Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2014, 17:26   #1
AreQ90
 
Postów: n/a
Domyślnie Kupno auta - parę pytań odnośnie Forda Focusa MkII

Siemka
Szukam dla siebie nowego auta początkowo mój wybór padł na Toyote Corolle E12 Hatchback jednak najlepszy model 1.4 D4D jest nieosiągalny cenowo zaś drugi 1.4 VVti mimo małej awaryjności ponoć lubi łyknąć oleju więc szukam innego wyjścia. W związku z tym moje oczy zwróciły się na pięknego Forda Focusa MkII Htachback ,mój obecny budżet to 10 tyś. ale dozbierać chcę około 15 tyś. na okres wakacyjny .

Ogólnie spotkałem się z opinią , że na MkII to min. 20tyś. trzeba mieć , zaś mój szwagier kupił za 16k(tyle , że po wypadku do wyklepania) i jest bardzo zadowolony tyle , że to kombi (opiszę dalej ). Jak to jest z tymi cenami ?
Rozmawiałem też ze znajomym co ma MkII w Hatchbacku i doradzał , że za 15/16k można znaleźć ale trzeba dobrze obejrzeć autko.

A teraz pytania

1.Zastanawiam się jaki silnik wybrać ? Mało żrący i mało awaryjny to wiadomo , że najważniejsze.
Mój szwagier posiada Forda Focusa MkII z 2007r. w kombi 1.6 Tdci i wychwala samochód jak jeszcze żadna znana mi osoba , stąd jestem zdecydowany wziąć właśnie takie silnik tylko czy starsze roczniki cec***ą się równą niezawodnością i małym spalaniem ?

2.Jakiego rocznika powinienem szukać za te 15tyś. i jaki realny przebieg mogą mieć zakładając , że będę szukał auta kupionego w polskim salonie i od osoby prywatnej no i wiadomo auta nie działającego jako firmówka chociaż to chyba rzadkośc w przypadku tych aut.
Ogólnie mam głupi nawyk odrzucania aut z przebiegiem 250tyś.km+ , a co jeśli natrafie na model np. z 150tyś.km potwierdzonych z książeczką z ASO, wtedy taki dokument jest wiarygodny czy musze jechać do ASO żeby potwierdzić te dane ?

3.Jakie awarie pojawiają się w takim aucie (zakładając opcje z najlepszym silnikiem, który mi polecicie)?

4.Dodam , że jestem osobą średnio obeznaną w tematyce aut , a nie mam znajomego , który mógłby ze mną pojechać obejrzeć auto i ew. wyszukać jakieś defekty , na co powinienem zwracać uwagę przy oględzienach ?

5. Na wielu ogłoszeniach właściciele chwalą się , że auto jest bez DPF . Czy to całę DPF to jakaś okropna pomyłka w tych autach i mam się takich wystrzegać ?


Auto będzie wykorzystywane głownie do dojazdu do pracy , dziennie ok 30km i na weekendy max 200 . Głównie trasa bo akurat mieszkam na samym wylocie z Wrocławia , zaś po mieście poruszam się głównie komunikacją miejską , prócz zakupów.

Byłbym wdzięczny jakbyście podrzucili linkiem do przykładowo dobrego Focusa MkII.

Co myslicie o tym http://allegro.pl/ford-focus-1-6tdci-i4156328159.html ? Już pomijam to wgniecenie na tyle , byłbym w stanie za jakiś czas to naprawić.

Te dwa mi się podobaja, chociaż ten pierwszy to tylko 3D :/

http://allegro.pl/ford-focus-mk2-1-6...130406276.html
http://allegro.pl/ford-focus-1-6-tdc...152243015.html


Pozdrawiam i z góry dziękuje !
Miłej nocy
Arek


Ostatnio edytowane przez AreQ90 ; 17-04-2014 o 17:53
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 18:52   #2
Bonzo7
ford::beginner
 
Avatar Bonzo7
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-08-2012
Skąd: Grodzisk Maz
Model: Focus/Focus 2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004/2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Kupno auta - parę pytań odnośnie Forda Focusa MkII

Witamy
Zadałeś bardzo dużo pytań , cięzko będzie tak szybko odpowiedzieć ale po krótce ....
Linki które podeslałeś - 1.3 szczególnie 3 wyglądają na ulepy , pierwszy jakiś taki zaniedbany , wnętrze wygląda na zapuszczone , pokrowiec na kierownicę może oznaczać że jest zużyta . Wersja bez komputera .
W 3 podejrzanie wygląda przód , jakby był malowany .
Generalnie powiem Ci tak - stary zużyty diesel to zło i radziłby Ci się głęboko zastanowić co robisz .
W tym aucie po pewnym przebiegu posypać się mogą następujące DROGIE podzespoły - Koło zamachowe dwumasowe
Turbina
Egr
Dpf
Wtryskiwacze
Pompa Wtryskowa
Jeżeli będziesz miał pecha te awarie mogą ale nie muszą trafić na Ciebie wtedy na naprawy wydasz grube tysiące .
Bonzo7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 20:49   #3
AreQ90
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kupno auta - parę pytań odnośnie Forda Focusa MkII

Rozumiem kiepska sprawa :/ Autko ładne ale jeśli mam w nie władować tyle kasy to za ciężka opcja zakładając , że trafie na trupa. W takim razie chyba pozostanę przy pierwszej myśli i kupie Toyotę Corolle E12 wolałbym diesla ale jak się nie da to będzie benzyna.
Dzięki za odpowiedź!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 21:29   #4
Bonzo7
ford::beginner
 
