Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2014, 14:31   #11
aerde
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Auto Start Stop świeci się za każdym odpaleniem Forda

Cytat:
Napisał baxxterhp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie system działa dopiero jak doładuje aku ładowarką....przez jakieś 2-3 miesiące, potem już system silnika nie wyłącza.
aku sprawny
ładowanie ok
jazda dzienna to co najmniej 15km x 2 więc teoretycznie alternator powinien doładowywać aku
No to chyba nie jest to normalna sytuacja. U mnie akumulator jest oryginalny i sytuacja wygląda tak, że jeśli samochód jeździ w miarę na bieżąco (i oczywiście panuje odpowiednia temperatura), to po kilku dosłownie minutach jazdy ASS aktywuje się i działa poprawnie. Jeśli samochód postoi dwa dni (np. przez weekend), to doładowanie aku do odpowiedniego poziomu trwa zwykle ok. 20 - 30 minut miejskiej jazdy... I żadne doładowanie (poza jazdą) akumulatora nie jest potrzebne.

aerde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 19:18   #12
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Auto Start Stop świeci się za każdym odpaleniem Forda

Ehh, a już myślałem, że jest jakiś prosty sposób na dezaktywację ASS :-(
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 08:45   #13
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Auto Start Stop świeci się za każdym odpaleniem Forda

Cytat:
Napisał aerde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to chyba nie jest to normalna sytuacja. U mnie akumulator jest oryginalny i sytuacja wygląda tak, że jeśli samochód jeździ w miarę na bieżąco (i oczywiście panuje odpowiednia temperatura), to po kilku dosłownie minutach jazdy ASS aktywuje się i działa poprawnie. Jeśli samochód postoi dwa dni (np. przez weekend), to doładowanie aku do odpowiedniego poziomu trwa zwykle ok. 20 - 30 minut miejskiej jazdy... I żadne doładowanie (poza jazdą) akumulatora nie jest potrzebne.
też mi się tak wydaje, że to nie jest normalne, ale jak zwykle odpowiedź serwisu, że wszystko jest ok.....
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 08:56   #14
aerde
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Auto Start Stop świeci się za każdym odpaleniem Forda

Cytat:
Napisał baxxterhp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
też mi się tak wydaje, że to nie jest normalne, ale jak zwykle odpowiedź serwisu, że wszystko jest ok.....
To może trzeba serwis zmienić?
aerde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 11:34   #15
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Auto Start Stop świeci się za każdym odpaleniem Forda

Cytat:
Napisał baxxterhp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie system działa dopiero jak doładuje aku ładowarką....przez jakieś 2-3 miesiące, potem już system silnika nie wyłącza.
aku sprawny
ładowanie ok
jazda dzienna to co najmniej 15km x 2 więc teoretycznie alternator powinien doładowywać aku
Ciekawy sposób na zabicie aku do ASS.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 13:46   #16
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Auto Start Stop świeci się za każdym odpaleniem Forda

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawy sposób na zabicie aku do ASS.
Co masz na myśli?
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 19:06   #17
marban
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Wrocław
Model: FORD FOCUS MK3
Silnik: 1,6 EcoBoost
Rocznik: 2014
Postów: 70
Domyślnie Odp: Auto Start Stop świeci się za każdym odpaleniem Forda

Temperatura wzrosła i ASS działa znowu jak marzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 19:13   #18
aerde
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Auto Start Stop świeci się za każdym odpaleniem Forda

Cytat:
Napisał marban Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temperatura wzrosła i ASS działa znowu jak marzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopiero teraz? U mnie działał prawie całą zimę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aerde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2014, 09:00   #19
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Auto Start Stop świeci się za każdym odpaleniem Forda

tak jak pisałem wcześniej, u mnie był ten sam problem (kontrolka ASS świeciła ciągle) ale podjechałem do ASO i okazało się, że to wina programu, wgrali nowy i do końca było o.k.
__________________
był: Fiat 125p; Fiat Siena 1,6 HL; Fiat Punto ELX; Fiat Stilo; Ford Focus mk2; Ford Mondeo mk4; Ford Focus mk3 EcoBoost; VW Golf mk7 1,4 TSI ; Audi A3 1,4 TFSI
jest
:VW Golf mk7,5 1,4 TSI
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2017, 15:26   #20
p4damczyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2017
Skąd: Zielona Góra
Model: Renault Laguna Coupe
Silnik: 2.0 dci 150
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: Auto Start Stop świeci się za każdym odpaleniem

U mnie od momentu złożenia silnika po wymianie głowicy pojawia się problem z ASS.
Mianowicie wyłącza się przy pierwszym postoju auta. Czyli odpalam, dojeżdżam do skrzyżowania, gdzie zatrzymuję auto i wskakuje pomarańczowy napis "OFF" na przycisku ASS. Nie idzie od tego momentu już włączyć tego systemu.
Co gorsza, pojawienie się tego błędu skutkuje gorszymi właściwościami jezdnymi auta, co jest zwłaszcza odczuwalne przy niskim zakresie obrotów (1500-2500). Problem ustępuje gdy na trasie np. zgasze auto i z powrotem włączę zapłon. Napis "OFF" znika, ASS znowu daje się włączać i wyłączać, a auto odzyskuje pełnię mocy co jest odczuwalne zwłaszcza w jeździe po mieście. Oczywiście do kolejnego zatrzymania auta - wtedy ASS znowu wpada w tryb OFF.

Czy ktoś spotkał się może z podobnymi objawami?
Na komputerze okazyjnie (nie często) pojawia się błąd dot. położenia wałka rozrządu, choć ciężko mi sobie wyobrazić żeby to mogło mieć wpływ na ASS.
Jakieś pomysły?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 26-10-2017 o 17:32 Powód: a na jakim jesteśmy forum ?
p4damczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.