Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2014, 07:29   #3761
pzd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Przeczyściłem laser w denso a płyty nagrywałem na najwolniejszej możliwej prędkości.

pzd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 15:12   #3762
robinson1970
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Spróbuj płyty Sony w minusie nagranej np x4. W moim Verbatimy nie trawi a soniacze idą aż miło. Nagrywałem dla siebie i dla jednego usera możesz go zapytać jarekmosz . Update raczej nic nie daje jak pisał Mariusz ale możesz spróbować. Co ciekawe nagrywałem też parę sony w plusach i nie szło a pierwsza z minusem złapała
robinson1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 23:00   #3763
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam.

Planuję założyć DENSO do mondeo mk3 przedlifta (dodam iżkokpit mamjuż przebudowany w pełni na polift). Od czego zacząć, może najpierw pociągnąc kable tz. instalacje. Co proponujecie, od czego zaczać?
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2014, 07:04   #3764
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Poczytaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i popytaj RECONDO - on to robił.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 22:18   #3765
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Dzięki za link, wiele i to dało, jednak i tak pozostają pytania. Dziś rozłożyłem wiązki po aucia, jak sięj utro uda to postaram się to podłaczyć. Aż się boje, auto totalnei rozbebeszne. zpodrawiam
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 22:40   #3766
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

weksla31, to Ci się może przydać:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 23:16   #3767
Jakub271
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-05-2010
Skąd: Inowrocław
Model: FORD MONDEO KOMBI MKII
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

witam
dla laika tzn ja kupiłem mondeo mk3
i niestety po przejechaniu granicy niemiecko polskiej czarna plamaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli brak nawigacji mondeo 2004 navi denso
może ktoś mi wyjaśnić opisać jak i gdzie ściągnąć mapy jak wgrać aby czegoś nie skopać bie narobić więcej szkody
lub jeśli ktoś ma polską nawi i mu wszystko działa a może skopiować napisz dogadamy się
dzięki pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał kassaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam kilka sztuk na zbyciu, jak ktoś potrzebuje to wystawie na allegro.
witam jestem zainteresowany płytą z mapamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakub271 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2014, 14:22   #3768
kassaw
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-05-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Kilka sztuk o których pisałem dotyczyło ukaładu scalonego do napędu nawigacji DENSO. Układu BA 5954AFP. Jak ci się zepsuje (przestanie czytać płyty albo tacka nie będzie się wysówać) to daj znać.
kassaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 17:12   #3769
weksla31
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-03-2014
Skąd: małopolska
Model: Mondeo mk3
Silnik: tdci 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

hej.
Jestem w trakcie dokładania DENSO do mojego przedliftowego mondeo. (Kokpit praktycznie cały jest już dawno przerobiony na polift, także tyle dobrze że nie ma problemu z climatronikiem).
Jak widzicie na fotce auto totalnie rozbebeszone.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Puściłem wiązke główną tak jak było to fabrycznie pod wykładziną, puściłęm antenę dodatkową na tył auta tez tak jak to było seryjnie (Tylko instalka bo fabrycznej dodatkowej anteny (pasek na szybie) brak - może kiedyś się trafi. Założyłem i popodpinałem zmieniarke i napęd Navi. Pociągłem antene głównąna dach. To wszystko łatwizna. teraz zaczynają się schodyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Największym problemem jest to że nie posiadam magistrali CAN (pin 3 i 11 w złączu diagnostycznym nie osadzony)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tego co wiem od kolegi Recondo nie odpalę DENSO bez posiadania tej linii CAN. W związku z tym podstawowe pytanie jak i skąd tą linie poprowadzić?

Kolejnym problemem są zupełnie inne kostki od instalacji radiowej w mondeo przed i poliftowym, w związku z tym wykonałem parę fotek jak to wygląda w rzeczywistości. Będę wdzięczny jeśli ktoś na podstwaiwe schematów i opisów kostek wykona mi "wirtualne połączenie - co do czego w poszczególnych instalacjach" Z pewnością się odwdzięcze jak uda mi się uruchomic DENSO.

Poniżej foty kostek przedliftowych, są 3 kostki (i 4 kostka z jednym kablem nie wiadomo do czego służąca)

Oto one:
Kostka pierwsza (czarna) z osadzonymi 6 pinami służącymi jak przypuszczam do zasilenia i podświetlenia radia
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kostka druga (biała) z osadzonymi wszystkimi 8 pinami to sa głośniki i kolory kabli zgadzają się z kolorami kabli we wtyczce poliftowej od DENSO więc tu problem z głowy bo wystarczy to tylko polutować.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnią 3 kostką jest mała kostka żółta z osadzonymi 4 pinami.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodatkowo jest tez tam dziwna różowa kostka z jednym kablem i jednym osadzonym pinem której nigdy nei miałem nigdzie podłączonej. Oto ona:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja do tej pory miałem zamontowane radio Blaupunkt Navi travel EX, miałem wykorzystaną wtyczkę do kótrej wchodza te 2 kostki (biała i czarna) oraz dolutowaną żółta wtyczkę do tej żółtej kostki, oto one:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oryginalna kostka (ta duża) od DENSO wygląda w ten sposób:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o kable głośnikowe (8 szt) to nie ma problemu bo wiem które to są i są takiego samego koloru jak w wiązce DENSO, problemem jest reszta kabli które musze lutować orqaz magistrala CAN której nieposiadam.

A oto opis kostki DENSO:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i opis pinów:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tutaj cały schemat dla fachowców:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za wszelkie rady i każdą wskazówke bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że uda sięt o ogarnąć, a wtedy napewno powstanie tutorial dla potomnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
weksla31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 18:19   #3770
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Oj chłopie.... 3 zdjęcie od góry, masz ewidentnie kostkę schowaną pod naklejką z numerem wiązki. Wypnij ją.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.