Avatar Bonzo7
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-08-2012
Skąd: Grodzisk Maz
Model: Focus/Focus 2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004/2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Kupno auta - parę pytań odnośnie Forda Focusa MkII

Może będziesz miał szczęście i nie wpakujesz nic . Nie wiem dlaczego z góry wykluczasz samochody pofirmowe , w większości są o niebo lepsze od tych kupionych od dziadka z niemiec .
Ja swojego kupiłem z firmy w której pracuję , miał sprawdzony przebieg był regularnie serwisowany .
Nie uniknąłem jednak awarii - wysypał sie jeden z piezoelektrycznych wtryskiwaczy Simensa - cena 1 sztuki ok 1000 złotych .
I to własnie jest to o czym mówię - co zaoszczędzisz na spalaniu pózniej najprawdopodobniej zostawisz w warsztacie .
Pozdrawiam
Bonzo7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 05:50   #5
andrejus17
ford::average
 
Avatar andrejus17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: Kupno auta - parę pytań odnośnie Forda Focusa MkII

Silniki 1.6 90 KM nie mają DPF a dwumasa wytrzymuje dłużej niż w mocniejszych wersjach ponieważ nie jest tak bardzo obciążona.

Turbina jest bez zmiennej geometrii więc wystarczy o nią dbać a posłuży lata.

Jeśli ma być mało żrący i jak najmniej awaryjny
to masz tylko jeden wybór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 1.6 tdci 90KM

Ps. Benzo wtryski, pompa, turbina mogą paść w każdym innym aucie
andrejus17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 15:28   #6
Bonzo7
ford::beginner
 
Avatar Bonzo7
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-08-2012
Skąd: Grodzisk Maz
Model: Focus/Focus 2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004/2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Kupno auta - parę pytań odnośnie Forda Focusa MkII

Ale ja nie pisałem konkretnie o Fordzie tylko o starym zużytym dieslu .
Bonzo7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 10:34   #7
G0R0
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: Kupno auta - parę pytań odnośnie Forda Focusa MkII

Witam Panów i Panie mam nadzieje że też tu są,

Mam nadzieję że niedługo sam stanę się posiadaczem Forda. To mój pierwszy post po przeczytaniu części forum więc proszę oszczędźcie mi batów. Cała moja wiedza o Fordach jest z netu i tyle co zobaczyłem oraz nauczyłem się przy Mondeo rodziców. Chciałbym się Was zapytać o kilka spraw. Po pierwsze na oku mam 2 oferty:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pytania:
1. W pierwszym na 7 zdjęciu nie pasuje mi rdza na śrubie w miejscu gdzie zaskakuje klamka. Co o tym sądzicie?
2. Przebieg jak na auto z 2005 roku dość niski. Czy to możliwe żeby miał tak mało? Wiem że pewnie zostanę uraczony historyjką o babci jeżdżącej do kościółka albo do sklepu, czy coś w tym stylu.
3. Co do drugiego nic na fotkach nie zauważyłem, jednak widzę że opis w obydwóch jest podobny - tylko kilka słów różnicy i inne miejscowości, ale leżą blisko siebie. Boje się nacięcia na kogoś sprowadzającego samochody danej marki i wciskającego kit ludziom.

Ogólnie to wiem, że siniki 1.6 109KM są dość oszczędne i bez DPF nie sprawiają większych problemów. Najczęściej psuje się koło dwu masowe, które trzeba wymienić po pewnym czasie i nie należy ono do najtańszych. Blachy we wszystkich trzech Fokusach najlepsze są w mk. 1 - jednak ten nie bardzo mi się podoba, tym bardziej że te autka mają ponad 10 latek. To nie wszystko ale nie będę się rozpisywał.

Na co jeszcze Wy jako posiadacze Focusów radzicie żebym zwrócił uwagę jadąc obejrzeć te samochody. Oczywiście przed kupnem stacje kontroli pojazdów też będą zaliczone, jednak trochę własnej wiedzy i dodatkowej nie zaszkodzi.
G0R0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 13:29   #8
wilmar
ford::average
 
Avatar wilmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: Warszawa, Poznań
Model: Focus, były: mk1, mk2
Silnik: były:1.8TDDI 1.6 tdci
Rocznik: były:2000, 2006
Postów: 103
Domyślnie Odp: Kupno auta - parę pytań odnośnie Forda Focusa MkII

Cześć

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- przebieg rażąco niski,
- czy na 100% jest to rocznik 2005? moze produkcji 2004? ;-) - sprawdź
- cena po opłatach?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- nadal przebieg razaco niski
- nie przejmuj sie rdzą na śrubkach ;-)

Być moze sie myle, odniosłem wrażenie ze oglądasz sporo samochodów w internecie. Należy oglądać na żywo, jezdzić sprawdzać porównywać. Jedź z kims kto sprawdzi Ci autko z komputerem, oceni bezwypatkowość, ewentualne wycieki, zawieszenie itp
pozdr
M.
wilmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 14:20   #9
G0R0
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: Kupno auta - parę pytań odnośnie Forda Focusa MkII

Właśnie o to chodzi że nie mam kogoś takiego. Muszę polegać na stacjach kontroli i własnej wiedzy. Jeżdżę i oglądam oferty, ale też łażę na giełdy, przyglądam się samochodom, wypytuję i podsłuc***ę, ale nikt mi tyle nie powie tyle co właściciel marki o którą mi chodzi... Handlarz zawsze coś ściemni.. ;p
G0R0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.