Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2014, 10:27   #21
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: C-Max 1.6 TDCI czy ten silnik daje radę?

Jesli wystawia ci fakture netto + vat, to o te sprawy mozesz spac spokojnie. Tylko ten przebieg jak na auto polizingowe za te cene naprawde dobra cena. Zapodaj VIN w dział kupujemy auto tam może coś chłopaki znajdą.

skąd wiem bo kupowałem tam auta i sprzedawałem w polsce ale niestety nie zarobił bym na opłaty i stracił nerwy poszukująć 3 do 7 miesięcy klient a bo każdy chce kupić jak najtaniej a nie ważne że przebieg o 100 był wiekszy.

c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 11:24   #22
jn422
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2016
Postów: 22
Domyślnie Odp: C-Max 1.6 TDCI czy ten silnik daje radę?

Też się zastanawialiśmy czy ten przebieg jest realny, ale diagności stwierdzili po zużyciu mechnicznym, że tak.
jedyne co nas zastanowiło, to:
1)ze opony są 2 z grudnia 2012, 2 z marca 2013 (stwierdzilismy, ze w komisie zrobili Panowie przekładki z aluminowych fel na stalowe plus jakieś opony, które mieli
2)że poci się 'rura od turbiny, która jest widoczna pod maską'. Nie wiem czy precyzyjnie się wyrażam, jesli nie to mogę dokładnie ją opisać. Ale diagnosta stwierdził, że to normalne w nowych autach (konsekwencja likwidacji turbodziury) a mój teść, który też ma C-maxa z salonu (pewny przebieg 30k stwierdził, ze u niego jest tak samo).

1) Daj znać proszę co o tym sądzisz?
2) Czy nalezy zmieniąc pasek rozrządu w tym przypadku

Ostatnio edytowane przez jn422 ; 26-03-2014 o 11:36
jn422 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 21:28   #23
jn422
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2016
Postów: 22
Domyślnie Odp: C-Max 1.6 TDCI czy ten silnik daje radę?

Panowie, jaki olej i wszystkie filtry do tego autka?
Pozdrawiam
jn422 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 21:44   #24
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: C-Max 1.6 TDCI czy ten silnik daje radę?

Tam w aukcji jest więcej błędów jak opis najbogatsza wersja a deska jak i tapicerka foteli jest ewidentnie z Trenda, czyli średnia wersja, no chyba, że we Francji jest inny (gorszy) standard niż w PL i DE. Matowy grill przedni też sugeruje Trenda.
Czujniki parkowania a ich nie ma wcale na zdjęciach. Nie ma też czujników zmierzchu i deszczu, Ford power i dużej konsoli dachowej, które są standardem w Titanium.
Za to są listwy chromowane i plastiki z połyskiem przy szybach bocznych, a one występują tylko w Titanium w PL i DE. Dziwna konfiguracja, od frontu i w środku Trend, a po bokach na zewnątrz Titek poza felgami, bo Titanium ma alusy w standardzie. Felgi i kołpaki typowe dla Trenda.
Zdjęcia są z autostrady więc na takich kołach pewnie przyjechał do PL.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 22:00   #25
jn422
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2016
Postów: 22
Domyślnie Odp: C-Max 1.6 TDCI czy ten silnik daje radę?

Tak, to wersja TREND, nie Titanum. Masz rację, nie ma czujników zmierzchu, deszczu, czujników cofania. Ma tempomat, kamerę cofania, klimatyzację dwustrefową, ustawianie lędźwiowe u kierowcy no i wstawki chromowane.
jn422 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 22:24   #26
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: C-Max 1.6 TDCI czy ten silnik daje radę?

Może ktoś chciał sobie go lekko picnąć i ma Trenda z pakietem "chrom z połyskiem", a może jak było w leasingu, to Titek się w budżecie nie zmieścił, a Trend był za tani?

Co do pocenia rur turbo, to pocenie świadczy o nieszczelności zazwyczaj, sprawdź połączenia, opaski samą rurę. Przez nieszczelności uciekają kucyki.

Co do oleju, to było o tym i to sporo. Trzymaj się specyfikacji i terminów wymian, a jak masz ciezkiego buta albo po mieście jeździsz to częściej zdecydowanie wymieniaj.

Szerokości i zadowolenia z jazdy.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2014, 14:43   #27
michak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2014
Skąd: Gdańsk
Model: C-max
Silnik: 1.6 Tdci 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: C-Max 1.6 TDCI czy ten silnik daje radę?

Zdecydowanie daje sobię radę, Astra 1.3 to porażka przy tym.
michak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2014, 20:37   #28
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: C-Max 1.6 TDCI czy ten silnik daje radę?

Witam.

Kolego bardzo fajne auto. Cena też dobra, ale niestety z wypowiedziami poprzedników muszę się zgodzić. Na 99% coś jest urwane na przebiegu, ale na pewno nie ma więcej niż 100 - 120 kkm.
Niestety przy obecnych samochodach + kosmetykach samochodowych najlepszy ekspert nie jest w stanie stwierdzić czy auto ma 20, 40 czy 120 kkm na podstawie zużycia.
-----------------------------------------------------------------------------------
Nie warto zawracać sobie głowy i przejmować się wypowiedziami w stylu "kręcony", na pewno "bity" itp. bo nie o to chodzi, żeby psuć radość z zakupu. Auto jest super i mam nadzieję, że będziesz zadowolony. 1.6 TDCI w wersji 115 km oraz z 8 zaworową głowicą to na prawdę dopracowana konstrukcja (w porównaniu z pierwszymi 1.6 TDCi 109km jest znacznie lepiej z trwałością).

Piszę to tylko z jednego powodu: po to abyś zwrócił uwagę na wymianę rozrządu. Tutaj masz spory zapas, bo bodajże zalecają wymianę przy 240 kkm dopiero, ale ja dla świętego spokoju wymieniłbym go dla siebie za jakiś czas.

Filtry: zdecydowanie polecam na wstępie przygody wymienić filtr paliwa (nie jest tani, ale warto to zrobić). Powietrze i olej to wiadomo standard przy wymianie.

Jeśli chodzi o olej to ja zdecydowanie bardziej niż Fordowską Formułe polecam do tego silnka oleje Totala np. MC3 5W30. Ważne aby olej był typu Low Saps - czyli taki do DPFów.
Wymiana max. co 10-15 kkm. Nie daj sobie wmówić, żeby jeżdźić 20 czy 30 kkm na jednym oleju.

Powodzenia i radości z jazdy.
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 22:57   #29
jn422
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2016
Postów: 22
Domyślnie Odp: C-Max 1.6 TDCI czy ten silnik daje radę?

Naprawde nie ma kompletnie zadnego sposobu upewnienia sie co do przebiegu? Bardzo mnie to ciekawi. Na przegladzie diagnosta mi powiedzial ze zuzycie amortyzatorow to 80% i wg niego wszystko wskazuje na niski przebieg. Ale czy tak jest...
jn422 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2014, 09:46   #30
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: C-Max 1.6 TDCI czy ten silnik daje radę?

Cytat:
Napisał jn422 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na przegladzie diagnosta mi powiedzial ze zuzycie amortyzatorow to 80% i wg niego wszystko wskazuje na niski przebieg.
a jak niby sprawdził czy to pierwsze amortyzatory. Poza tym na autostradzie zużywa się inaczej niż na naszych drogach.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.