Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2014, 21:32   #3851
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Auta - nie jabłka - nie spadają z drzew...

__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 21:35   #3852
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał misza_wolsztyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przestało działać jak jechał szybko wzbił się lekko w powietrze i spadł.
Wobec powyższego próbowałbym się dostać do "plecków" radia i posprawdzać poprawność połączeń gniazda/wtyczki radia.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 21:39   #3853
misza_wolsztyn
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-05-2013
Skąd: Wolsztyn
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

tak ale jak już wspomniałem jest problem z jego wyciągnięciem :-) znalazłem też taki problem jak mój identycznie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jutro pełny dzień próby będzie zacznę wyciągać radio lecz nie wiem jak się dobrać do tych dwóch zaczepów, jeśli będzie ok to sprawdzę wszystko z tego linku później softa zrobię
misza_wolsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 21:45   #3854
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

misza_wolsztyn, u nas też takie tematy się przewijają na forum:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 13-04-2014 o 21:48
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 21:49   #3855
misza_wolsztyn
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-05-2013
Skąd: Wolsztyn
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

tak tylko chyba jeszcze nikt na 100 procent nie wie co od czego i jak to zrobić :-(
misza_wolsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 21:52   #3856
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

W moim przypadku, jak się zdarzały takie sytuacje, pomagało odpięcie zasilania lub modułu BT/VC.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 22:22   #3857
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Hej.
nie wiem czy pisałem wcześniej, ale udało mi się uruchomic zmieniarkę cd. Powodem był brak napięcia +12V na jednym z pinów kostki C38. Teraz wszystko smiga jak należy:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś wybebeszyłem z oryginalnych foteli wcześniej zakupiony komplet oryginalnego zestawu DVD Forda (2x zagłówki z monitorami, napęd DVD, moduł multimedialny, pilot oraz panel tylni i całe okablowanie)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podłaczyłem zestaw do oryginalnej wiązki w samochodzie (tak byle jak bez maskowania kabli itp, aby sprawdzić tylko czy działa)
Udało mi się odpalić zestaw i odtwoerzyć film (ale grał tylko jeden monitor) - drugiego nie mogłem odpalić.
Poza tym moje DENSO nie zobaczyło go w opcjach, ikona RSE była nieaktywna. Gdy w menu serwisowym wymusiałem włączenie opcji RSE pokazała się ta opcja, jednak przy ponownym zapłonie już znikła. DENSO nie widzi mojego zestawu. POza tym jak fil się odtwarzał nie było żadnego głosu (nie wiem czy to działa tylko na słuchawkach czy z wykorzystaniem głośników samochodowych równiez?
Bardzo prosze o pomoc jeśli ktoś ma jakieś wskazówki.

Oto jak odpalił jeden wyświetlacz
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Poprawka - kolega Recondo uświadomił mnie że po podłaćzeniu zestawu w DENSO nic się nie pojawia - wogóle nie jest z nim skomunikowane, działa niezależnie. Więc wszystko w porzadku.

Ostatnio edytowane przez weksla31 ; 13-04-2014 o 22:32
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2014, 07:58   #3858
gregus30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2009
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

kolego misza_wolsztyn u mnie jeden zaczep się zablokowal (lewy dół) i niestety skończyło się to brutalnym wyrwaniem. te blaszki które się blokują są niestety delikatne i mają tendecje do odkształcania przy wielokrotnym wyjmowaniu lub nieumiejętnym wyjmowaniu. u Ciebie jest gorsza sprawa, bo moje denso na trzech zaczepach się jako tako trzyma, natomiast na dwóch będzie gorsza sprawa.

udało mi się podejść do zaczepu dolnego z boku konsoli. bok jest zrobiony z plastycznego materiału, który przy delikatnym podważaniu się poddaje.
gregus30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2014, 17:05   #3859
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Ja tez miałem problem po wcisnięciu DENSo i zatrzaśnięciu zaczepów. Przy ponownej próbie wyjęcia dwa zaczepy trzymały, deden udało mi się odblokować, drugi musiałem wyszarpać, (tej jeden jest już wyrobiony) ale daje jakoś rade. Trzeba z tym uwazać, bo niestety te zaczepy nie sa trwałe i wogóle podatne na uszkodzenia.

Nawiązując do mojego zestawu DVD, problem jest z zamontowaniem tak jak w oryginale napędu DVD i modułu multimedialnego pod siedzeniem pasażera. U mnei jest problem bo mam elektrycznie sterowane fotele we wszystkich płaszczyznach i to poprostu się tam nei zmiesci. W oryginale jak ktoś wybierał opcję DVD w zagłowkach to automatycznie ne mógł mieć sterowania fotelem pasażera we wszystkich płaszczyznach tylko co najwyżej góra-dół. Jest to problem bo jedna opcja wyklucza drugą. Co do innego miejsca montażu to można bagaznik i rzeźbić jakoś mocowanie, ale problem jest też z oryginalnym okablowaniem które po prostu są za krótkie, trzebaby przedłużac kable a jest tego sporo.
Najprawdopodobniej zrezygnuję z elektrycznej regulacji fotela pasożyta i zastosuję tylko góra-dół i fabryczne mocowanie DVD. A co wy o tym myślicie?
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2014, 17:25   #3860
kassaw
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-05-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Panowie chyba mit montażu bluetootha w fordach tylko po 08.2004r obalony. Byłem dziś u znajomego i sprawdziliśmy na Microcat mój model. Okazało się że jest opcja montażu bt/vc. Na zdjęciu wszystko pokazane. Na zdjęciu widać że jest jedna wiązka przewodów. Sprawdzając podsufitke znalazłem kabelki do mikrofonu. Czyli wiązka u mnie jest. Pazostaje kupić moduł bt, mikrofon i wymienić manetkę przy kierownicy na przystawkę z przyciskiem VC. Wyprowadźcie mnie z błędu jak nie mam racji. Puki jeszcze nie wydałem pieniążków.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bluetooth ford.JPG (53.9 KB, 49 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kassaw ; 14-04-2014 o 18:24 Powód: poprawka
kassaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.