Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2014, 18:06   #1
Amigo33
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: Cieszyn
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 21
Post Demontaż podszybia co i jak ?

Witam, mam pytanie, musze wymienić silnik wycieraczek, wymaga to demontażu podszybia, zewnętrznego, na czym to jest montowane?? Czy moge połamać jakięs plastiki?? na co sie przygotować, żeby nie dać....ciała(trza delikatnie, bo temat poleci;p)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robił to już ktoś tu??

Amigo33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 20:31   #2
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Demontaż podszybia co i jak ?

Po otwarciu maski, tuż za gumową uszczelką, w zagłębieniach podszybia, znajdziesz po jego przeciwległych stronach dwa plastikowe kołki montażowe o średnicy łba ok. 10-12mm. Powinieneś je podważyć i wyciągnąć za pomocą płaskiego, średniej wielkości wkrętaka. Tuż przy dolnych narożnikach szyb są dwa plastikowe elementy, nazwijmy je "narożniko-rynienki", które demontujesz, pociągając z wyczuciem do góry - powinny wyskoczyć z zaczepów. Silnik wycieraczek umocowany jest do blaszanego płaskownika, który zamocowany jest na kielichu amortyzatora (prawym, patrząc od przodu auta). Być może będzie konieczne zdemontowanie piór wycieraczek... Demontowałem podszybie, ale nie dobierałem się do przedmiotowego silniczka wycieraczek, stąd brak pewności w tej kwestii. Generalnie cała operacja nie jest trudna. Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Signature coming soon...

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 03-04-2014 o 20:34
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 08:24   #3
Amigo33
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: Cieszyn
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: Demontaż podszybia co i jak ?

Dzięki, jestem juz po....fakt, banalna sprawa, wycieraczki oczywiście musza byc odkręcone. silnik jest na blaszanym stelażu przykręconym na trzech wkrętach gwiazdkowych do podszybia o trzema nakręktkami do nadkola, naprawdę nawet laik to zrobi, do montażu proponuję, troche benzynki, żeby odtłuścić szybę o miejśce gdzie powinno sie przykleic do szyby podszybie, a więc jeszcze troche dobrej taśmy dwustronnie keljącej,,,,nie ma sensu dawać i płacić za taki banał!!
Pozdrawiam
Amigo33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 22:40   #4
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Demontaż podszybia co i jak ?

Mogę zapytać, w jakim celu zastosowałeś w tym miejscu taśmę dwustronnie klejącą? Oryginalnie podszybie jest tylko nasunięte na szybę...
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 22:07   #5
Amigo33
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: Cieszyn
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: Demontaż podszybia co i jak ?

Wyciągając podszybie, było na nim coś...przypominjające taśme dwustronną....założyłem, że tam była...ale faktycznie, trzymało i bez tego...nadgorliwość jest gorsza od faszyzmuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))))))))
Amigo33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 23:22   #6
radek1184
ford::beginner
 
Avatar radek1184
 
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 benz+LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Demontaż podszybia co i jak ?

witam, przerabiałem temat trzymania podszybia jakiś czas temu i dodam, że podszybie nie musi dolegać do szyby, może nawet trochę odstawać bo woda i tak dostaje się między szybę a podszybie i spływa do rynienki po spodem podszybia, którą widać np. na tym zdjęciu: http://www.ford-esklep.pl/userdata/g...7cc8f7f919.jpg Ale uwaga: dobrze jeśli wszystkie spinki trzymają. U mnie dwie (od prawego podszybia) były połamane i rynienka za bardzo odstawała, przez co deszczówka dostawała się przez filtr kabinowy do środka na nogi pasażera. Po wymianie spinek - suchutko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek1184 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 09:35   #7
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Demontaż podszybia co i jak ?

@radek1184 - takie spinki można kupić tylko w ASO czy też w "zwykłych" sklepach motoryzacyjnych? Gdzie kupowałeś spinki do podszybia?

Pytam z tego względu, że niektóre z "drobnych", pozornie uniwersalnych, części forda są dostępne tylko i wyłącznie w ASO.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 14:40   #8
plucio
ford::beginner
 
Avatar plucio
 
Zarejestrowany: 10-06-2013
Model: fusion
Silnik: 1.6 ben
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Demontaż podszybia co i jak ?

O te ''drobne'' warto zapytać w ASO ja szukałem kołki podtrzymujące od spodu przednie lampy po necie i szrotach aż nadjechałem i za grosze to kupiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
plucio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.