie widzę problemów

ps.
czujnik wewnętrzne będzie można dezaktywować z poziomu converse
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 14:39   #213
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie będe pisał czy ma to sens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ...
no wiesz, ja sam jako pytający na etapie zadawania pytania pomijałem kwestię sensowności -Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chodziło mi tylko o zwykłą ciekawość

pozdrófka

P.S. a tak już OT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy koledze Mayak'owi udało się coś zdziałać w temacie wtyczek do sterownika tempomatu ACC i radaru ? (bo z obdzwaniania/emailowania szrotów wynika, że chętni są bardziej do opchnięcia całych wiązek. Albo kiepsko gadam ... )
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 16:41   #214
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Wiury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba żle zadałem pytanie.
Po przeanalizowaniu schematu i tego co mam w samochodzie (a raczej nie mam) będe musiał sam przeciągnac kable do tych czujek.
jeszcze dobrze nie dobrałem sie do mondeo więc nie wiem dokładnie gdzie czego szukac i dlatego pytam.
Teraz się zastanawiam gdzie znajdę ten ''smart junction box''?
I jeszcze jedno czy z masą podpiąć się pod dowolna śrubę w nadwoziu czy wg schematu?
Smart.................... Box to Gem, (skrzynka z bezpiecznikami itd) znajdziesz go w "nogach pasażera"
Masa dowolnie

Ostatnio edytowane przez 1endzi ; 17-04-2014 o 19:42
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 23:58   #215
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Co do krańcówki to może ktoś zrobić zdjęcie lub opisać gdzie i jaką założył. Bo dzisiaj kombinowałem z tym włącznikiem co do rodzaju i miejsca, ale w końcu włożyłem drut do wtyczki i poszedłem do domuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiury parę postów wyżej opisałem Ci dokładnie jaki kabel do którego pinu w GEM musisz się wpiąć.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 08:17   #216
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do krańcówki to może ktoś zrobić zdjęcie lub opisać gdzie i jaką założył. Bo dzisiaj kombinowałem z tym włącznikiem co do rodzaju i miejsca, ale w końcu włożyłem drut do wtyczki i poszedłem do domuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiury parę postów wyżej opisałem Ci dokładnie jaki kabel do którego pinu w GEM musisz się wpiąć.
ja dołożyłem krańcówkę na kielichu, zdjęcia strona 10, post #93
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 08:56   #217
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,061
Domyślnie Odp: Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Wiury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Teraz się zastanawiam gdzie znajdę ten ''smart junction box''?
...
A jak Kolega ten alarm chce dokładać jak nawet wątku nie przeczytał? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 12:24   #218
Wiury
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 24-03-2014
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

OK koledzy.
Dzisiaj pogrzebałem w samochodzie i co wyszło:
1. Zamek zamontowałem z czujnikiem.
2. Dobrałem się do syreny ale żadnego przewodu nie znalazłem. Wg schematu syrena idzie do przekaźnika i na bezpiecznik TB10 i jak tam zobaczyłem do skrzynki to nie mam takiego bezpiecznika. Wsuwka prądowa jest ale nie ma tej drugiej. Więc nie ma co szukać kabelka do syreny. I teraz pojawią się schody bo potrzebuję przekaźnik i go podpiąć a to już dla mnie chyba za dużo.
3. Co do czujek to jeszcze nie kombinowałem bo dopiero przyszły.
4. Mam problem z włączeniem alarmu w programie. Po wybraniu opcji nic w Convers nie wyskakuje. Czy trzeba jakoś potwierdzić wybór w ELM config? Chciałem go chociaż uruchomić bez syreny ale nie mogę. A jak włączyć aby pokazywał komunikat o otwartej masce silnika?

Ostatnio edytowane przez Wiury ; 18-04-2014 o 14:19
Wiury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 20:46   #219
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Jak ktoś potrzebuje lampki z czujnikami ruchu oraz oświetleniem nastrojowym to ma tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W gratisie jeszcze ramka ze schowkiem na okulary oraz mikrofon do BT/VC.
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 20:57   #220
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Wiury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK koledzy.
Dzisiaj pogrzebałem w samochodzie i co wyszło:
1. Zamek zamontowałem z czujnikiem.
2. Dobrałem się do syreny ale żadnego przewodu nie znalazłem. Wg schematu syrena idzie do przekaźnika i na bezpiecznik TB10 i jak tam zobaczyłem do skrzynki to nie mam takiego bezpiecznika. Wsuwka prądowa jest ale nie ma tej drugiej. Więc nie ma co szukać kabelka do syreny. I teraz pojawią się schody bo potrzebuję przekaźnik i go podpiąć a to już dla mnie chyba za dużo.
3. Co do czujek to jeszcze nie kombinowałem bo dopiero przyszły.
4. Mam problem z włączeniem alarmu w programie. Po wybraniu opcji nic w Convers nie wyskakuje. Czy trzeba jakoś potwierdzić wybór w ELM config? Chciałem go chociaż uruchomić bez syreny ale nie mogę. A jak włączyć aby pokazywał komunikat o otwartej masce silnika?
2. to musiałbyś dorobić jeden kabel do syrenki i poprowadzić drugi kabel do skrzynki w nogach pasażera, i wstawić w to wszystko przekaźnik (w/g schematu)
4. musisz pewnie jeszcze w elmconfig ustawić alarm i zapisać w pamięci Gem-a, no chyba że Twój Smart.....Box (Gem) nie obsługuje alarmu, jak uda Ci się alarm włączyć to komunikat o masce sam się pojawi






drożyzna ta lampka, niedawno od nich kupiłem identyczną za 45zł, co prawda bez schowka na okulary i z czarną kostka od czujek

Ostatnio edytowane przez 1endzi ; 18-04-2014 o 21:02
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.