Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2014, 09:26   #1
cris1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2013
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Przy ruszaniu odgłos hamującego pociągu ;)

Witam, mam C-Maxa z 2007r. 1.6 TDCi po FL.

Wiem, że podobne tematy były poruszane ale nie znalazłem tam dokładniejszego opisu który by pasował do moich objawów.

Otóż jak w temacie podczas ruszania, wydobywa się odgłos z tyłu jakby hamujący pociąg, przy małej prędkości jest rytmiczne takie "ocieranie", które
wraz ze wzrostem prędkości jest coraz szybsze aż w końcu zanika i tak do następnego ruszania lub zwalniania do naprawdę małej prędkości.

Przy pasażerach siedzących z tyłu odgłos jest jakby głośniejszy.

Ostatnio zauważyłem też ten odgłos w trakcie jazdy na zakrętach. Chociaż póki co sporadycznie.

Przy cofaniu tego odgłosu nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wspomniany odgłos ustaje jak tylko nawet delikatnie nacisnę hamulec.

Już wymieniłem 3 komplet klocków i dalej nic.
Zastanawiam się nad wymianą tarcz hamulcowych (przez to rytmiczne ocieranie mam wrażenie że może być jakaś krzywa) i po przeczytaniu kilku tematów zastanawiam się nad piastą koła.

Macie może jakieś inne pomysły lub sposoby upewnienia się w przyczynie tych pisków?

Prosze o pomoc bo do wybuchu frustracji już naprawdę nie dużo mi trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

cris1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 11:45   #2
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Przy ruszaniu odgłos hamującego pociągu ;)

Witam,
Po opisie domyślam się że to wina łożyska, jego bieżnia jest już zużyta i dlatego będzie co raz głośniej, jak jedzie pan powili bądź rusza to odgłos będzie słyszany ale czym szybciej tym mniej słyszymy bo opory toczenia samochodu opony/wiatru przedniej szyby są większe i zagłuszają huk tylnego koła.

Jeśli były by to klocki bądź bębny to dzik cichł by wraz z użyciem hamulca, jeśli jest nie równomiernie zużyty bęben/tarcza lub szczęki/klocki hamulcowe przy hamowaniu przy małej prędkości naciskamy na hamulec i trzymamy w jednej pozycji jeśli samochód zaczyna hamować, a nie wyczuwamy hamowania pulsacyjnego to znaczy że te elementy są dobre.
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 11:51   #3
cris1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2013
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przy ruszaniu odgłos hamującego pociągu ;)

Dzięki za odpowiedź ale właśnie tak jak napisałem ten dźwięk ustaje już przy nawet delikatnym naciśnięciu hamulca po jego puszczeniu znów pojawia się na chwile ten dźwięk i ustaje. Też myślałem o łożysku ale raczej kojarzyłem to z faktem że powinno pojawić się jakieś buczenie.

Ale jeszcze sprawdzę to hamowanie przy małej prędkości, jaka wtedy będzie reakcja samochodu.
cris1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 14:02   #4
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Przy ruszaniu odgłos hamującego pociągu ;)

oznaki zużycia łożyska mogą być różne, buczenie, stukanie, świst itp. Miałem taki problem w poprzednim samochodzie Fiat, myślałem że zawieszenie bo tak dziwnie stukało i nie zawsze huczało, ale zdecydowałem się na wymianę łożyska i okazało się to strzałem w 100%, a tak zrobiła bym zwieszenie a potem łożysko, a tu tylko łożysko i jazda cicha i przyjemna.


Możesz także tarczę sprawdzić czy nie bije poprzez podniesienie samochodu, ściągnięciu koła i zakręceniu samą tarczą, patrząc od góry może uda się zauważyć czy jest krzywa, może też jest krzywo starta, ale to jak pisałem wcześniej różnice grubości wyjdzie przy hamowaniu i stałym nacisku pedału hamulca jeśli będzie biło to też ciekawe czy akurat będzie to to koło o którym piszesz.
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2014, 11:20   #5
cris1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2013
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przy ruszaniu odgłos hamującego pociągu ;)

Nie zauważyłem żadnego bicia w trakcie hamowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szkoda, bo może miałbym jakiś trop. Chyba jednak do mechanika udam się z listą podejrzeń spisaną z forum, bo już mi ręce opadają z bezsilnościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze zastanawiam się czy gdzieś na diagnostyce bo mi mogli spod auta wychwycić ten dźwięk.
cris1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 09:03   #6
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Przy ruszaniu odgłos hamującego pociągu ;)

tak właśnie pomyślałem jeszcze nad jedną opcją. Jeśli dźwięk cichnie przy naciśnięciu na pedał hamulca, to opcje są dwie
1) klocek/szczęka ociera o tarczę/bęben nie wiem co masz z tyłu. można spróbować wymienić klocki/szczęki na inne lub innej firmy bo może są kiepskiej
2) temat trochę łączy się z pierwszym, ale tu możliwa usterka że nie zacisk na klockach lub cylinderek na szczekach nie odbija dobrze i lekko hamuje powodując ten dźwięk, tylko w tym przypadku dźwięk cichł by przy szybszej jeździe, a nasilał przy wolniejszym toczeniu auta, krzywo zużyte dodatkowo same mogły by pulsować, ale to raczej pewnie trudne było by do wyłapania.

jeśli nie to łożysko, chyba że masz jakieś stare zużyte opony, załóż inne na tylną oś i sprawdź.
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2014, 18:59   #7
cris1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2013
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przy ruszaniu odgłos hamującego pociągu ;)

Ok sprawa rozwiązana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście wina tarcz, na szczęście nie trzeba było wymieniać pomogło ich przetoczenie. Okazało się zę od wewnętrznej strony były uszkodzone.

Pozdrawiam
cris1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 14:34   #8
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Przy ruszaniu odgłos hamującego pociągu ;)

:-) to gratuluję i miłej jazdy życzę

Pozdrawiam
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.