Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2014, 21:00   #31
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

ja tankuje benzynke Pb 95 orlenu jak na razie zadnych problemów nie mam

__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 18:47   #32
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Cytat:
Napisał Waldemarski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oprócz lania lepszego shella proponuję wymienić olej na magnatec professional 5w30(olej koloru zielonego). Ja olej wymieniłem w nowym samochodzie po 3,5 tyś. km. Dużo. dużo ciszej.
Z deszczu pod rynnę? Za Castrolem ciągnie się zła sława.
Rozmawiałbym z ASO i uzgodnił wymianę na jakiś dobry prawdziwy full-syntetyk. Nie wiem jak to się ma do spasowania silników TDCi Forda i czy nie gryzie się z DPF, ale z polecanych olejów to należałoby pomysleć o Amsoil, Millers albo Liqui Moly. Szukajcie a znajdziecie!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 10:08   #33
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Oleju c.d..
Ford ma swoje normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiedziałem, dopóki nie zajrzałem do instrukcji.

Dużego wyboru nie ma:
- poszedłbym w Millersa, bo ludzie chwalą
http://sklep.millersoils.pl/seria-en...o-5w30-5l.html
- jest ewentualnie jeszcze Motul
https://www.motul.com/pl/pl/products...ific-913c-5w30
- Liqui Moly ma tylko jeden olej spełniający normę 913-C, ale to nie jest pełen syntetyk tylko olej HC, więc wypróbowałbym go, jak te dwa pierwsze nie pomogą
- AMS nie ma nic dla Kugi.

Taka uwaga - kupujcie te oleje od wyłącznych dystrybutorów (Millers w linku) albo autoryzowanych sprzedawców, żeby nie naciąć się na jakieś podróbki jak z Castrolem czy Mobilem a zaoszczędzić 10, 20 czy 50zł, bo nie o to tu naprawdę chodzi.
Przy padzie na gwarancji (zdarza się) silnik wraca do producenta do badania. Olej może idzie nawet do laboratorium, żeby sprawdzić, czy spełnia podstawowe normy.
Ford mocno poleca swoje oleje albo Castrola (to samo?), więc nie wiem, jak się ASO zapatruje na taką zamianę. Oni chcą sprzedawać swoje oleje drogo i zarabiać. Zawsze można wysłać zapytanie do Ford Polska z przedstawieniem problemu i z prośbą o aprobatę Millersa albo Motula w związku z gwarancją.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2014, 08:54   #34
tipster
ford::beginner
 
Avatar tipster
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Witam, ja też nie mam zamiaru promować Shela i ich paliw...ale po prostu widzę "słyszę" i czuję różnicę...wiec co tu wiecej mówić...każdy ma swoje zdanie a my tu tylko dzielimy sie swoimi spostrzeżeniami.....
tipster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 13:55   #35
kuga2012
ford::beginner
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 16-04-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Witam, tankując vervę orlenowską efekt dokładnie taki sam - klekotanie przy przyspieszaniu. Problem znika zupełnie przy tankowaniu również na orlenie zwykłego ekodiesla. Porada z serwisu w Piotrkowie Tryb: nie tankować ulepszonych paliw bo silnik nieprzystosowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Innych opcji na razie nie sprawdzałem. Silnik 35000km, 140KM
kuga2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 19:18   #36
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Cytat:
Napisał kuga2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... tankując vervę orlenowską efekt dokładnie taki sam - klekotanie przy przyspieszaniu. Problem znika zupełnie przy tankowaniu również na orlenie zwykłego ekodiesla ... nie tankować ulepszonych paliw bo silnik nieprzystosowany ...
Popieram i również mam negatywne odczucia po tankowaniu paliwa premium diesel gold na stacji Statoil. Co więcej po rozmowie z fachowcem który jeździ X-Trailem rozmawiałem o komunikacie awaria silnika (to o czym piszemy w innym temacie) usłyszałem:
"Nie tankować paliw premium, bo to bez sensu i jest wręcz szkodliwe, sam tankowałem, ale jakiś taki mega spec tuner nawet mi na wykresie momentu obrotowego pokazał, że to jest złe - chodzi o to, że olej napędowy o wyższej liczbie cetanowej spala się w wyższej temperaturze w komorze silnika i faktycznie widać na wykresie, że na wyższych obrotach w X-trailu zadziałały już jakieś zabezpieczenia termiczne. Zwykłe silniki są zestrojone pod zwykłe paliwo kropka, cała reszta to marketing i paliwa premium nic nie dają, a jak widać z mojego doświadczenia mogą być nawet szkodliwe. Oczywiście nie jest to widoczne w czasie codziennej jazdy, ale ludzie którzy się na tym znają odradzają"
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 21:02   #37
agmas
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: mazury
Model: Kuga 2013, fiesta 2010
Silnik: tdci
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

No nie wiem. Mój nie klekocze tylko na schell v-power (tdci 163 km). A próbowałem juz chyba wszystkiego. Do swojej poprzedniej kugi I TDCI 136 KM tankowalem gdzie popadnie i nigdy nie klekotał. Czytałem na angielskich forach, że im też nowe kugi w dieslu klekoczą na zwykłych paliwach, ale tam była mowa o paliwach ze stacji przy supermarketach.
agmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 21:50   #38
kirhoff
FCP member
 
Avatar kirhoff
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-06-2012
Skąd: Kamień Pomorski
Model: kuga
Silnik: 2.0 TDCI 140>163
Rocznik: 2010
Postów: 470
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Słuchajcie co do liczby cetanowej oleju napędowego to polskie stacje nie spełniają norm. Powinno być 50 cetanów a jest około 42. Jak już się czepiamy to dlaczego kuga zatankowania np. w Holandii jeździ jak " tornado" ? Mam ten sam objaw czyli klekocze ale... Zauważyłem że w dni ciepłe mniej klekocze w zimne bardziej. Dałem sobie spokój bo nic się nie dzieje. Ktoś na forum napisał że może to być czas docierania silnika lub taka mapa wtrysku hm, być może tak jest. Ja mam przejechane dopiero 49 tyś. i jeszcze klekocze i to tak przy 3 tyś. Tankuje na shell lub na Bp i mogę powiedzieć że na tych paliwach mniej to słychać. Silnik ciszej pracuje na biegu jałowym niż na paliwach z orlenu. Jeżdżę na oleju motul nie kombinuje bo to nic nie zmieni a z kieszeni ubywa jak się zacznie fantazjować. pozdrawiam
kirhoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 14:18   #39
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Cytat:
Napisał agmas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie wiem. Mój nie klekocze tylko na schell v-power (tdci 163 km). A próbowałem juz chyba wszystkiego.
Nie jest to przypadek. V-Power Diesel jako jedyny testowany ON osiąga około +5% wiecej mocy i około -5% mniejsze spalanie.

Inne ON i benzyny premium nie dają nic poza większym wydatkiem albo to "coś na +" leży w granicach błędu pomiarowego...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 14:27   #40
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

bajki
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.